تزریق ژل لب

تزریق ژل لب به عنوان یک روش زیبایی غیرجراحی که می‌تواند لب‌های پرتر و حجیم‌تری داشته باشد، محبوبیت قابل توجهی به دست آورده است. تزریق ژل لب از جمله خدمات زیبایی است که در مرکز تخصصی دکتر مهدوی‌نیا به صورت تخصصی انجام می‌شود. با رعایت نکات بهداشتی، عوارض تزریق ژل به حداقل می‌رسد و مراجعه کنندگان نیازی به نگرانی در این مورد نخواهند داشت.

تزریق ژل لب توسط دکتر مهدوی نیا

لطفا جهت دریافت وقت ویزیت فرم زیر را پر کنید:

فرم رزرو نوبت

عناوین این صفحه

تزریق ژل لب چست؟

تزریق ژل لب به یک روش زیبایی اشاره دارد که شامل استفاده از پرکننده های پوستی تزریقی برای بهبود ظاهر لب ها می شود. پرکننده‌های پوستی موادی هستند که به لب‌ها تزریق می‌شوند تا حجم، شکل و وضوح بیشتری داشته باشند. پرکننده‌ترین فیلرهای پوستی که برای بزرگ‌کردن لب استفاده می‌شوند، پرکننده‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند.

در طول یک روش تزریق ژل، یک متخصص پزشکی آموزش دیده، ماده ژل مانند را در نواحی خاصی از لب ها تزریق می کند تا به نتایج دلخواه برسد. از این روش می توان برای افزودن پری و حجیم به لب های نازک یا پیر، تقویت شکل و تقارن لب ها و کاهش ظاهر خطوط ریز و چین و چروک های اطراف دهان استفاده کرد.

فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک انتخاب های محبوبی برای تزریق لب هستند زیرا اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در بدن است که به حفظ رطوبت و افزایش حجم پوست کمک می کند. این پرکننده ها نتایج فوری را ارائه می دهند و اثرات آنها معمولاً چندین ماه قبل از تدریجی باقی می ماند جذب شدن توسط بدن.

تزریق ژل لب روسی برای یک زیباجو

فواید تزریق ژل لب را بدانید

تزریق ژل لب که به عنوان پرکننده لب نیز شناخته می‌شود، مزایای متعددی را برای افرادی که به دنبال بهبود ظاهر لب‌های خود هستند، ارائه می‌کند. برخی از مزایای رایج تزریق ژل لب عبارتند از:

 • افزایش حجم لب: تزریق ژل به لب ها می تواند حجم و پری لب ها را افزایش دهد و آنها را حجیم تر و برجسته تر نشان دهد. این به ویژه برای افرادی که به طور طبیعی لب های نازک دارند یا کسانی که کاهش حجم ناشی از افزایش سن را تجربه می کنند مفید است.
 • تقویت فرم لب: پرکننده های لب می توانند به بهبود شکل و تقارن لب ها کمک کنند. آنها می توانند عدم تقارن یا ناهمواری خطوط لب را برطرف کنند و ظاهری متعادل تر و از نظر زیبایی شناختی دلپذیر ایجاد کنند.
 • کاهش خطوط ریز و چین و چروک: تزریق ژل لب می تواند به صاف کردن خطوط و چین و چروک های اطراف دهان کمک کند که معمولاً به عنوان “خطوط سیگاری” یا “خطوط رژ لب” شناخته می شوند. پرکننده‌ها پوست را حجیم می‌کنند و این خطوط را کمتر به چشم می‌آورند و ظاهری جوان‌تر می‌کنند.
 • نتایج قابل تنظیم: یکی از مزایای تزریق ژل لب توانایی دستیابی به نتایج مناسب است. مقدار پرکننده تزریق شده و نواحی خاص مورد نظر را می توان برای مطابقت با ترجیحات فردی و نتایج دلخواه تنظیم کرد.
 •  روش سریع با حداقل زمان توقف: تزریق ژل لب معمولاً روش‌های سریعی است که می‌تواند در مطب یک متخصص پزشکی انجام شود. آنها اغلب به حداقل زمان استراحت نیاز دارند و به افراد این امکان را می دهد که فعالیت های عادی خود را در مدت کوتاهی پس از درمان از سر بگیرند.
 •  اثرات موقت: اثرات تزریق ژل لب موقتی است، که می تواند به عنوان یک مزیت برای افرادی که انعطاف پذیری را ترجیح می دهند در نظر گرفته شود. اگر کسی از نتایج راضی نباشد یا بخواهد در آینده روش متفاوتی را امتحان کند، اثرات پرکننده ها به مرور زمان از بین می رود.

داشتن انتظارات واقع بینانه و مشورت با یک متخصص پزشکی واجد شرایط ضروری است که می تواند شما را در این روش راهنمایی کند، در مورد خطرات و عوارض جانبی احتمالی صحبت کند و اطمینان حاصل کند که درمان برای نیازها و اهداف خاص شما مناسب است.

نمونه کار تزریق ژل لب

این نکات مهم را قبل از تزریق ژل لب حتما رعایت کنید!

