تزریق ژل چانه

تزریق ژل به چانه یکی از پرطرفدارترین خدمات زیبایی است که با حجم دادن به چانه چهره شما را جذاب تری از گذشته می کند؛ برای کسب بهترین نتیجه از تزریق ژل چانه انتخاب بهترین متخصصین، تجهیزات پزشکی و رعایت اصول بهداشتی توسط پرسنل از اهمیت بالایی برای مراجعه کنندگان برخوردار است؛ مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مهدوی نیا بهترین مرکز زیبایی است که تمامی این موارد به بهترین نحو به مراجعه کنندگان این مرکز ارائه می شود.

تزریق ژل خط خنده دکتر مصطفی مهدوی نیا

لطفا جهت دریافت وقت ویزیت فرم زیر را پر کنید:

عناوین این صفحه

فرم رزرو نوبت

تزریق ژل چانه یک روش غیر جراحی مطمئن

تزریق ژل می تواند به عنوان یک روش غیر جراحی به بازسازی و تغییر فرم صورت بپردازد. بیشتر ژل هایی که تزریق می شوند از ماده ای به دست می آیند که در بدن به طور طبیعی یافت می شوند که این ژل ها از نظر طول عمر و ماندگاری با یکدیگر متفاوت هستند.

با تزریق ژل چانه می توانید چانه خود را برجسته تر کنید. در حالی که بیشتر بانوان می‌خواهند یک چانه نرم و باریک داشته باشند ولی مردان بیشتر تمایل دارند چانه مخروطی شکل داشته باشند. البته تزریق ژل چانه هم برای آقایان و خانم‌ها به یک اندازه مزیت دارد.

فرم دهی صورت با تزریق ژل چانه

فیلرهای پوستی یا ژل ها می توانند در چانه تزریق شوند تا شما جوان تر شوید و احساس زیبایی کنید. در طول گذر زمان و افزایش سن، جمجمه فک حرکت می کند و چانه به سمت عقب می رود و این حرکت جمجمه سبب می شود تا استخوان ها و بافت نرم در ناحیه فک به تحلیل روند و باعث تضعیف ماهیچه ها می شود که در این صورت نیاز به تزریق ژل خواهید داشت.

تزریق ژل چانه توسط دکتر مهدوی نیا

تزریق ژل چانه چه تغییراتی را در صورت ایجاد میکند؟

با استفاده از تزریق ژل می‌توان فرم و شکل چانه را تغییر داده و بهبود بخشید. اصلاح سازی چانه به ایجاد یک تغییر چشمگیر در یک سوم پایین صورت کمک می‌کند و زمانی که با حجیم سازی گونه‌ها و خط فک ترکیب شود، تزریق ژل چانه می تواند صورت دلخواه اغلب خانم‌ها و آقایان را ایجاد کند. انجام تزریق ژل چانه مجموعه‌ای از مزایا و عوارضی را به دنبال دارد که پس از اتمام جلسه درمان قابل مشاهده خواهند بود.

مواد پرکننده می‌توانند خط فک پایینی را تقویت کرده، نیمرخ را متعادل نموده و حالت کلی چانه را اصلاح کنند. تصادفی نیست که مشهورترین و موفق‌ترین افراد دارای چانه قوی و محکم هستند و این یکی از ویژگی‌هایی است که به تنهایی می‌تواند هاله‌ای از اعتماد به نفس و جذابیت را به افراد هدیه کند. تزریق ژل چانه راهی آسان و بدون جراحی است که می‌تواند نتایج فوری را بدون خونریزی، دوران نقاهت و بستری شدن ایجاد کند. هدف از تزریق ژل در چانه می‌تواند یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

۱.تغییر اندازه کلی و حجم چانه

با استفاده از تزریق ژل می‌توان حجم چانه را به اندازه دلخواه افزایش داد و مدلینگ صورت را پیاده‌سازی نمود.

