لیزر موهای زائد مردان

مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا 

بسیاری از آقایان ایرانی بدن پرمویی دارند و سوال رایجی که برایشان پیش می‌آید این است که بهترین راه برای کاهش یا رهایی از این موهای زیاد چیست؟ کلینیک دکتر مهدوی‌نیا خدمات لیزر موهای زائد مردان را به آقایان ایرانی ارائه می‌کند.

021-22654580-85

برای دریافت نوبت تماس بگیرید

تهران – ولیعصر- بالاتر از چهارراه پارک وی- بعد از خیابان فرشته- خیابان خیام قبل از تقاطع نصیبی- سمت راست- پلاک ۳۰/۱

برای دریافت نوبت یا مشاوره فرم زیر را پر کنید

جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

دریافت مشاوره

تصور کنید که دیگر نیازی به اصلاح ریش هر روز صبح و رویش برعکس مو نباشد. از موهای غیر قابل کنترلی که روی شانه‌ها و کمرتان می‌روید ناراحتید؟ به لیزر موهای زائد مردان فکر می‌کنید اما خجالت می‌کشید در مورد آن بپرسید؟ امروزه دیگر مردان می‌توانند از منافع رفع موهای زائد به مدت طولانی بهره ببرند حتی در مناطقی از بدن که از صحبت کردن در مورد آن شرم دارند.

مردی روی تخت دراز کشیده و خانمی با موهای بلند که بالا بسته در حال لیزر موهای زائد روی سینه اوست

تیغ، ماشین‌های اصلاح مختلف، کرم‌های موبر و حتی موم یا وکس روش‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید ولی در این مقاله می‌خواهیم روشی را معرفی کنیم که از همه این موارد موثرتر است و نتایج ماندگارتری دارد: لیزر موهای زائد مردان. اگر تا کنون فکر می‌کردید که لیزر فقط برای خانم‌ها انجام می‌شود، باید بگوییم که لیزر موهای زائد برای مردان نیز بسیار رایج بوده و این روش هرروز بیشتر مورد توجه آقایان قرار می‌گیرد.

لیزر موهای زائد شگفت آور است. در این روش از ژل استفاده نمی‌شود بنابراین هیچ نوع اثر شیمیایی یا چسبناکی باقی نمی‌گذارد و برخلاف سایر روش‌ها، مواد شیمیایی وارد جریان خون یا غدد لنفاوی نمی‌شود. از این روش می‌توان برای نواحی که حساس هستند مانند ناحیه تناسلی مردان، زیر بغل و گوش یا بینی، استفاده کرد. بنابراین اگر شما مردی هستید که می‌خواهد موهای زائد خود را بطور دائمی درمان کند و هنوز گزینه مناسبی برای انجام اینکار انتخاب نکرده اید، لیزر موهای زائد گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.

مردی با عینک دودی روی تخت دراز کشیده و اپراتوری با دست کش آبی در حال لیزر موهای زائد مرد است

لیزر موهای زائد مردان چیست؟

نمی‌خواهیم سر شما را با اطلاعات علمی در مورد فیزیک نور و لیزر درد بیاوریم. فقط در همین حد بدانید که انرژی و طول موج پرتوی لیزری به شکلی طراحی شده که جذب رنگدانه‌های موجود در مو بشود. به این ترتیب انرژی نوری لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود و گرما به فولیکول آسیب می‌زند. چون تراکم رنگدانه‌ها در پیاز مو بیشتر از پوست است، قبل از این که پوست گرم بشود یا بسوزد، آسیب دلخواه را به پیاز مو و فولیکول وارد کرده‌ایم.

موهای زائد فقط به موهای ناحیه‌ی شرمگاهی یا زیر بقل گفته نمی‌شود. منظور ما از موهای زائد هر موی اضافه‌ای است که شما مجبور هستید به طور مداوم یا در مواقعی آن‌ها را اصلاح کنید. مثلاً در ورزشکاران بدن سازی که مجبورند هر چند وقت یکبار موهای بدن‌شان را به طور کامل بتراشند، کل موهای بدن موهای زائد محسوب می‌شوند.