انتخاب تزریق ژل لب مناسب شامل در نظر گرفتن چندین فاکتور از جمله نتیجه دلخواه، ترجیحات و راهنمایی یک متخصص پزشکی واجد شرایط است. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام انتخاب تزریق ژل لب مناسب در نظر بگیرید:

 1. مشاوره با یک متخصص پزشکی: بسیار مهم است که با یک متخصص معتبر و با تجربه پزشکی که در روش های زیبایی، به ویژه بزرگ کردن لب تخصص دارد، مشورت کنید. آنها می توانند لب های شما را ارزیابی کنند، اهداف شما را مورد بحث قرار دهند و توصیه های شخصی بر اساس آناتومی منحصر به فرد و نتایج دلخواه شما ارائه دهند.
 2. نتیجه مطلوب: انتظارات و نتیجه دلخواه خود را به طور واضح به متخصص پزشکی در میان بگذارید. چه بخواهید تقویت ظریف، افزایش حجم قابل توجه یا بهبود شکل لب را داشته باشید، بحث در مورد اهدافتان به متخصصان کمک می کند تا مناسب ترین تزریق ژل لب را برای شما توصیه کنند.
 3. نوع فیلر: انواع مختلف تزریق ژل لب از جمله اسید هیالورونیک را بدانید پرکننده‌های (HA)، پرکننده‌های مبتنی بر کلاژن، تزریق چربی و پرکننده‌های مصنوعی. هر نوع دارای ویژگی های خاص خود را از نظر طول عمر، برگشت پذیری و عوارض جانبی احتمالی دارد. متخصص پزشکی می تواند مزایا و معایب هر گزینه را توضیح دهد و به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.
 4.  ایمنی و تایید: اطمینان حاصل کنید که تزریق ژل لب انتخاب شده توسط نهادهای نظارتی مربوطه، مانند سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است. فیلرهای تایید شده برای ایمنی و کارایی آزمایشات دقیقی را پشت سر گذاشته اند.
 5.  تخصص ارائه دهنده: صلاحیت و تجربه پزشکی حرفه ای که تزریق ژل لب را انجام می دهد را تأیید کنید. به دنبال گواهینامه ها، آموزش ها و تاریخچه روش های موفق بزرگ کردن لب باشید. یک پزشک ماهر می تواند تزریق را با خیال راحت انجام دهد و به نتایج دلخواه برسد.
 6.  واکنش های آلرژیک را در نظر بگیرید: در مورد هر گونه آلرژی شناخته شده یا واکنش نامطلوب قبلی به پرکننده های پوستی با پزشک متخصص صحبت کنید. مقداری پرکننده ها ممکن است حاوی موادی باشند که می توانند باعث واکنش های آلرژیک شوند. آن‌ها می‌توانند گزینه‌های پرکننده‌ای را توصیه کنند که بر اساس سابقه پزشکی شما احتمال واکنش کمتری دارند.
 7.  مدت زمان نتایج: طول عمر پرکننده را در نظر بگیرید. پرکننده های HA معمولاً نتایج موقتی را ارائه می دهند که بسته به محصول خاص مورد استفاده می تواند از چند ماه تا بیش از یک سال دوام داشته باشد. اگر نتایج طولانی‌تری را ترجیح می‌دهید، فیلرهای مصنوعی یا تزریق چربی ممکن است گزینه‌هایی باشند که باید در نظر بگیرید.
 8.  ملاحظات بودجه: هزینه تزریق ژل لب بسته به نوع فیلر، هزینه های ارائه دهنده و منطقه متفاوت است. جنبه مالی را با متخصص پزشکی در میان بگذارید تا مطمئن شوید که با بودجه شما همخوانی دارد.

نکته مهم: به یاد داشته باشید که انتخاب مناسب تزریق ژل لب مستلزم بررسی دقیق و بحث با یک متخصص واجد شرایط است. آنها شما را در این فرآیند راهنمایی می کنند، نگرانی های شما را برطرف می کنند و به شما کمک می کنند تا مناسب ترین گزینه را برای دستیابی به برجسته سازی لب مورد نظر خود انتخاب کنید.

نمونه کار تزریق ژل لب دکتر مهدوی نیا

آشنایی با مراحل تزریق ژل لب 

روش تزریق ژل لب که به عنوان تزریق پرکننده لب نیز شناخته می شود، معمولاً شامل مراحل زیر است:

 • مشاوره: قبل از انجام عمل، با یک متخصص پزشکی واجد شرایط مشورت خواهید کرد. در طول این مشاوره، شما در مورد اهداف، انتظارات و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید صحبت خواهید کرد. متخصص پزشکی لب ها، آناتومی صورت و سلامت کلی شما را ارزیابی می کند تا مشخص کند که آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر. آنها همچنین گزینه های مختلف پرکننده موجود را توضیح می دهند و مناسب ترین را برای نتیجه دلخواه شما توصیه می کنند.
 • آماده‌سازی برای عمل: در روز عمل، پزشک متخصص لب‌های شما را تمیز می‌کند و یک کرم بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌کند یا یک بی‌حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن ناراحتی تجویز می‌کند. آنها همچنین ممکن است مناطقی را که فیلر تزریق می شود علامت گذاری کنند تا از دقت اطمینان حاصل شود.
 • تزریق فیلر: هنگامی که بی حسی اثر کرد، متخصص پزشکی فرآیند تزریق را آغاز می کند. با استفاده از a با سوزن یا کانول بسیار ظریف، پرکننده ژل لب را با دقت به نواحی خاصی از لب شما تزریق می کنند و نواحی مورد نظر را برای تقویت یا اصلاح هدف قرار می دهند. تزریق‌ها معمولاً در چند تزریق کوچک انجام می‌شوند تا توزیع یکنواخت فیلر حاصل شود.
 •  ارزیابی و تنظیم: در طول فرآیند تزریق، متخصص پزشکی به طور دوره ای نتایج را ارزیابی می کند تا از قرارگیری و تقارن مناسب اطمینان حاصل کند. آنها همچنین ممکن است به شما اجازه دهند در آینه نگاه کنید تا بازخورد ارائه دهید و در صورت نیاز تنظیمات را انجام دهید.
 •  مراقبت بعد از عمل: پس از اتمام تزریق، پزشک متخصص ممکن است به آرامی نواحی تحت درمان را ماساژ دهد تا اطمینان حاصل شود که پرکننده به طور یکنواخت توزیع شده است. آنها دستورالعمل های مراقبت های بعدی را به شما ارائه می دهند که ممکن است شامل پرهیز از لمس یا فشار بیش از حد روی لب ها، اجتناب از ورزش شدید برای مدت کوتاهی، و استفاده از یخ یا کمپرس سرد برای کاهش تورم و ناراحتی باشد.
 •  قرارهای بعدی: بسته به پرکننده خاص مورد استفاده و عوامل فردی، قرار ملاقات های بعدی ممکن است برای نظارت بر نتایج و انجام هر گونه تنظیمات لازم برنامه ریزی شود. اثرات تزریق ژل لب دائمی نیست، بنابراین ممکن است درمان های اضافی برای حفظ نتایج مطلوب توصیه شود.