۲.تغییر اندازه طول چانه

برخی از افراد دارای چانه کوتاه و کوچک هستند، به همین دلیل ممکن است بخواهند اندازه آن را تغییر دهند. به منظور افزایش طول چانه‌های کوتاه از تزریق ژل‌های پرکننده استفاده می‌شود.

۳.نقاط تزریق فیلر به چانه

افزایش استحکام و رفع فرورفتگی چانه؛ با افزایش سن حجم چانه مانند نقاط دیگر بدن شخص تحلیل می‌رود و دچار فرورفتگی و پسروی خواهد شد. برای بهبود و رفع این موارد از تزریق ژل چانه استفاده می‌شود تا بافت چانه را تقویت کرد.

۴.متقارن کردن چانه

با استفاده از تزریق فیلر می‌توان چانه‌های نامتقارن را اصلاح و متقارن سازی نمود تا بتوان به درستی تناسب را بین اعضای صورت برقرار کرد.

با ۹ تا از کاربردها و فواید تزریق ژل چانه آشنا شوید!

لازم است قبل از اقدام به هرگونه فعالیت زیبایی حتما در مورد مزایا و عوارض احتمالی آن روش اطلاعات کافی به دست بیاورید. پس از کسب اطلاعات، انتخاب یک مرکز معتبر و باتجربه در حوزه زیبایی مهمترین گام در این راه است. تزریق ژل به چانه و فک همانند تمامی روش‌های زیبایی دیگر دارای عوارض و مزایای منحصر به خود می‌باشد که در زیر با آن‌ها آشنا می‌شویم:

 1. از بین بردن چانه‌های دوقلو
 2. حجیم سازی طبیعی برای کسانی که ذاتا چانه‌های بسیار کوچک دارند
 3. از بین بردن نواقص و نامتقارن بودن چانه
 4. همگون و متوازن کردن خط فک و چانه با یکدیگر
 5. قابل استفاده بودن برای خانم‌ها و آقایان بالای 21 سال
 6. ایمن بودن و تایید آن توسط FDA
 7. ماندگاری بالا و ایمن نسبت به جراحی‌های پروتز گذاری
 8. رفع خطوط و چین و چروک‌های ناحیه چانه
 9. کوتاه بودن روند بهبودی و نداشتن دوران نقاهت

معاینه زیباجو قبل از تزریق ژل چانه توسط دکتر مهدوی نیا

مراقبت‌ های بعد از تزریق ژل چانه

فیلرهای پوستی از موادی مانند هیالورونیک اسید یا کلاژن ساخته می‌شوند که مستقیماً به پوست تزریق می‌شوند تا به کاهش چین و چروک و سایر آثار پیری بر روی پوست کمک کنند. برای تزریق فیلر به چانه مهم است که یک پزشک متخصص با تجربه را انتخاب کنید که آناتومی بافت پوست به خصوص رگ‌ها و عصب‌هایی که باید مراقب آن‌ها بود را درک کند. وی پس از اتمام کار خود، توصیه‌های مراقبتی را به شما گوشزد خواهد کرد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱. کاهش فعالیت‌های سنگین بعد تزریق ژل چانه

انجام فعالیت‌های شدید به خصوص آن‌هایی که موجب اعمال فشار به یک سوم پایینی صورت می‌شوند باید به مدت 1 هفته محدود شوند زیرا موجب گردش خون بیشتر و ایجاد تورم، التهاب و به خطر افتادن نتیجه تزریق ژل می‌گردند.

۲. شستشو صورت بعد از تزریق ژل چانه

بعد از گذشت 24 ساعت از تزریق ژل چانه، به طور مرتب (حداقل یک بار در روز) صورت خود را تمیز کرده و با آب ولرم آبکشی کنید تا خطر عفونت کاهش یابد.

۳. استفاده از کمپرس یخ در محل تزریق

استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق ژل در چانه به منظور کاهش درد و جلوگیری از ورم و کبودی بسیار تاثیرگذار است.