 

مردی دست خود را بالا گرفته و اپراتور در حال لیزر موهای زیر بغل اوست

چرا آقایان به لیزر موهای زائد نیاز دارند؟

 یکی از دلایل اصلی حذف موهای زائد بدن با لیزر برای رفع موهای زائد در مردان، این است که لیزر در رفع موهای زائد در سراسر بدن یکسان عمل می کند. درمان با لیزر، از موهای زائد در لاله گوش تا کل پشت بدن موثر است. اصلاح با ریش تراش یا اصلاح با موم ممکن است قابل تحمل باشد ولی کاملا غیر ضروری است و اثرات آن کوتاه مدت بوده و بیهوده به نظر می رسد. چند علت قابل توجه برای این مسئله مطرح است که توجه شما را به آن‌ها جلب می‌کنیم:

کاهش تراکم برای آقایان پرمو (دلایل زیبایی)

رفع موهای زائد مردان با لیزر می‌تواند کمک زیادی به آن دسته از آقایان بکند که احساس می‌کنند موهای بدنشان بیش از حد متراکم است یا اصطلاحا بسیار پرمو هستند. اگر موهای اضافی در پشت، سینه، شکم یا سایر نواحی بد شما بیش از حد زیاد است، لیزر موهای زائد برایتان مثل معجزه عمل خواهد کرد.

در اینجا لازم است به نکته‌ای اشاره کنیم که نگرانی و دغدغه‌ی بسیاری از آقایان برای دریافت لیزر موهای زائد است. نتیجه‌ی نهایی لیزر موهای زائد لزوما این نیست که تمام موهای شما از بین بروند و پوست شما کاملا صاف و بی مو شود. چون بیشتر متقاضیان لیزر موهای زائد، خانم‌ها هستند و می‌خواهند که تمام موهای بدنشان به طور کامل حذف شوند، این ایده به اشتباه جا افتاده که لیزر موهای زائد حتما همه‌ی موهای بدن را از بین می‌برد.

البته که لیزر موهای زائد آنقدر موثر است که می‌تواند بیش از ۹۰ درصد موهای بدن را به طور دائمی حذف کند. ولی در عین حال  ما در مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا می‌توانیم برنامه و روند درمانی شما را طوری تنظیم کنیم که مثلا تراکم موهای بدن شما به نصف کاهش یابد. بسیاری از آقایانی که برای لیزر موهای سینه مراجعه می‌کنند، نمی‌خواهند که موهای سینه را کاملا حذف کنند. بلکه می‌گویند که می‌خواهند تراکم موهای سینه‌شان کاهش یابد. در حدی که ظاهر ناخوشایندی نداشته باشد یا از زیر لباس‌ها بیرون نزند. در عین حال بسیاری از متقاضیان دوست دارند که به طور کامل از شر موهای ناحیه‌ی پشت و کمر خلاص شوند.

پس میزان کاهش تراکم و درصد حذف موها به خواسته‌ی شما بستگی دارد. می‌توانید پوست خود را کاملاً صاف کنید یا این که از وضعیت پرمویی به کم‌مویی برسید.

مردی با عینک آفتابی روی تخت دراز کشیده و اپراتور در حال لیزر موهای زاید مرد در ناحیه سینه اوست

بهداشت و سلامت پوست

در اینجا باید به یک عقیده‌ی رایج ولی اشتباه اشاره کنیم: داشتن موهای زیادی به این معنی نیست که شما بهداشت را رعایت نمی‌کنید. صرفا اصلاح موها به بسیاری از آقایان کمک می‌کند که کمتر دچار التهابات و آزارها پوستی (مثل عرق سوز) بشوند. برخی هم موهای بدن خود را به دلیل خارش ناشی از آن‌ها اصلاح می‌کنند. خارشی که معمولا در ماه‌های تابستان تشدید می‌شود. گاهی هم توزیع موهای بدن جالب نیست. مثلا دیده‌ایم که برخی آقایان در نواحی پشت خود موی کمی دارند ولی در ناحیه‌ی نشیمنگاه بسیار پرمو هستند. این توزیع نامتناسب این افراد را مجبور به اصلاح موهای نشیمنگاه می‌کند که بسیار دردسر ساز است.

مثال‌هایی که در بالا اشاره کردیم، شرایطی هستند که لیزر موهای زائد مردان مفید خواهد بود. در واقع تعداد زیادی از آقایان متقاضی لیزر با همین شکایات به ما مراجعه می‌کنند.