توجه به این نکته مهم است که روش و تکنیک های دقیق ممکن است بسته به پزشک متخصص و پرکننده خاص مورد استفاده متفاوت باشد. پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس از عمل و شرکت در هر گونه قرار ملاقات توصیه شده برای پیگیری نتایج بهینه و ایمنی بسیار مهم است.

در طول کل فرآیند، متخصص پزشکی باید راحتی شما را در اولویت قرار دهد و از رفاه شما اطمینان حاصل کند. اگر نگرانی یا سؤالی دارید، در گفتگو با پزشک متخصص قبل، در حین یا بعد از عمل دریغ نکنید.

نمونه کار تزریق ژل لب دکتر مهدوی نیا

عوارض و خطرات احتمالی ژل لب

در حالی که تزریق ژل لب به طور کلی بی خطر است، عوارض جانبی و خطرات احتمالی مرتبط با این روش وجود دارد. مهم است که از این احتمالات آگاه باشید و قبل از انجام درمان، آنها را با یک متخصص پزشکی واجد شرایط در میان بگذارید. در اینجا برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی وجود دارد:

 • تورم و کبودی: تورم و کبودی از عوارض شایع پس از تزریق ژل لب است. درجه تورم و کبودی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و ممکن است از چند روز تا یک هفته ادامه داشته باشد. استفاده از بسته های یخ یا سرد در ناحیه تحت درمان و پیروی از دستورالعمل های مراقبت های بعدی ارائه شده توسط متخصص پزشکی می تواند به به حداقل رساندن این اثرات کمک کند.
 • قرمزی و ناراحتی: برخی از افراد ممکن است قرمزی، حساسیت یا ناراحتی موقتی را در محل‌های تزریق تجربه کنند. این علائم معمولا در عرض چند روز فروکش می کنند.
 • توده ها یا بی نظمی ها: در موارد نادر، پرکننده ممکن است منجر به ایجاد توده، برآمدگی یا بی نظمی در لب ها شود. اینها معمولاً می توانند باشند با ماساژ، زمان، یا در برخی موارد درمان اضافی برطرف می شود.
 •  واکنش های آلرژیک: اگرچه غیر معمول است، اما واکنش های آلرژیک به تزریق ژل لب ممکن است رخ دهد. اگر آلرژی شناخته شده ای به هر یک از اجزای فیلر دارید یا در گذشته واکنش های آلرژیک به پرکننده های پوستی را تجربه کرده اید، مهم است که قبل از آن با پزشک متخصص در مورد آن صحبت کنید.
 •  عفونت: خطر عفونت در هر روش تزریقی وجود دارد. بسیار مهم است که درمان توسط یک متخصص واجد شرایط در یک محیط استریل انجام شود تا این خطر به حداقل برسد. اگر متوجه علائم عفونت مانند افزایش درد، قرمزی، تورم یا تب شدید، مهم است که فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.
 •  عدم تقارن یا پر شدن بیش از حد: در برخی موارد، ممکن است خطر عدم تقارن یا پر شدن بیش از حد وجود داشته باشد و در نتیجه ظاهری غیرطبیعی ایجاد شود. کار با یک متخصص پزشکی باتجربه می تواند به به حداقل رساندن این خطرات و دستیابی به یک نتیجه متعادل و از نظر زیبایی شناختی دلپذیر کمک کند.
 •  عروقی عوارض: در موارد نادر، در صورت تزریق ناخواسته فیلر به رگ خونی، ممکن است عوارض عروقی ایجاد شود. این می تواند منجر به آسیب بافتی یا در موارد شدید، انسداد جریان خون شود. یک متخصص پزشکی ماهر و آگاه می تواند خطر چنین عوارضی را از طریق تکنیک های تزریق مناسب و دانش آناتومی عروق به حداقل برساند.

مهم است که تاریخچه پزشکی خود، از جمله هرگونه بیماری زمینه‌ای یا داروهایی که مصرف می‌کنید، به پزشک متخصص قبل از عمل فاش کنید. این به آنها کمک می کند تا خطرات بالقوه را ارزیابی کنند و تشخیص دهند که آیا تزریق ژل لب برای شما مناسب است یا خیر.

به یاد داشته باشید، اکثر عوارض جانبی مرتبط با تزریق ژل لب موقتی هستند و خود به خود برطرف می شوند. اگر علائم مداوم یا نگران کننده ای را تجربه می کنید، ضروری است که برای راهنمایی و مراقبت های بعدی با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.

علت و راه های درمان کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی و تورم، از شایع‌ترین عوارض جانبی تزریق ژل لب است. لب‌ها حاوی بیش از یک میلیون پایانه عصبی و مویرگ‌های خونی زیادی هستند که هنگامی که سوزن تزریق لب‌ها را سوراخ می‌کند و به رگ خونی آسیب می‌رساند، واکنش طبیعی بدن ارسال گلبول‌های سفید خون به محل آسیب برای ترمیم آسیب است، که به صورت کبودی ظاهر می‌شود.