۴. عدم ماساژ ناحیه تحت درمان

به منظور جلوگیری از کبودی، احساس درد و تغییر نتایج حاصل از تزریق ژل به چانه باید از ماساژ دادن اجتناب نمایید. اگر احساس می‌کنید ژل در چانه‌تان گلوله شده یا تکان می‌خورد، بدون ماساژ و دستکاری آن با پزشک خود تماس بگیرید.

۵. از محیط‌های گرم و آفتاب مستقیم دور بمانید

توصیه می‌شود پس از تزریق فیلر در چانه تا حداقل 1 هفته از آفتاب گرفتن، استفاده از سالن سولاریوم، سونا و حمام داغ اجتناب نمایید زیرا باعث نابودی ژل، فاسد شدن آن و یا حرکت آن به نقاط دیگر صورت شود.

۶. نحوه خوابیدن درست پس از تزریق ژل چانه

تا چند روز پس از تزریق بر روی صورت خود نخوابید (حالت دمرو) تا به آن‌ها فشار وارد نشود. توصیه می‌کنیم که به پشت بخوابید (طاق باز) و سر خود را با بالش بالا بیاورید.

داروهای تجویزی پزشکتان را فراموش نکنید: در طی چند روز اول احتمالا دردهای مختصری را در نواحی تحت درمان تجربه خواهید کرد، در این مدت حتما از داروهای تجویزی پزشکتان به طور منظم استفاده کنید.

بهترین فیلر برای تزریق ژل چانه

برند های مختلف ژل بسیاری برای تزریق ژل به چانه وجود دارد که هر یک از آن ها نسبت به دیگری در برخی ویژگی ها برتری دارند. در انتخاب بهترین برند ژل برای تزریق ژل به چانه باید دقت نمود که هدف اصلی از تزریق ژل به چانه درمان چین و چروک نمی باشد. بلکه هدف زاویه سازی چانه و پر کردن نواحی خالی در چانه می باشد. پزشکان مختلف بنا بر تجربه و تخصصی که در این زمینه دارند، برند های مختلفی را برای تزریق ژل چانه پیشنهاد می دهند که از جمله ی آن ها می توان زیر را نام برد:

 • ژل های اسید هیالورونیک مانند ژل رستیلن لیفت و اسکالپترا یا بلافیل
 • ژل ولوما
 • خانواده ژوویدرم
 • چند سی سی ژل برای چانه

چند سی سی ژل برای تزریق به چانه لازم است؟

برای تزریق ژل به چانه تعداد سی سی ژل مورد نیاز، بسته به این که از چه برند ژلی استفاده شود و هدف از تزریق ژل به چانه چه باشد متفاوت است. همچنین میزان اندازه و بزرگی چانه در افراد مختلف نیز متفاوت می باشد. که این موضوع نیز بر میزان سی سی ژل مورد نیاز برای تزریق به چانه متفاوت می باشد. البته که در حالت کلی طبق بررسی های انجام شده ۱ الی ۲ سی سی ژل برای تزریق به چانه نیاز می باشد.

تزریق ژل چانه توسط پزشک متخصص زیبایی برای مراجعه کنندگان

تزریق ژل چانه مردان

در میان مراجعان خانم برای اقدامات زیبایی در طی چندین سال اخیر نیز، تعداد مراجعه ی مردان به جراحان زیبایی جهت انجام اقدامات زیبایی نظیر زاویه سازی خط فک و تزریق ژل چانه رو به افزایش بوده است. مردان معمولا 4 مرتبه در سال برای تزریق ژل به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند و در هر نوبت 2 سرنگ فیلر دریافت می کنند.

متخصصان زیبایی  عقیده دارند با اینکه ممکن است هزینه این فرایند اندکی بالا باشد اما تغییر بدست آمده کاملا چشم گیر بوده و در افزایش اعتماد به نفس افراد تاثیر بسزایی دارد. تزریق ژل چانه مردان بدون بیهوشی و تنها با تزریق ژل در چانه فرد انجام می شود. با این روش ساختار صورت فرد به طور چشمگیری بهبود می یابد.