اصلاح راحت‌تر و مشکل موهای زیر پوستی

سومین علت شایع لیزر موهای زائد مردان راحت‌تر شدن اصلاح صورت و بدن است. همچنین بسیاری از آقایان در ناحیه‌ی گردن از مشکل موهای زیر پوستی یا موهایی که به سمت داخل رشد می‌کنند رنج می‌برند. این مشکل «سودوفولیکولیت باربی» یا «التهاب کاذب ریش» نام دارد و تنها راه درمانی موثر برای آن، لیزر کردن موها است.

علت التهاب کاذب ریش یا موهای زیر پوستی این است که موهای این ناحیه به هر سمتی که بخواهند رشد می‌کنند و می‌توانند باعث آزار پوستی شوند. حتی ممکن است مو از پوست خارج شود، به سمت پایین قوس بزند و از جای دیگر به پوست فرو برود و باعث التهاب شود. خوشه‌هایی از جوش‌های قرمز یا سیاه رنگ ملتهب که کمی بعد از اصلاح روی گردن ظاهر می‌شوند، ناشی از همین مشکل هستند. فقط ۲ یا ۳ جلسه لیزر می‌تواند تمام موهای زیر پوستی را از بین ببرد و پوست را به شرایط طبیعی باز گرداند.

لیزر موهای زائد به افرادی که از فولیکولیت‌های مکرر رنج می‌برند نیز کمک زیادی می‌کند. این افراد به طور مداوم دچار جوش‌های سرسفید و کوچکی می‌شوند که در واقع ناشی از التهاب فولیکول‌های مویی هستند. چون در لیزر موهای زائد فولیکول‌ها را از بین می‌بریم، لیزر موهای زاید مردان منحر می شود تا دیگر فولیکولی وجود نداشته باشد  که بخواهد ملتهب شود. پس مشکل برطرف می‌شود.

دریافت مشاوره و رزو نوبت رایگان

برای لیزر موهای زائد خود می توانید از طریق دکمه رو به رو جهت مشاوره با مشاورین مرکز و یا تعیین وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید.

هرکسی که نمی‌تواند روش‌های مختلف اصلاح مثل تیغ زدن، ماشین‌های اصلاح یا وکس کردن را تحمل کند، کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد است.

شکل‌دهی و آنکادر موهای صورت

اگر ریش شما از پایین گردن تا بالای گونه‌هایتان ادامه دارد و منطقه‌ی وسیعی از صورت‌تان را در بر می‌گیرد، می‌توانیم با استفاده از لیزر موهای زائد صورت شکل و الگوی موهای صورت شما اصلاح کنیم و به شکل دلخواه شما در بیاوریم. در کشور ما که بسیاری از آقایان ریش‌های پرپشتی دارند، از روشهایی مثل ليزر خط ریش مردان برای زیباسازی حالت و الگوی رشد موهای صورت استفاده می‌کنند.

خانمی که روپوش مشکی به تن دارد در حال لیزر موهای زائد مردی در ناحیه صورت اوست

طاسی یا کچلی سر

شاید به نظر عجیب بیاید ولی علت برخی از مراجعات، لیزر کردن موهای سر است. گاهی طاسی به شکل نقاط پراکنده ظاهر می‌شود یا الگویی به خود می‌گیرید که از نظر ظاهری جلوه‌ی زیبایی ندارد. در این موارد بسیاری از بیمارانی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند، ترجیح می‌دهند موهای خود را لیزر کنند. گاهی هم خط رویش مو دچار مشکلات و عدم تقارن است که می‌توان آن را با لیزر اصلاح کرد.

در مواردی هم موهای پشت گردن آقایان را آزار می‌دهد و ترجیح می‌دهند به جای این که از کسی خواهش کنند که مدام پشت گردنشان را اصلاح کند، آن بخش را برای همیشه با لیزر آنکادر و تمیز کنند.

پس‌انداز هزینه‌ای که برای سایر روش‌ها پرداخت می‌کنید

اغلب مردم مقادیر زیادی از پول خود را در طول سال برای خرید محصولات از بین برنده موهای زائد پرداخت می‌کنند. هرچند که ممکن است در زمان خرید این محصولات هزینه آن خیلی زیاد به نظر نرسد اما مجموع آن به مرور زمان زیاد می‌شود و شما وقتی مقدار آن را در یک دوره زمانی حتی یک سال حساب می‌کنید، شگفت زده می‌شوید. وقتی موهای زائد خود را لیزر می‌کنید، این هزینه دیگر ادامه پیدا نمی‌کند و می‌توانید در دراز مدت پول خود را پس انداز کنید.

یک روش درمانی دقیق و سریع

شما می‌توانید ببینید که روشی راحت، سریع و آسان برای از بین بردن موهای زائد در پیش رو دارید. این روش عوارض جانبی ندارد و نگرانی از بابت اتلاف وقت کاری شما وجود ندارد بنابراین بعد از اتمام تمام جلسات درمانی پوست نرم شما آماده نشان داده شدن است.

آیا لیزر موهای زائد مردان می‌تواند به آقایان ورزشکار کمک کند؟

ورزشکاران حرفه‌ای و همچنین آقایانی که به ورزش بدنسازی یا پرورش‌اندام مشغول هستند از جمله افرادی هستند که به دنبال راه و روشی ایده‌آل برای حذف موهای زائد می‌گردند. این موضوع برای ورزشکاران پرورش اندام احیاتی است؛ چون حذف موها باعث بهتر به چشم آمدن عضلات می‌شود. برای دوچرخه سواران نیز حذف موهای زائد اهمیت زیادی دارد؛ چرا که تماس موهای بدن با لباس‌های تنگ دوچرخه سواری، تعریق فراوان و نشستن‌های طولانی مدت روی زین می‌توانند باعث التهاب و آزار پوستی بشوند.

گروه دیگری از ورزشکاران، شناگران هستند که گفته می‌شود حذف موهای بدن می‌تواند باعث افزایش سرعت آن‌ها شود. حتی اگر این افزایش سرعت در حد یک دهم ثانیه باشد، می‌تواند در جابه‌جا کردن رکوردها به شناگران کمک کند. لیزر موهای زائد آقایان بدن می‌تواند به سایر ورزشکاران نیز کمک کند. اصلاح موهای بدن استفاده از لگینگ‌های ورزشی مردانه، فوم رولینگ و ماساژ را راحت‌تر و بدون درد می‌کند. چرا که دیگه موهای در حین استفاده و انجام این موارد کنده نمی‌شود.

مزیت دیگری که لیزر موهای زائد و بدن برای آقایان ورزشکار دارد این است که دیگر لازم نیست پیش از رقابت‌های ورزشی بدن خود را اصلاح کنند. این مزیت هم باعث جلوگیری از اتلاف وقت می‌شود و هم خطر زخم شدن یا آسیب دیدن پوست را کاهش می‌دهد. گاهی زخم‌های کوچکی که در معرض محیط ورزشگاه، رختکن یا استخر قرار می‌گیرند، دچار عفونت می‌شوند و دردسرهای زیادی برای ورزشکاران ایجاد می‌کنند.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

کار با لیزر نیاز به تجربه، تخصص و مهارت دارد. در غیر این صورت عوارض لیزر موهای زائد صورت باعث ایجاد سوختگی و لکه‌های پوستی شود. احتمال رخداد عوارض جانبی و آسیب‌های ناشی از لیزر به صورت کلی بسیار پایین است و بیشتر زمانی دیده می‌شود که دستگاه لیزر در دست اپراتور کار نابلد باشد. اما اگر لیزر را اپراتورهای حرفه‌ای و تحت نظر پزشک متخصص انجام بدهند، با یکی از کم خطرترین و کم‌عارضه‌ترین روش‌های حذف موهای زائد طرف هستیم و شاید تنها عارضه‌ی آن درد خفیفی باشد که برخی از مراجعین تجربه می‌کنند.

لیزر بدون این که به لایه‌ی سطحی پوست یعنی اپی‌درم آسیب بزند از آن عبور می‌کنند. جالب است بدانید که لیزر نه تنها آسیبی به پوست وارد نمی‌کند، بلکه می‌تواند کلاژن سازی را در لایه‌های عمقی پوست تحریک و باعث بهبود بافت پوست هم بشود. البته اتفاق آنقدرها چشمگیر نخواهد بود ولی تا حد جزئی رخ می‌دهد.

مردی به پشت دراز کشیده و خانمی با روپوش آبی در حال لیزر موهای زائد پشت کمر اوست

تعداد جلسات لیزر موهای زائد مردان

برای موهای پشت و سینه‌ی آقایان معمولا ۶ تا ۸ جلسه‌ی درمانی با فواصل حدود ۲ ماه (۶ تا ۸ هفته) می‌تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد. باید اشاره کنیم که در مورد لیزر موهای زائد مردان ما تنها می‌توانیم بگوییم که «کاهش» دائمی موهای بدن اتفاق می‌افتد و نه «حذف» دائم موها. چون در پوست تعداد زیادی فولیکول وجود دارند که غیرفعال هستند و وقتی فولیکول‌های مجاور آن‌ها از بین می‌رود، این فولیکول‌های غیر فعال شروع به ساخت مو می‌کنند.

رشد مو در چند مرحله‌ی مختلف صورت می‌گیرد و تعداد موهایی که در مراحل مختلف قرار دارند در هر فرد مختلف است. معمولا ۳۰ تا ۶۰ درصد از موهای بدن در مرحله‌ی آناژن هستند که فاز رشد موها است. باقی موها در مراحل ریزش مو یا استراحت هستند.

لیزر فقط می‌تواند موهایی را از بین ببرد که در مرحله‌ی رشد یا آناژن هستند. وقتی فولیکول در اثر برخورد لیزر می‌میرد، موی مربوط به آن فولیکول می‌ریزد. فواصل جلسات لیزر طوری تنظیم می‌شوند که سایر موهای شما که در فاز استراحت یا ریزش هستند، به فاز رشد مو برسند تا ما بتوانیم آن‌ها را مورد هدف قرار بدهیم. اگر جلسات درمانی را در فواصل تنظیم شده تکمیل کنید، تراکم موها در منطقه‌ی تحت درمان بین ۵۰ تا ۸۵ درصد به صورت مادام‌العمر و دائمی کاهش می‌یابد.

انجام لیزر موهای زائد مردان سرعت بالایی دارد

لیزر کل موهای سینه حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. لیزر کل پشت (از کتف تا زیر کمر) در ۳۰ دقیقه تکمیل می‌شود. معمولا اپراتور برای این که مطمئن شود تمام سطح پوست را پوشش داده و لیزر کرده است، یک جدول روی پوست شما رسم می‌کند. بعد از پایان جلسه، اپراتور کرم آرام بخش یا آلوئه‌ورا به پوستتان می‌زند تا التهاب و قرمزی خفیفی که ایجاد می‌شود را بهبود ببخشد. نهایتا حسی که بعد از لیزر خواهید داشت مثل آفتاب سوختگی خفیف است.

آیا لیزر موهای زائد مردان محدودیت خاصی دارد؟

همانند همه ی درمان های حذف موهای زائد با لیزر، موهای بلوند، خاکستری و قرمز حذف نمی شوند.

خطرات احتمالی لیزر موهای زائد مردان

با وجود اینکه لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است، اما  باید خطرات احتمالی لیزر موهای زائد مردان را در نظر گرفت:

خبر بد

در صورت انجام لیزر در مراکز غیر معتبر، حذف موی های زائد با لیزر می تواند باعث تغییر رنگ پوست، سوختگی، زخم، و ضایعات شبیه آکنه شود.
 

خبر خوب

مناطقی از بدن که در برابر نور خورشید محافظت می شوند، عوارض کمتری پس از لیزر کردن دارند. بنابراین تا زمانی که حمام آفتاب نمی گیرید، خطری شما را تهدید نمی کند. با این حال، کارشناسان می گویند خطر هر گونه عوارض جانبی و یا عوارض طولانی مدت بسیار نادر است.
 

آیا لیزر موهای زائد مردان باعث ناباروری می شود؟

 
شایعاتی در مورد لیزر موهای زائد آقایان ، مبنی بر ناباروری وجود دارد در حالیکه لیزر ۳ تا ۴ میلیمتر در داخل پوست نفوذ کرده و چنین عارضه ای را ایجاد نمی کند و تنها توسط رنگدانه مو قابل جذب است.
 

مردی به پشت خوابیده و خانمی با موهای مشکی پر حال لیزر موهای زاید پشت مرد استآنچه که آقایان لازم است قبل از اولین جلسه لیزر موهای زاید مردان، بدانند

در این قسمت به برخی از نکات قبل از جلسات لیزر اشاره شده است:

اصلاح کنید!

قبل از مراجعه به مرکز لیزر، ناحیه‌ای را که مایلید لیزر کنید، می‌بایست اصلاح کنید. به طور کل بهتر است همه نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد را رعایت کنید. اگر اصلاح نکنید، تکنیسین این کار را برای شما انجام خواهد داد.همچنانکه اشعه از میان ساقه مو عبور می‌کند، مقدار زیادی از انرژی نور را به خود جذب می‌کند. شما می‌خواهید که موهای کوتاهی داشته باشید بنابراین وقتی نور از میان مو عبور می‌کند، به اندازه‌ای که برای گرم شدن و از بین رفتن فولیکول لازم است، در آن باقی می‌ماند. تا ۴ هفته قبل از اولین جلسه ملاقات با مرکز لیزر، نباید از موم یا مو کن استفاده کرده باشید تا به این ترتیب فولیکول‌های مو وجود داشته باشند و نتایج موثرتری به دست آورید.

در معرض نور خورشید قرار نگیرید

دلیل اینکه بیشتر مردم در فصل زمستان اقدام به انجام لیزر موهای زائد خود می‌کنند این است که نباید از حدود ۳ هفته قبل از شروع جلسات لیزر کردن، ناحیه مورد درمان در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد.این امر دو دلیل دارد: اول اینکه لیزر روی پوست‌های روشن و موهای تیره بهتر عمل می‌کند و در اثر نور آفتاب پوست شما برنزه و موهای شما روشن نمی‌شوند. این امر به این معنی است که قبل از اولین جلسه ملاقات نباید خودتان پوست‌تان را برنزه کنید. دلیل دوم این است که خطر آسیب دیدن پوست افزایش می‌یابد.

لیزر مناسب پوست خود را مشخص کنید

لیزرهایی وجود دارند که برای پوست روشن بهتر عمل می‌کنند و دیگر لیزرها روی پوست‌های تیره نتیجه بهتری ارائه می‌کنند. بهترین شرایط را کسانی دارند که پوستشان روشن و فولیکول موهایشان تیره است. افرادی که دارای موهای قرمز، خیلی بلوند و سفید هستند از روش رفع موهای زائد با لیزر نتیجه‌ای نمی‌گیرند و نباید به این روش درمان شوند.

افرادی که پوست مناسب این کار را دارند در گروه‌های پوست نوع ۱ ، ۲ و  ۳ قرار می‌گیرند و بهترین نتیجه را با لیزر الکساندرایت بدست می‌آورند. این لیزر طول موج کوتا (۷۵۵ نانومتر) دارد که به آسانی روی پوست و موهای روشن تاثیر می‌گذارد.

افرادی که دارای پوست سبزه و تیره هستند در گروه‌های پوست نوع ۴، ۵ و ۶ قرار می‌گیرند. پزشکان از لیزری استفاده می‌کنند که از اپیدرم عبور می‌کند و پالس طولانی دارد مانند لیزر ND Yag که طول موج آن ۱۰۶۴ نانومتر است و روی پوست بسیار ایمن عمل می‌کند.

دوش بگیرید 

تمیز باشید. اگر می‌خواهید درمانی را روی بدن خود انجام دهید قبل از آن دوش بگیرید. بدنتان خشک باشد. از تمیزی همیشه استقبال می‌شود اما بهتر است با لوسیون‌های شستشو، خود را تمیز بشویی زیرا نسبت به زمانی که پوست‌تان چرب است نتیجه بهتری بدست می‌آورید.

راحت باشید

اگر امکان دارد در روز عمل، لباس آزاد بپوشید تا از سوزش بعد از عمل جلوگیری کنید.

خانمی در حال لیزر موهای زاید سینه مردی است که روی تخت دراز کشیده

هزینه لیزر موهای زائد آقایان

هزینه لیزر موهای زائد مردان بسته به عوامل مختلفی متفاوت است و مهمترین عامل بخشی از بدن است که تحت درمان لیزر مو قرار می گیرد. برخی از عوامل موثر در قیمت لیزر موهای زائد به شرح زیر است:

اندازه ناحیه بدن تحت درمان

هزینه لیزر موهای زائد آقایان برای نواحی مختلف ، متفاوت است. معمولا دریافت پکیج لیزر موهای زائد بصورت فول بادی مقرون به صرفه تر است. همچنین هزینه لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانمها معمولا حدود 20 تا 30 درصد بیشتر است. برای دریافت تعرفه لیزر موهای زائد کل بدن و نواحی مختلف بدن به تفکیک به صفحه لیست قیمت ما مراجعه نمایید.

تعداد جلسات لیزر موهای زاید آقایان

روند لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می شود و تعداد جلسات طبق نیاز شما در تعیین می شود ، بنابراین هزینه لیزر موهای زائد آقایان نیز طبق جلسات در نظر گرفته می شود.

دستگاه لیزر موهای زائد مردان

نوع دستگاه استفاده شده برای لیزر موهای زائد در هزینه لیزر موهای زائد آقایان و خانمها موثر است. فناوری بهتر دستگاه لیزر الکس کندلا می تواند سبب افزایش قیمت لیزر موهای زائد شود.

سطح مهارت متخصص لیزر

هزینه لیزر موهای زائد از پزشکی به پزشک دیگر متفاوت است و بستگی به این دارد که چه کسی این روش را انجام دهد. سطح مهارت متخصص و سابقه کلینیک لیزر موهای زائد ، بر هزینه درمان تأثیر گذار است. هرگز تحت تاثیر تبلیغات لیزر موهای زائد ارزان قرار نگیرید. ممکن است قیمت پایین لیزر موهای زائد مردان به دلیل کیفیت پایین دستگاه استفاده شده و یا عدم اعتبار متخصص و کلینیک لیزر باشد.

آنچه ثابت شده است اینست که لیزر موهای زائد کاراترین سیستم حذف موهای زائد می باشد و ارزش صرف هزینه دارد. درپایان گفتنی است که برای گرفتن نتیجه مطلوب تر باید به سراغ مراکز تخصصی لیزر مانند مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا بروید.

دریافت مشاوره و رزو نوبت رایگان

برای لیزر موهای زائد خود می توانید از طریق دکمه رو به رو جهت مشاوره با مشاورین مرکز و یا تعیین وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید.

لیزر مو‌های زائد از یک پرتو متمرکز نور برای هدف قرار دادن فولیکول‌های مو استفاده می‌کند که آن‌ها را گرم کرده و به آن‌ها آسیب می‌رساند. این امر رشد مجدد مو را دشوار می‌کند و منجر به کاهش دائمی مو می‌شود. این فرآیند را می‌توان برای انواع مختلف پوست و مو سفارشی کرد و معمولاً به یک سری درمان با فاصله چند هفته از هم نیاز دارد.

لیزر مو‌های زائد را می‌توان در بسیاری از نواحی بدن از جمله سینه، پشت، ‌شانه‌ها، بازو‌ها، پا‌ها و حتی صورت استفاده کرد. مردان اغلب لیزر مو‌های زائد را در مناطقی که دارای رشد مو‌های متراکم یا ضخیم هستند، یا در جا‌هایی که مو‌های زائد روییده یا سوزش ناشی از اصلاح یا سایر روش‌های رفع مو‌های زائد را تجربه می‌کنند، انتخاب می‌کنند.

لیزر مو‌های زائد به طور کلی برای مردان ایمن در نظر گرفته می‌شود که توسط یک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز انجام شود. با این حال، ممکن است برخی از خطرات و عوارض جانبی بالقوه، مانند موقت، وجود داشته باشد قرمزی یا تورم در ناحیه تحت درمان مهم است که دستورالعمل‌های قبل و بعد از درمان را به دقت دنبال کنید و ارائه‌دهنده خود را از شرایط پزشکی یا دارو‌هایی که مصرف می‌کنید و ممکن است بر درمان تأثیر بگذارد، مطلع کنید.

آدرس مرکز کلینیک دکتر مهدوی نیا 

تهران، فرشته، خیام، نبش تختی دوم، پلاک۳۰/۱
 

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.