هرچه در طول تزریق، سوراخ‌های بیشتری در لب ایجاد شود ، احتمال کبودی بیشتر می‌شود. بنابراین مهارت پزشک و تکنیک تزریق مناسب در کاهش این عارضه موثر است. کبودی‌های تزریق لب معمولا در عرض دو هفته پس از تزریق برطرف می‌شود. برخی از بیماران اصلاً کبودی ندارند، اما اکثر آنها درجاتی از کبودی را تجربه می‌کنند. اگر بعد از تزریق ژل لب دچار کبودی شدید، نکات مراقبتی زیر می‌تواند به شما در کاهش این عارضه کمک کند.

 1. از کمپرس سرد استفاده کنید: یخ را در پارچه‌ای بپیچید و به آرامی روی لب‌ها قرار دهید. 15 الی 20 دقیقه نگه دارید و چندین بار در طول روز تکرار کنید. سرما رگ‌های خونی را منقبض می‌کند و جریان خون و نشت خون به پوست را کاهش می‌دهد.
 2. از آلوئه ورا استفاده کنید: آلوئه ورا به خاطر خواص تسکین دهنده‌اش به کاهش درد و تورم کمک می‌کند. برای رفع کبودی نیز بسیار موثر است. از ژل حاوی آلوئه ورا خالص برای حداکثر اثر استفاده کنید.
 3. کرم آرنیکا را بزنید: آرنیکا یک داروی ضد التهابی موثر است که به مشکلات مختلفی مانند کبودی، درد عضلات، نیش حشرات، جوش‌های آکنه و غیره کمک می‌کند. طبق توصیه پزشک خود استفاده کنید زیرا غلظت‌های بالاتر ممکن است باعث تحریک شود.
 4. ویتامین K مصرف کنید: ویتامین K لخته شدن خون را افزایش می‌دهد و به کاهش خونریزی و کبودی کمک می‌کند. از مکمل‌های ویتامین K استفاده کنید، یا از غذاهای حاوی ویتامین K بیشتری مانند سبزیجات برگ‌دار، کیوی و آووکادو استفاده کنید.
 5. از بروملین استفاده کنید: بروملین مخلوطی از آنزیم‌هایی با خواص ضد التهابی است که به تسکین تورم و کبودی کمک می‌کند. آناناس حاوی بروملین زیادی است. می‌توانید خود میوه آناناس را بخورید، آب آناناس خالص بنوشید یا از مکمل‌های بروملین استفاده کنید.
 6. ویتامین C مصرف کنید: ویتامین C یک داروی شناخته شده برای کبودی است. رگ‌های خونی را تقویت می‌کند و تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و به بهبود پوست کمک می‌کند. غذاهای غنی از ویتامین C مانند مرکبات، انواع توت‌ها، سبزیجات برگ‌دار، فلفل و گوجه‌فرنگی مصرف کنید یا از مکمل‌های ویتامین C استفاده کنید.
 7. تایلنول مصرف کنید: تایلنول بی‌خطرترین مسکن بعد از تزریق لب است. این به تسکین علائم درمانی از جمله کبودی، تورم و درد کمک می‌کند. از NSAID ها (مانند ایبوپروفن) اجتناب کنید زیرا خاصیت رقیق‌کنندگی خون دارند و ممکن است کبودی را تشدید کنند.
 8. آب فراوان بنوشید: آب به رقیق شدن خون و تسهیل حرکت مواد مغذی و اکسیژن در بدن کمک می‌کند و به روند بهبودی کمک می‌کند. برای کاهش کبودی روزانه حداقل هشت فنجان آب به مدت چند روز بنوشید.
 9. اجتناب از الکل: کبودی زمانی اتفاق می‌افتد که انژکتور رگ‌های خونی را خراش می‌دهد و باعث نشت خون به بافت اطراف می‌شود. الکل یک گشادکننده عروق است، به این معنی که رگ‌های خونی را شل می‌کند و گردش خون را افزایش می‌دهد. بنابراین، نوشیدن الکل پس از تزریق لب، ممکن است باعث شود کبودی‌های موجود بیشتر شود.

نحوه تزریق ژل لب طبیعی

رعایت ۵ نکته مهم قبل از تزریق فیلر لب 

رعایت پنج نکته مهم قبل از تزریق ژل لب می‌تواند به بهبود نتایج کمک کند:

 1.  اولین نکته این است که قبل از تزریق، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا نیازهای و انتظاراتتان را بررسی کنند و به شما راهنمایی کنند.
 2. نکته دوم این است که قبل از تزریق، به دقت تمامی جوانب مرتبط با فرآیند و عوارض ممکن را با پزشک مورد بررسی قرار دهید.
 3. نکته سوم این است که به کیفیت و اعتبار برند فیلری که قصد دارید استفاده کنید توجه کنید. انتخاب یک برند معتبر و با تاریخچه‌ای قوی می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.
 4. نکته چهارم این است که قبل از تزریق، از پزشک خود در مورد ترکیبات موجود در فیلر و همچنین احتمال واکنش‌های آلرژیک سوال کنید تا از ایمنی و اثربخشی فیلر مطمئن شوید.
 5. نکته پنجم این است که قبل از تزریق ژل لب به نکات مهمی مانند از بین بردن مصرف خون‌گرم کننده‌ها، مصرف آسپرین و ضد التهاب‌ها، و همچنین رعایت دستورات پزشک پیش از فرآیند تزریق توجه کنید. این اقدامات پیشگیرانه می‌توانند به بهبود نتایج تزریق و کاهش عوارض مرتبط کمک کنند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

پس از تزریق ژل لب برای کسب بهترین نتیجه از این اقدام زیبایی و برطرف نمودن عوارض لازم می باشد که مراقبت های درمانی زیر که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم رعایت گردد:

 1. لب های شما بعد از عمل به احتمال زیاد متورم می شوند. همچنین ممکن است در محل های تزریق مقداری قرمزی یا کبودی مشاهده کنید که طبیعی است. اکثر عوارض جانبی جزئی خواهد بود و شما می توانید بیشتر فعالیت ها را پس از انجام عمل از سر بگیرید.
 2. بعد از آن با استفاده از کیسه یخ یا یک مکعب یخ پوشیده شده از پارچه یخ را روی لب های خود قرار دهید. این به شما کمک می کند تا تورم، کبودی و هر درد دیگری کاهش یابد.
 3. به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل لب و یا سایر مواد پرکننده پوستی، از ورزش شدید خودداری کنید. افزایش فشار خون و ضربان قلب در اثر ورزش ممکن است تورم یا کبودی را بدتر کند.
 4. هیدراته بمانید. نوشیدن آب فراوان به بهبودی بدن کمک می کند.
 5. میوه ها و سبزیجات مرطوب کننده زیادی بخورید و سعی کنید از سدیم اضافی که باعث بدتر شدن تورم می شود خودداری کنید.
 6. به مدت ۴۸ ساعت پس از درمان از دمای بالا مانند حمام بخار، سونا، یا کلاسهای ورزشی گرم استفاده نکنید. گرمای زیاد می تواند تورم را بیشترر کند.
 7. از پزشک خود بپرسید که کدام مسکن در روزهای بعد از درمان مناسب است. به طور معمول تیلنول خوب خواهد بود، اما داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن نه.
 8. سعی کنید سرتان را روی بالش بلند قرار دهید تا تورم شما کاهش یابد. روی صورت نخوابید.
 9. تا ۲۴ ساعت بعد از آرایش لب های خود خودداری کنید.
 10. سیگار کشیدن می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد، بنابراین مهم است که بلافاصله پس از تزریق ژل لب سیگار نکشید. همچنین بهتر است از بودن در کنار دیگران که سیگار می کشند جلوگیری کنید.
 11. الکل عامل رقیق کننده خون است و حداقل به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل لب از مصرف آن اجتناب کنید. الکل می تواند باعث التهاب شود، احتمال کبودی را افزایش داده و تورم را بدتر کند. همچنین بهتر است چند روز قبل از تزریق ژل از مصرف الکل خودداری کنید.

خانمی درحال تزریق ژل لب

آشنایی با ۱۰ تا از ترندترین مدل های تزریق ژل لب 

امروزه تزریق ژل لب یکی از روش‌های محبوب برای ایجاد حجم و تقارن در لب‌ها است که به شما امکان می‌دهد فرم دلخواه خود را به دست آورید. اگر نگران وراثت یا پیری و تغییرات ناخواسته در فرم لب‌های خود هستید، این روش می‌تواند یک گزینه‌ی مناسب باشد. از جمله مواد پرکننده برای این فرآیند، هیالورونیک اسید به عنوان یکی از پرطرفدارترین مواد استفاده می‌شود که دارای خصوصیات آبرسانی بسیار خوبی است.

این ژل نرم و ارتجاعی، به پزشکان امکان می‌دهد لب‌های شما را با فرم‌های مختلف و با تناسب مناسب شکل دهند. اگر به دنبال روشی ساده و موثر برای بهبود فرم لب‌های خود هستید، تزریق ژل لب می‌تواند یک گزینه جذاب باشد. در ادامه به ۱۰ تا از ترندترین مدل‌های تزریق ژل لب می‌پردازیم، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تزریق ژل لب مدل طبیعی 

در روش تزریق ژل لب به شیوه طبیعی، پزشک با تمرکز بر تناسب و تعادل لب‌ها با سایر اجزای صورت، بدون نیاز به افزایش حجم بیش از حد، زیبایی طبیعی و برجسته‌ای را به لب‌ها می‌بخشد و نواقص لب را با روشی کاملاً طبیعی برطرف می‌کند. در روش تزریق ژل لب طبیعی و یا نچرال، لب ها از حالت و فرم اصلی خود خارج نمی شوند.

همچنین نسبت بسیار خاصی برای این که تزریق ژل لب به صورت طبیعی ترین حالت ممکن به نطر برسد، وجود دارد؛ به عبارت دیگر تزریق ژل لب طبیعی نباید به صورتی باشد که برای عموم قابل تشخیص باشد که شما تغییری در لب های خود ایجاد کرده اید و در عین حال باید حالت طبیعی خود را حفظ کند.

به گفته پزشکان در این روش و شیوه ی تزریق، نسبت مناسبی بین گوشه های خارجی لب بالا و پایین وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که انواع مختلف پرکننده های تزریقی بسته به اینکه کدام یک را انتخاب کنید، تأثیر متفاوتی خواهد داشت. مهم است که مواد استفاده شده از قوام همان مخاط طبیعی لب باشند در غیر این صورت طبیعی به نظر نمی رسد.

ژل لب روسی 

زنان روس به چهره‌هایی زیبا و جذاب شهرت دارند که زیبایی آن‌ها به وضوح در میان افراد جهان قابل مشاهده است. یکی از ویژگی‌های قدرتمند چهره بسیاری از زنان روسی، لب‌های برجسته و طبیعی آن‌هاست. در روش تزریق ژل لب به سبک روسی، تمرکز بر فرم دهی و برجسته سازی لب با رویکردی کاملاً طبیعی، به ویژه بر روی لب بالا قرار می‌گیرد. این روش مناسب برای افرادی است که لب پایین‌تری نسبت به لب بالا دارند و می‌خواهند تناسب زیبایی بین این دو را به وجود آورند. هدف اصلی این روش، فرم دهی و اصلاح لب‌ها بدون افزایش حجم بیش از حد است.

ژل لب عروسکی 

در روش تزریق ژل لب عروسکی، هدف زیباجو این است که لب‌های خود را به شکلی شبیه به لب عروسک‌های باربی در آورد. این مدل از تزریق برای همه افراد مناسب نیست و قبل از شروع به تزریق، حتما باید با پزشک مشورت شود. در این روش، بیشتر ژل در قسمت وی شکل صورت تزریق می‌شود و حجم این قسمت از لب نسبت به سایر قسمت‌ها بیشتر است. این مدل معمولاً در بین بانوان جوان بسیار محبوب است.

تزریق ژل لب مدل فانتزی 

تزریق ژل لب به شیوه فانتزی یکی از مدل‌های جدید و محبوب در زمینه تزریقات زیبایی است. بسیاری از افراد علاقه دارند که لب‌های پر حجم و زیبا داشته باشند؛ در این مدل، حجم زیادی از ژل به مرکز و قسمت بالای و پایین لب تزریق می‌شود تا لب‌های طراحی شده به شکل پر حجم و جذاب نمایش داده شوند.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای 

در تزریق فیلر لب به روش قلوه‌ای، لب‌ها به حدود زیادی از شکل طبیعی خود خارج می‌شوند و مقدار زیادی ژل هیالورونیک اسید برای برجسته سازی لب‌ها استفاده می‌شود. در این روش، تناسب بین لب‌های بالا و پایین پس از تزریق بسیار حائز اهمیت است.

ژل لب مدل سه دکمه ای 

تزریق ژل لب به مدل سه دکمه‌ای مناسب برای افرادی است که دارای لب‌های باریک و کشیده هستند. در این روش، علاوه بر ایجاد فرم موقت برای لب، زاویه دهی استاندارد به لب و کاهش فضای بین لب و بینی نیز انجام می‌شود.

 ژل لب مدل چاک دار 

برای ایجاد لب‌های چاک دار، ژل فیلر به قسمت وسط لب پایین تزریق می‌شود. ابتدا یک شکاف در وسط لب پایین ایجاد می‌شود و سپس ژل فیلر به اطراف این شکاف تزریق می‌شود.

تزریق ژل لب مدل قلبی 

در روش تزریق ژل لب مدل قلبی، مراجعه کننده به دنبال داشتن لب‌هایی با شکل قلبی و جذاب است. این روش تزریق از حاشیه لب انجام می‌شود که از سایر روش‌ها متمایز است، و پس از تزریق ژل، یک فاصله بین لب‌ها ایجاد می‌شود که زیبایی لب را بیشتر می‌کند و به آن‌ها جذابیت بیشتری می‌بخشد.

تزریق ژل لب مدل اردکی 

تزریق ژل لب مدل اردکی یکی از روش‌های عالی برای فرم دهی و افزایش حجم لب‌ها است. این روش علاوه بر اینکه موقت و مقرون به صرفه است، نتایج طبیعی به همراه دارد، به طوری که هیچکس نمی‌تواند بفهمد که شما چه مداخله‌ای داشته‌اید. با این حال، یکی از نگرانی‌هایی که بسیاری از افراد در مورد تزریق ژل لب دارند، ابتلا به “لب اردکی” است. البته برخی از افراد هم به دنبال برجسته شدن لب‌های خود به شکل اردکی هستند.

تزریق ژل لب مدل هالیوودی 

مدل ژل لب هالیوودی بیشتر در صورت بازیگران هالیوودی دیده می‌شود. در این روش، لب‌های بالا و پایین به نسبت حجیم و برجسته شده و پس از تزریق، تمرکز از سایر اجزای صورت فرد کمتر و به جای آن بیشتر بر روی لب‌ها قرار می‌گیرد.

روش های بی حسی برای تزریق ژل لب

برای کاهش درد و عدم احساس درد در هنگام تزریق ژل لب و یا پس از آن، پزشکان متخصص زیبایی از روش های مختلف بی حسی برای این کار استفاده می نمایند که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. استفاده از پماد های بی حس کنندهتزریق ماده ی بی حسی
 2. استفاده از یخ در ناحیه ی مورد نظر به منظور تزریـق ژل در نواحی حساس نظیر لب
 3. در نواحی حساس مانند لب برای کاهش درد روش تزریق ماده ی بی حس کننده استفاده می شود ولی در نواحی ای مانند خط اخم که از حساسیت کمتری بر خودار می باشند می توان از روش های غیر تزریقی برای بی حس کردن ناحیه ی مورد نظر کمک گرفت.

 چگونه بهترین برند ژل لب را انتخاب کنیم؟ 

برای انتخاب بهترین برند ژل لب، ابتدا باید به عوامل مختلفی توجه کرد. اولین موردی که باید در نظر گرفته شود، کیفیت محصول و اعتبار برند است. برندهای معتبر و با تاریخچه قوی در صنعت فیلرهای لب احتمالاً محصولات با کیفیت و ایمن ارائه می‌دهند. همچنین، مهم است که ترکیبات موجود در ژل لب را بررسی کنید و از وجود مواد ایمن و با کیفیت مطمئن شوید.

در انتخاب برند ژل لب، نیازهای خود را هم در نظر بگیرید. بهتر است برندی انتخاب کنید که محصولاتی با تنوع در بافت و غلظت اسید هیالورونیک ارائه می‌دهد تا بتوانید بهترین نتیجه را برای نیازهای خاص خودتان بدست آورید. همچنین، از محصولاتی که دارای تاییدیه‌های استاندارد و مجوزهای لازم مانند FDA هستند استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که از محصولات ایمن و با کیفیت استفاده می‌کنید.

خانمی درحال تزریق ژل لب در کلینیک

معرفی ۴ تا از بهترین برندهای فیلر لب 

شناخت بهترین برندهای فیلر لب اهمیت زیادی دارد زیرا انتخاب مارک معتبر و با کیفیت می‌تواند از موارد مهمی برای جلوگیری از عوارض ناخواسته و ایجاد نتایج زیبایی مطلوب باشد. امروزه، حجیم کردن لب‌ها به یکی از ترندهای پرطرفدار در زمینه زیبایی برای زنان و مردان تبدیل شده است، و تزریق ژل به عنوان روشی معمول برای تبدیل لب‌های نازک به لب‌های حجیم و گوشتی شناخته می‌شود.

با این حال، استفاده از مواد بی‌کیفیت در فیلر لب می‌تواند به عوارض جبران ناپذیری منجر شود. از آن‌جایی که شناخت ژل لب اصلی و با کیفیت اهمیت دارد، معرفی بهترین برندهای ژل لب می‌تواند به افراد کمک کند تا انتخاب درستی داشته باشند. ویژگی های بهترین برند ژل برای لب عبارتند از:

 1. داشتن کیفیت  عالی
 2. عدم ایجاد عوارض جانبی
 3. قیمت مناسب با توجه کیفیت
 4. داشتن نتیجه طبیعی بعد از تزریق
 5. ماندگاری بالا
 6. داشتن هولوگرام معتبر و تاریخ تولید و انقضا
 7. داشتن ظاهر شفاف بدون مواد اضافه

ژل ژوویدرم (Juvederm) 

برند JUVÉDERM یک شرکت فرانسوی است که در زمینه تولید محصولات جوان‌سازی پوست فعالیت دارد. این برند به عنوان یکی از برندهای معتبر در این حوزه شناخته شده و مطالعات بالینی گسترده‌ای روی محصولات خود انجام داده است تا اثربخشی و عوارض جانبی آن‌ها را تعیین کند. تمام محصولات برند ژوویدرم، تأییدیه‌های سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را دریافت کرده‌اند. این برند از فناوری Vycross برای اتصال مولکول‌های اسید هیالورونیک استفاده می‌کند که باعث پیوند بهتر و ایجاد حجم مطلوب‌تر در لب‌ها می‌شود. 

ژل تزریقی VOLBELLA XC یکی از محصولات این برند است که برای حجیم کردن لب‌ها، رفع خطوط لبخند و بهبود گودی زیر چشم استفاده می‌شود. این محصول برای افراد بالای ۲۱ سال مناسب است. همچنین ژل تزریقی Ultra XC نیز برای رفع چین‌وچروک‌های اطراف دهان و حجم دهی به لب‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این محصول برای افراد زیر ۲۱ سال توصیه نمی‌شود.

ژل ژوویدرم (Juvederm) 

فیلر رستیلین (Restylane) 

ژل رستیلن (Restylane) یک برند فیلر پوستی است که برای اصلاح چین و چروک‌ها و افزایش حجم و تغییر شکل لب‌ها یا گونه‌ها استفاده می‌شود. این فیلر‌ها اغلب از اسید هیالورونیک تهیه می‌شوند که یک ماده طبیعی در بدن است و به حفظ رطوبت و افزایش الاستیسیته پوست کمک می‌کند. تزریق ژل رستیلن توسط متخصص انجام می‌شود و می‌تواند نتایج قابل قبولی به همراه داشته باشد.

ژل رستیلن توسط شرکت Q-Med در کشور سوئد تولید می‌شود. این شرکت از سال ۱۹۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از پیشگامان در تولید فیلرهای زیبایی بر پایه هیالورونیک اسید است. ژل رستیلن توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال ۲۰۰۳ برای افراد بالای ۲۱ سال تایید شده و اکنون یکی از محبوب‌ترین فیلرهای زیبایی در سراسر جهان محسوب می‌شود.

این ژل در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، ژل Restylane Silk برای بزرگ کردن لب‌ها و رفع چین‌و‌چروک اطراف دهان، ژل Restylane Lyft برای حجم دهی به گونه‌ها و ژل Restylane Refine برای رفع چین‌و‌چروک‌های عمیق صورت استفاده می‌شود.

ماندگاری اثرات ژل رستیلن بسته به نوع آن و ناحیه تزریق متفاوت است و در کل می‌تواند بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری داشته باشد. در ایران، ژل رستیلن توسط شرکت‌های مختلف وارد و توزیع می‌شود.

 فیلر بلوترو (Belotero) 

ژل بلوترو (Belotero) یک فیلر پوستی اسید هیالورونیک است که توسط Merz Aesthetics تولید می‌شود. این فیلر به دلیل کاهش تولید اسید هیالورونیک در پوست با افزایش سن، برای درمان چین و چروک‌های صورت، افتادگی، از دست دادن حجم و مشکلات دیگر پوستی استفاده می‌شود. بلوترو ارائه دهنده مجموعه‌ای از فیلرهای اسید هیالورونیک است که نتایج قابل پیش‌بینی و طبیعی را برای نیازهای مراجعین فراهم می‌کنند.

محصول Belotero توسط شرکت Merz Aesthetics تولید می‌شود که یک شرکت داروسازی آلمانی است و دفتر مرکزی آن در هانوفر آلمان قرار دارد. ژل‌های Belotero در کارخانه Merz در هانوفر تولید می‌شوند که از استانداردهای ایمنی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و از تجهیزات و مواد اولیه پیشرفته استفاده می‌کند.

برند فیلر belotero

 فیلر تئوسیال (Teosyal) 

فیلر تئوسیال (Teosyal) یک محصول از کشور سوئیس است و از اسید هیالورونیک ساخته شده است که برای درمان چین و چروک‌ها، حجم‌دهی به نواحی خاصی از صورت و بهبود کیفیت پوست طراحی شده است. تنوع بافت در محصولات تئوسیال یکی از عواملی است که این فیلر را محبوب کرده است. انواع مختلفی از محصولات تئوسیال وجود دارند که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند و برای هدف‌های مختلفی مانند برطرف کردن خطوط ریز و درشت یا چین و چروک‌ها تا بازسازی و کانتور صورت مناسب هستند.