نکات مهم قبل از تزریق ژل چانه مردان

قبل از انجام فرایند تزریق ژل چانه مردان توصیه می شود؛ از نوشیدن الکل یا مصرف آسپرین، روغن کتان، روغن جگر ماهی و سایر روغن های ضروری که احتمال شروع خونریزی و کبودی را در بدن دارند، اجتناب کنند. مصرف این موارد با اینکه خطرناک نیست اما سبب کبودی صورت پس از تزریق فیلر چانه می شود. در حین فرایند تزریق ژل اندکی درد احساس می شود اما میزان درد آن بسیار کم می باشد.

به طور کلی می توان گفت این فرایند بدون درد است. مدت استراحت پس از تزریق ژل چانه برای مردان مانند خانم ها اندک است. و افراد پس از دریافت فیلر باید به مدت 25 ساعت از ورزش کردن یا نوشیدن الکل خودداری کنند. برخی جراحان پلاستیک، با استفاده از کانولا (نوعی لوله) به جای سرنگ احتمال کبودی را کاهش می دهند. کانولا شبیه به سوزن سرنگ بوده اما برخلاف آن به جای برش بافت و عروق خونی در لایه زیر پوستی حرکت می کند.

بعد از تزریق ژل چانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

مراقبت بعد از تزریق ژل چانه نیازمند روندی است که با طی کردن یک سری نکات نتیجه بهتری را از تزریق ژل به چانه خود دریافت خواهید کرد؛در زیر به این چند تا از این موارد اشاره خواهیم کرد:

۱. استفاده از کمپرس یخ در منطقه تزریق ژل چانه

برای ۱ تا ۲ روز اول پس از تزریق ژل چانه ممکن است منطقه تزریق قرمز، متورم یا کبود شود. هر چند این حالت طی ۲ روز کاملا از بین می رود ولی برای تسریع بهبودی و جلوگیری از کبودی می توانید از کمپرس های یخ استفاده کنید. یخ را در کیسه یا حوله ای قرار دهید و بیست دقیقه روی چانه بگذارید.

۲. از کرم های حاوی ارنیکا استفاده کنید.

گیاه آرنیکا خاصیت جلوگیری از کبودی و بهبود زودتر نقاط تزریق را دارد. استفاده از محصولات حاوی این ماده سبب تسریع بهبودی می شود. این محصولات را می توانید به راحتی و بدون نسخه از داروخانه های معتبر تهیه کنید.

۳. تا ۲۴ ساعت از شست و شوی محل تزریق خودداری کنید.

هر چند که بلافاصله بعد از درمان می توانید مراقبت های روتین پوستی خود را مثل شست و شو و مرطوب کردن پوست انجام دهید ولی توصیه می شود از محصولاتی که حاوی مواد فعال مثل آلفا هیدروکسی اسید ،گلیکولیک اسید ، بتا هیدروکسی اسید یا رتینوئید هستند حداقل برای بیست و چهار ساعت پس از تزریق ژل چانه استفاده ننمایید. چرا که پوست پس از تزریق ژل چانه حساس است و این مواد فعال سبب تحریک پوست می شوند. اگر از محصولات مورد استفاده خود اطمینان ندارید بهتر است ان ها را همراه داشته باشید و به پزشک نشان دهید.

شست و شوی پس از تزریق ژل چانه

۵. بعد از تزریق آرایش نکنید.

هرچند آرایش کم و ملایم اشکالی ندارد ولی توصیه می شود برای ۲۴ ساعت در محل درمان از محصولات آرایشی استفاده ننمایید تا پوست فرصت بهبودی داشته باشد. در اکثر موارد مشاهده شده است که آرایش کردن بلافاصله پس از تزریق ژل موجب عفونت های پوستی شده است. همچنین براش های خود را تمیز کنید یا دست خود را قبل از آرایش بشویید تا از انتقال الودگی به پوست جلوگیری شود.

۶. مراقب عادت های غلط باشید.

از دست گذاشتن زیر چانه یا قرار دادن چانه روی سطوح مختلف خودداری کنید زیرا سبب وارد شدن وزن سر و فشار به منطقه تزریق می شود.

۷. از مصرف الکل خودداری کنید.

مصرف الکل گردش خون را افزایش می دهد که سبب افزایش کبودی و تورم می شود. توصیه می شود پس از بهبودی محل تزریق نیز مصرف الکل را کنترل کنید زیرا سبب کاهش آب بدن می شود.

۸. از فعالیت های شدید خودداری کنید.

فعالیت شدید سبب بالا رفتن دمای بدن یا تعریق می شوید که در ناحیه چانه سبب حساس شدن پوست و کند شدن روند بهبودی می شود. پس از بهبودی می توانید روند ورزش خود را از سر بگیرید.

۹. از داروهای رقیق کننده خون استفاده ننمایید.

داروهای رقیق کننده خون مثل ایبوپروفن و آسپرین باعث رقیق شدن خون و کاهش روند بهبود تزریق ژل چانه می شود. اگر این دارو ها قبل جلسات هم مصرف شوند باعث کبودی محل تزریق و حتی خونریزی از محل ورود سوزن می شوند.

۱۰. قسمت های ناهموار را به آرامی ماساژ دهید.

اگر در قسمتی از چانه احساس برآمدگی کردید به آرامی و با انگشتان تمیز آن قسمت را ماساژ دهید. البته احتمال تجمع ژل هیالورونیک اسید زیر پوست خیلی کم است.

۱۱. تا ۳ روز بعد از ژل چانه از انجام هر نوع درمانی خودداری کنید.

از دیگر درمان های پوست ناحیه چانه مثل وکس کردن مو، لایه برداری و یا جلسات لیزر برای ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از درمان خودداری کنید زیرا سبب وارد نمودن فشار به منطقه تزریق می شود.

۱۲. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق روی پشت بخوابید

روی پشت خود بخوابید و سر را رو به بالا قرار دهید زیرا خوابیدن بر روی شکم یا به طرفین سبب وارد نمودن وزن و فشار به ناحیه چانه می شود. با استفاده و رعایت نکات بالا علاوه بر سرعت بهبودی می توانید نتایج حاصل از تزریق فیلر چانه را برای مدت طولانی تر حفظ نمایید. مراقبت ها نکات ساده ای هستند و برای رعایت ان ها نیاز به دقت و توجه دارید. بهبودی خود به خود محل تزریق معمولا ۲ روز طول می کشد و به همین علت مراقبت ها کوتاه مدت هستند.

۱۳. به اندازه کافی آب بنوشید

بعد از تزریق ژل چانه به اندازه کافی آب بنوشید تا هم باعث افزایش سرعت بهبودی و هم سبب حفظ نتایج ژل شود.

هزینه تزریق ژل چانه چقدر است؟

هزینه تزریق ژل چانه، بسته به پارامتر هایی چون میزان ژل تزریق شده به چانه و برند ژل متفاوت می باشد. همچنین میزان تخصص و تجربه ی پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک تزریق ژل نیز بر این موضوع تاثیر گذار می باشد.

سوالات متداول | FAQ

از درمان موضعی مانند ترتینوئین (رتین-A)، رتینول، رتینوئیدها، اسید گلیکولیک یا هر مواد «ضد پیری» خودداری کنید. از اپیلاسیون، سفید کردن، موچین کردن یا استفاده از کرم موبر در ناحیه مورد درمان خودداری کنید. مصرف آرنیکا را دو روز قبل از عمل شروع کنید.

هیچ محدودیتی برای دوش گرفتن پس از تزریق فیلر لب وجود ندارد. صورت خود را تمیز نگه دارید تا خطر عفونت کاهش یابد

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

سوالات متداول | FAQ

2 Comments

 1. samaneh گفت:

  be nazaretoon baraye zaviye sazi fak jarahi behatare ya tazriq gel?

  • کلینیک دکتر مهدوی نیا گفت:

   سلام
   تصمیم گیری در مورد این موضوع بستگی به هدف مورد نظر شماداره پس قبل از تصمیم گیری با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *