دریافت نوبت ویزیت تزریق ژل

جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

عناوین مطرح شده در این پست

در هنگام تزریق ژل بینی بیمار باید در وضعیت نیمه نشسته بر روی تخت قرار گیرد و ناحیه ی سر وی کمی به عقب خم شده باشد. فشار خون بهتر است بین (۱۱۰ تا ۱۲۰ درجه) باشد تا وضعیت بدنی راحتی برای فرد ایجاد گردد. بی حسی موضعی بسیار بندرت لازم است، اگرچه در صورت تزریق نزدیک نوک بینی بی حسی موضعی مفید می‌ باشد.

هدف از اصلاح فرم بینی با تزریق ژل

روش غیر جراحی اصلاح فرم و زیبایی بینی با تزریق ژل برای بسیاری از بیماران گزینه مناسبی است. دلیل این امر آن است که نتیجه ژل بینی به سرعت مشخص می شود، ارزان ‌تر و کم تهاجمی تر از جراحی زیبایی بینی است و برخلاف آن هیچ گونه درد و خونریزی و بخیه ای را به همراه ندارد.. میزان استفاده از ژلها جهت اصلاح فرم بینی برای بیماران از شخصی به شخص دیگر متفاوت می ‌باشد زیرا هر فردی دارای بینی متفاوت و خواستار نتایج متفاوتی هستند.

هدف از تزریق ژل آن است که هر بیمار به بهترین و طبیعی ‌ترین نتایج ممکن در این فرآیند دست یابد. این بدان معناست که برای برخی از بیماران بهترین روش برای رسیدن به نتیجه مطلوب مورد نظر آن ها انجام عمل جراحی بینی است. بهتر است قبل از انجام این پروسه درمانی حتما با یک متخصص پوست خوب مشورت نمایید تا تعیین شود که کدام گزینه برای شما مناسب‌ تر است.

کاندیدای مناسب تزریق ژل بینی

همه افرادی که بینی طبیعی دارند و یا عمل جراحی بینی انجام داده‌اند می‌توانند از روش تزریق کردن ژل به بینی برای اصلاح عیوب ظاهری استفاده کنند. بنابراین کاندیداها و افراد واجد شرایط برای انجام تزریق ژل  از قرار زیر هستند:

افرادی که دارای برجستگی‌های کوچک بر روی بینی هستند و قصد رفع آن‌ها را دارند.

افرادی که دارای گودی، ناهمواری یا فرورفتگی بر روی بینی هستند.

افرادی که بینی آن‌ها ظاهر نامتقارنی دارد.

افرادی که دارای بینی تختی هستند و می‌خواهند یک پل یا برجستگی را بر روی بینی خود ایجاد کنند.

افرادی که در ناحیه نوک بینی دارای افتادگی هستند و می‌خواهند این قسمت را لیفت کنند یا بالا ببرند.

کاربرد تزریق ژل بینی

همانطور که گفتیم تزریق کردن ژل در بینی در بیشتر موارد می‌تواند جایگزینی برای عمل بینی باشد؛ اما این موضوع در همه موارد صادق نیر ست. به همین دلیل زمانی که برا تزریق ژل در ناحیه بینی به یک کلینیک مراجعه می‌کنید؛ باید دقیقا شرایط خود را توضیح داده و به متخصص بگویید که انتظار چه تغییری را دارید. در این صورت خواهید فهمید که آیا این کار می‌تواند راه حل خوبی برای رفع مشکل شما باشد یا خیر؟

تعدادی از مشکلاتی را که می‌توان با استفاده از تزریق ژل به بینی برطرف کرد:

 1. برطرف کردن مشکل انحراف بینی
 2. تجدید ساختار در بینی‌های کوچک
 3. اصلاح ظاهری و صاف کردن بینی‌های قلاب شکل
 4. برطرف کردن قوزهای متوسط بینی
 5. برطرف کردن افتادگی خفیف یا متوسط در سر بینی
 6. اصلاح بینی پس از انجام عمل جراحی رینوپلاستی
 7. اصلاح نوک بینی پس از جراحی
 8. برطرف کردن مشکل بینی‌هایی که سر آن‌ها بالا است
 9. اصلاح فرورفتگی یا برآمدگی در ناحیه پره‌ بینی
 10. اصلاح ظاهری بینی‌های پهنی

ماندگاری ژل بینی

از ژل برای اضافه کردن حجم به پل بینی، نوک بینی یا ناهمواری‌ هایی در نواحی مختلف آن استفاده می ‌شود. افرادی که دارای قوز بزرگ بر روی بینی خود هستند و یا بینی با دفرمیتی ‌های حاد دارند (انحراف ناشی از شکستگی و مشکلات تنفسی ناشی از انحراف بینی ) به احتمال زیاد عمل جراحی بینی گزینه بهتری برای آن ها خواهد بود زیرا شاید نیاز به پروتزهای دائمی باشد .

معمولا تزریق ژل به بینی برای افراد بسته به شرایط و انتظارات و صلاح دید پزشک متخصص تکرار می‌شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. ژل به آرامی به بینی تزریق می ‌شود و هنگامی که بیمار به ظاهر مورد نظر خود رسید، تقریباً ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری آن طول می ‌کشد. از آنجایی که بدن با گذشت زمان به طور طبیعی هیالورونیک اسید را متابولیزه می‌ کند، بیشتر بیماران در هر ۶ تا ۱۲ ماه برای تکرار آن مراجعه می ‌کنند تا زیبایی بینی خود را در بهترین شکل ممکن نگه دارند. رینوپلاستی بر پایه ژل نتایج فوری را ارائه می ‌دهد و روشی بسیار آسان است.

مراقبت های پس از تزریق ژل بینی

انتخاب یک متخصص خوب برای تزریق ژل بینی بر روی نتیجه این اقدام زیبایی بیشتر از هر مورد دیگری موثر است؛ البته شما می توانید با انجام اقدامات لازم بعد از تزریق ژل بینی به رفع سریع تر عوارض و همچنین افزایش ماندگاری اثر آن کمک کنید. برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل بینی عبارتند از موارد زیر:

چه افرادی باید از انجام تزریق ژل بینی اجتناب کنند؟

 1. دارای عفونت فعال در ناحیه سینوس هستند
 2. افرادی که حساسیت بالایی به لیدوکائین دارند
 3. بیماران حساس به محصولات هیالورونیک اسید
 4. سابقه بیماری در بافت همبند یا اختلالات خونی
 5. افرادی که در دوران بارداری و شیردهی هستند
 6. سابقه سینوزیت (حتما با متخصص خود مشورت کنید)
 7. افرادی که آسپیرین و یا درمان آنتی بیوتیکی مصرف می‌ کنند
 8. افراد با حساسیت شناخته شده به پروتئین باکتری‌ های گرم مثبت
 9. افرادی که عفونت در ناحیه ی لثه و یا دندان دارند بهتر است قبل از تزریق حتما نسبت به درمان دندانپزشکی اقدام نمایند

عوارض تزریق ژل بینی برای اصلاح فرم

عوارض تزریق ژل بینی  بسیار کم است و به همین خاطر برای افرادی که از عمل و جراحی بینی ترس دارند، روش بسیار مناسبی می باشد.  پس از تزریق ممکن است یک تورم بسیار خفیف در بینی ایجاد بشود و یا مقدار بسیار کمی کبودی و قرمزی در آن دیده شود. که این عوارض کاملا موقتی هستند و ظرف یک یا دو روز پس از تزریق از بین خواهد رفت.

در رابطه با دردی که در اثر تزریق ژل در ناحیه بینی ایجاد می‌شود؛ باید گفت که میزان آن بسیار اندک است و احساس ناراحتی زیادی را در شما به وجود نخواهد آورد. این درد با استفاده از داروها یا کرم‌های بی‌حس ‌کننده موضعی به طور کامل برطرف می‌شود. البته دقت نمایید که میزان و شدت این عوارض به تخصص و تجربه ی پزشک و همچنین رعایت مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل بستگی دارد. 

به طور کلی فیلرها تا چهار هفته طول می کشد تا “ته نشین شوند”. انواع مختلف پرکننده‌ ها می‌ توانند سریع‌ تر ته نشین شوند و سبک زندگی شما و عوامل مشابه نیز می‌توانند بر میزان زمان لازم برای ته نشین شدن تأثیر بگذارند.

مطمئن شوید که به مدت 3 شب با استفاده از 2 بالش به پشت بخوابید و سر خود را بالا بیاورید – این کار باعث می شود فیلر تازه تزریق شده در جای خود بماند. گزینه دیگر استفاده از بالش دور گردن برای تثبیت سر است.