6 خط فعال
ارتباط با ما از طریق ایمیل

مطالب آموزشی

021-22654580-85 6 خط فعال
شنبه - پنج‌شنبه: 8:00 صبح - 10:00 شب تعطیل در ایام رسمی
info@drmostafamahdavinia.com ارتباط با ما از طریق ایمیل

آیا رنگ پوست بعد از لیزر موهای زائد بیکینی تیره می شود؟

خانه  /  لیزر مو   /  آیا رنگ پوست بعد از لیزر موهای زائد بیکینی تیره می شود؟

آیا رنگ پوست بعد از لیزر موهای زائد بیکینی تیره می شود؟

اگر از روش های سنتی موزدایی ، مانند استفاده از پودرهای موبر، تیغ و ژیلت خسته شده اید ، ممکن است به لیزر موهای زائد علاقه مند باشید.تغییر رنگ پوست در اثر لیزر موهای زائد بیکینی موضوعی است که از طرف خیلی از افراد مطرح می شود اما در واقع باید گفت که لیزر موهای زائد عامل تغییر رنگ پوست در ناحیه بیکینی نمی شود . البته اگر از طریق دستگاه های معتبر لیزر مانند دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا انجام شود.

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا
بیشتر بخوانید

لیزر موهای زائد یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد در نواحی مختلف بدن مانند: زیر بغل، بیکینی و … است که توسط یک متخصص پوست یا  مراکز زیبایی معتبر ارائه می شوند که با هدف جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول ها ، کار می کنند.طبق تحقیقات انجام شده لیزر موهای زائد بیکینی  حتی برای نواحی حساس این قسمت بدن نیز کاملا  بی خطر و حتی مفید است و این روش همچنین به هیچ عارضه جانبی طولانی مدت مرتبط نیست.

لیزر موهای زائد بیکینی
بیشتر بخوانید

تغییر رنگ پوست بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

یکی از مواردی که باعث ایجاد تردید در لیزر موهای زائد شده است و بسیاری از افراد را بخصوص خانمها را درگیر این مورد کرده است این است که آیا افراد دچار تغییر رنگ پوست در اثر لیزر موهای زائد بیکینی می شوند یا خیر؟

هنوز بحث در مورد عوارض جانبی لیزر موهای زائد زیاد است. اگرچه ممکن است عوارض جانبی موقتی و جزئی بعد از لیزر ایجاد شود که بسیار سطحی و کوتاه مدت باشد و حتی در چندین دقیقه و یا چندین ساعت بطول انجامد درواقع عوارضی مانند قرمزی پوست و یا سوزش که این موارد نیز با لوسیون هایی که توسط متخصص تجویز می شود براحتی قابل حل است.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی باعث ناباروری می شود؟
بیشتر بخوانید

در واقع لیزر ممکن است بلافاصله بعد از از بین بردن موهای زائد بخصوص در نواحی مانند بیکینی عوارض جانبی  و موقت ایجاد کند. تحریک پوست و تغییرات رنگدانه رایج ترین عوارض جانبی است. قرمزی و تحریک حذف مو از طریق لیزر می تواند باعث تحریک موقتی شود. همچنین ممکن است قرمزی و تورم جزئی در ناحیه تحت درمان مشاهده کنید. هنوز هم این تأثیرات جزئی است. آنها اغلب همان اثراتی هستند که ممکن است پس از سایر روش های از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون مشاهده کنید. متخصص پوست شما ممکن است قبل از عمل از بی حس کننده موضعی استفاده کند تا این اثرات را به حداقل برساند همانطور که گفته شد این اثرات باید طی چند ساعت پس از لیزر از بین برود. همچنین متخصصان  توصیه می کنند برای کمک به کاهش تورم و هرگونه درد و سوزش بعد از انجام لیزر، از کمپرس یخ استفاده کنید.

تغییر رنگ پوست در اثر لیزر موهای زائد بیکینیتغییر رنگدانه های پوست در نواحی بیکینی بعد از لیزر موهای زائد

تغییر رنگدانه ها بعد از لیزر درمانی ، یکی از عواملی است که بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و افراد در این زمینه نظرات مختلفی را ارائه داده اند به همین دلیل ما

می خواهیم بطور کلی بررسی کنیم که تغییر رنگ پوست در اثر لیزر موهای زائد امری ممکن است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت تغییر رنگ پوست و رنگدانه های شما امری است که تعیین کننده ی این مورد است زیرا ممکن است پوست شما کمی تیره یا روشن باشد. از این رو اگر پوست روشنی دارید ، به احتمال زیاد دارای لکه های تیره ای هستند که  ناشی از اپیلاسیون ها و همچنین استفاده از مواد و کرم های موبری است که برای رفع موهای زائد استفاده کرده اید، از این رو بعد از مدتی که جلسه های لیزر درمانی خود را تکمیل کردید شاهد برطرف شدن  لکه های پوستی خود و حتی شفاف شدن پوست خود خواهید شد. از این رو لیزر درمانی علاوه بر اینکه باعث رفع و ازبین بردن تمامی موهای زائد و ضخیم می شود، می تواند باعث از بین بردن لکه های تیره و همچنین شفاف سازی پوست نواحی مختلف بدن بخصوص نواحی مانند زیربغل و بیکینی شود. بنابراین اگر شاهد تغییر رنگ پوست در اثر لیزر موهای زائد بیکینی شده اید جایی برای نگرانی نیست زیرا این یکی از مزایای خارق العاده ی لیزر درمانی است.

سرطان و لیزر موهای زائد

بسیاری از افرادی که قصد انجام لیزر را دارند بخصوص در نواحی بیکینی، دارای نگرانی هایی هستند که اصلی ترین آنها این است که آیا لیزر موهای زائد در خانم ها بدلیل اینکه در محدوده ی رحم و یا تخمدان ها انجام می شود، آیا می تواند باعث سرطان شود؟ که در پاسخ به این سوال می توان گفت این یک شایعه ای بیش نیست و متخصصان و محققانی که در این زمینه مشغول فعالیت و تحقیق هستند بطور کلی این مورد را رد می کنند. در واقع ، طبق بنیاد مراقبت از پوست ، این روش گاهی اوقات برای درمان اشکال های خاصی از ضایعات پیش سرطانی هم استفاده می شود.

همچنین ناگفته نماند که از لیزر درمانی نیز برای درمان آسیب های خورشید و چین و چروک استفاده می شود. لیزرهایی که در از بین بردن موهای زائد یا سایر مشکلات  پوستی استفاده می شوند ، دارای مقدار کمی اشعه هستند. از این رو حداقل مقدار آن فقط در سطح پوست برخورد می کند. بنابراین ، آنها خطر سرطان  یا مشکلات خاصی را ندارند. از این رو می توان گفت ، لیزر موهای زائد برای اکثر افراد ایمن و موثر است.  به عنوان یک احتیاط ، نباید این روش را نزدیک چشم یا در دوران بارداری انجام دهید.

آیا فواید لیزر موهای زائد بیکینی را می دانید؟
بیشتر بخوانید

مرکز معتبر لیزر درمانی موهای زائد

همیشه افراد بخصوص خانمها نگران لیزر موهای زائد نواحی خاص بدنشان مانند زیر بغل و بیکینی بوده اند و این به دلیل آناتومی بدن آنها و همچنین حساس بودن این نواحی است از این رو با توجه به تمامی مزایایی که برای لیزر درمانی به آن اشاره کردیم، این روش رفع موهای زائد نیز ممکن است خطراتی را برای فرد بهمراه داشته باشد که این مورد تنها بستگی به مراکزی که اقدام به ارائه ی این خدمت می دهند بستگی دارد، زیرا این عمل حتما باید زیر نظر متخصصان پوست و زیبایی و همچنین با دستگاه های خاص و باکیفیت مطابق با استاندارد های جهانی انجام گردد.

چرا از لیزر موهای زائد جواب نمی گیریم
بیشتر بخوانید

از این رو اگر بدنبال مرکزی معتبر برای لیزر موهای زائد هستید که بدون هیچ گونه نگرانی از عوارض خطرناک، از شر موهای زائد خود خلاص شوید و همچنین پوستی شفاف و عاری از هرگونه لک را داشته باشید، ما به شما مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا را بعنوان یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز لیزر درمانی در تهران پیشنهاد می کنیم.

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

این مسئله بسیار طبیعی است که با سوختگی پوست تیره می شود باید این را در نظر گرفت که در غیر این صورت احتمال تیرگی پوست در کسانی که در حال لیزر مو های زائد هستند وجود ندارد. نیاز به زکر است که تیرگی پوست بعد از لیزر موقتی است و حداکثر این مسئله تا 2 روز حل می شود و اگر بخواهیم به عوارض لیزر موهای زائد اشاره کنیم می توانیم به:

  1. قرمزی پوست
  2. خارش
  3. سوزش
  4. درد مختصر
  5. تغییر رنگ پوست بعد لیزر
  6. و در بعضی از افراد التهاب و تورم ناحیه اطراف فولیکول های مو است.

لیزر تیرگی پوست

بعضی قسمت های بدنمان مانند مشاله ران، اطراف ناحیه تناسلی و زیر بغل به علت های مثل ژنتیک، مسائل هورمونی، و ساییدگی دارای تیرگی باشند و یا تغییر رنگ پوست بعد لیزر (بعد لیزر موهای زائد) معمولا افرادی که دارای این تیرگی می باشند به دنبال روشی برای از بین بردن آن می کنند از روش هایی که این روزها افراد برای  از بین بردن تیرگی پوست می روند لیزر کردن می باشد که به آن لیزر لیزر تیرگی پوست و یا لیزر روشن کننده پوست می گویند.

دکتر مصطفی مهدوی نیا
بیشتر بخوانید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
بدون دیدگاه
ارسال یک نظر
نام
ایمیل
وبسایت

تماس با کلینیک دکتر مهدوی نیا