Teosyal Teoxane در سال ۲۰۱۷ موفق به دریافت تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا FDA شد که این ویژگی باعث افزایش محبوبیت فیلر تئوسیال شده است. محصولات TEOSYAL توسط آزمایشگاه‌های TEOXANE مطابق یک فرایند ثبت اختراع ایجاد شده‌اند. فناوری خاص استفاده شده در تولید این ژل‌ها، خصوصیات طبیعی مولکول‌های اسید هیالورونیک را حفظ کرده و باعث تولید ژل‌هایی با خلوص بالا و دستیابی به نتایج مطلوب می‌شود.

در ساختار این ژل، با کاهش سطح پروتئین و اندوتوکسین باکتریایی، ریسک بروز آلرژی و حساسیت کاهش یافته است که این ویژگی باعث می‌شود بسیاری از افراد با سابقه آلرژی نیز بتوانند از فیلر تئوسیال بهره ببرند.

مدت ماندگاری فیلر لب چقدر است؟ 

 ماندگاری فیلر لب بسته به عوامل مختلفی از جمله برند مورد استفاده، تکنیک تزریق توسط پزشک و واکنش بدن هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی، ماندگاری فیلر لب معمولاً بین ۴ تا ۹ ماه است. برندهای مختلف فیلرها، فرمولاسیون‌های متفاوتی دارند که می‌تواند بر ماندگاری آن‌ها تأثیر بگذارد. همچنین، تکنیک تزریق صحیح و حرفه‌ای توسط پزشک نقش مهمی در ماندگاری فیلر دارد. علاوه بر این، واکنش بدن هر فرد نیز می‌تواند بر مدت ماندگاری فیلر تأثیرگذار باشد. برای حفظ نتایج بهتر، ممکن است نیاز باشد که بعد از چند ماه، جلسات تزریق دوباره تکرار شود تا ماندگاری و زیبایی لب‌ها حفظ شود.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه ژل لب بسته به نوع ماده و تعداد دوز‌هایی که باید تزریق شود متفاوت است. اما می‌توان گفت قیمت تزریق ژل لب در بین سایر عمل‌های زیبایی بسیار مناسب و مقرون به صرفه تلقی می‌شود. با تزریق حس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و در جمع‌های دوستانه و مهمانی‌هایی که حضور پیدا می‌کنید حس متفاوت و دوست داشتنی خواهید داشت. همچنین برای اطلاع از قیمت نیم سی سی ژل لب یا حتی قیمت هر سی سی ژل گونه و… می‌توانید از راه‌های ارتباطی که در این لینک مشاهده می‌کنید با ما تماس حاصل فرمائید.

هزینه تزریق ژل لب دائمی به عوامل مختلفی و بسیار گوناگونی بستگی دارد. به همین دلیل خیلی راحت نمی‌توان یک قیمت یا بهتر است بگوییم نرخ مشخص و واحدی را برای قیمت ژل لب بیان کرد. هزینه تزریق ژل لب بایستی به طور دقیق توسط پزشک متخصص بعد از انجام بررسی‌های لازم مشخص و تعیین شود.

منبع : my.clevelandclinic.org | healthline.com

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای

سوالات متداول | FAQ

مدت زمان تزریق ژل لب بسته به نوع فیلر مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. به طور معمول، نتایج بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند.
تزریق ژل لب به طور کلی برای اکثر افراد بی خطر است. با این حال، مهم است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید تا مطمئن شوید کاندید مناسبی هستید.
در دوران شیردهی از تزریق ژل به لب‌ها خودداری کنید. زیرا در دوران شیردهی نوزادان تمام مواد تغذیه‌ای خود را از بدن مادر دریافت می‌کنند. ژل‌های تزریقی دارای ترکیبات خاصی هستند که مستقیما وارد پوست و سلول‌های پوستی می‌شوند. امکان دارد این ترکیبات از طریق شیر مادر به بدن کودک وارد شود و باعث ایجاد حساسیت و آلرژی در بدن کودک شود. بنابراین توصیه می‌شود خانم‌ها در دوران شیردهی، از تزریق ژل به لب‌ها خودداری کنند.
مدت زمان مشخص شدن نتایج تزریق ژل لب، روی صورت شما و دیدن نتایج آن، بستگی به دوز ماده تزریق شده و محل تزریق دارد اما به طور کلی، افراد می توانند بلافاصله بعد از اتمام تزریق ژل، نتیجه کار را مشاهده کنند و شاهد تغییر در صورت و محل مورد نظر بعد از تزریق باشند. البته که با گذشت چند روز عوارض تزریق ژل لب چون ورم از بین می رود و نتایج طبیعی تری در چهره ی فرد مشاهده خواهد شد.
تزریق ژل به لب، همانند هر عمل زیبایی دیگر دارای عوارضی است. یکی از عوارض تزریق لب که بسیار نادر است، تبخال بعد از تزریق لب است. این عارضه فقط برای افرادی ایجاد می‌شود که ویروس تبخال از قبل در بدن آن‌ها فعال بوده است. زیرا هنگام تزریق لب ، از یک سوزن برای تزریق ژل (معمولا اسید هیالورونیک) به لب‌های شما استفاده می‌شود، تا شکل و حجم آن‌ها افزایش یابد. این فرایند، می‌تواند درجاتی از تروما را به پوست و بافت‌های زیرین آن وارد کند که ممکن است باعث فعال شدن مجدد HSV-1 (ویروس تبخال) در برخی از افرادی شود که از قبل حامل ویروس هستند. بنابراین تزریق فیلر لب، به تنهایی نمی‌تواند باعث ایجاد این عارضه در فرد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *