ممنوعیت های لیفت نخ ، با گذر زمان به تدریج نشانه های پیری در پوست ما هویدا می شود. از شایع ترین نشانه های افزایش سن، می توان به ایجاد چین وچروک در چهره اشاره کرد. طبیعی است که همه افراد از این چین وچروک ها گریزان هستند و به دنبال راهی برای کاهش آن می گردند. یکی از روش های کاهش پیری پوست صورت که امروزه مورد توجه قرار گرفته، لیفت نخ است. از جمله مزیت های این روش می توان به عدم مراجعه به اتاق عمل اشاره کرد. در ادامه مطالب سعی می کنیم مطالب مهم در حوزه ممنوعیت های لیفت نخ را بیان کنیم.

چه افرادی نتیجه ی مطلوبی از لیفت نخ دریافت نمی کنند؟

اگر فردی قصد انجام لیفت نخ صورت را دارد باید اطلاعات کافی در این زمینه جمع آوری کند و به ممنوعیت های لیفت نخ به خوبی آگاه باشد. این روش زیبایی نیازمند اتاق عمل و تیغ جراحی نبوده و در مدت زمانی کوتاه، تقریبا یک ساعت انجام می شود. مشتاقان لیفت نخ فراوان هستند ولی باید توجه داشت که این روش برای برخی از افراد مناسب نبوده و نتیجه مطلوبی به همراه نخواهد داشت.

نخ هایی با جنس های متفاوت در این روش زیبایی بکار برده می شود که شخص باید پیش از انجام، آزمایشات متعددی انجام دهد و پزشک اطمینان حاصل کند که بدن فرد با این جنس نخ حساسیتی ندارد. از جمله ممنوعیت های لیفت نخ، ایجاد حساسیت و مشکل برای فرد بدلیل جنس نخ است. احتمال ایجاد مشکل برای فرد به دلیل جنس نخ بسیار پایین است، زیرا جنس نخ از کلاژن و الاستین بوده که اساس یک پوست سالم، لطیف و کشیده محسوب می شود. این نخ ها بعد از گذشت چندین ماه جذب پوست می شوند و به صورت محسوسی چین و چروک را بهبود می دهند. به طور کلی این روش برای افرادی توصیه می شود که دارای چین و چروک های نسبتا سطحی اند یا به افتادگی پوست دچارند. افرادی که سن بالایی دارند و چین های صورتشان بسیار عمیق است، نتیجه چندان مطلوبی از لیفت نخ نمی گیرند. روش هایی چون تزریق ژل و جراحی لیفت صورت برای اشخاص کهنسال گزینه مناسب تری خواهد بود. ممنوعیت های لیفت نخ باعث شده تا رنج سنی مشخصی برای افراد متقاضی ایجاد شود.

لیفت نخ برای چه کسانی خطرناک است؟

از جمله ممنوعیت های لیفت نخ، بارداری است. پزشک برای ممانعت از ایجاد عفونت، آلرژی و درد پس از انجام لیفت نخ داروهایی مانند آنتی بیوتیک، مسکن و… را تجویز می کند. مصرف این داروها برای زنان باردار می تواند مشکلاتی برای جنین ایجاد کند. به همین دلیل توصیه می شود پیش از انجام لیفت نخ مطمئن شوید که باردار نیستید.

نیکوتین موجود در سیگار نیز جزو لیست ممنوعیت های لیفت نخ محسوب می شود. اشخاصی که سیگار استعمال می کنند بهتر است از انجام این روش منصرف شوند، زیرا نیکوتین سرعت بهبود زخم های لیفت نخ را کاهش می دهد.

بیماری های زمینه ای چون قند خون، کلسترول و فشار خون بالا می تواند مانع از انجام لیفت نخ توسط پزشک شود. دلیل این اتفاق افزایش سرعت گردش خون است که ممکن است فرد به خونریزی دچار شود که با خطراتی نیز همراه است. آخرین موردی که در لیست ممنوعیت های لیفت نخ قرار می گیرد، افراد دارای بیماری های مزمن پوستی هستند. اگر فردی به بیماری پوستی دچار است بهتر است از انجام این کار بپرهیزد.

لیفت نخ صورت برای چه کسانی با عوارض همراه است؟

از جمله ویژگی های مثبت لیفت نخ، عدم عوارض پس از عمل بوده اما برخی افراد برای این کار مناسب نیستند و امکان دارد عوارضی در آنها مشاهده شود. لازم بذکراست که ممنوعیت های لیفت نخ، توسط پزشک تایید می شود. شما اگر قصد انجام این روش زیبایی را دارید به یک پزشک مجرب و متخصص مراجعه کنید تا شما را در این زمینه بخوبی آگاه کند و عوارض احتمالی پس از کار را مشخص کند. مراقبت های خاصی تا دو هفته بعد از لیفت لازم است تا نتیجه خوبی را برایتان ایجاد کند. برای مثال یکی از ممنوعیت های لیفت نخ، اشخاصی با سن کمتر از 18 سال هستند. بهتر است این رنج سنی انجام لیفت نخ را به سن های بالاتر موکول کنند در غیر این صورت ممکن است عوارضی را مشاهده نمایند.

ممنوعیت های لیفت نخ صورت

چه بیماری هایی مانع از انجام لیفت نخ می شود؟

بعضی از بیماری ها در لیست ممنوعیت های لیفت نخ قرار دارند. همانطور که در بخش های بالاتر ذکر کردیم بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا و سایر بیماری های پوستی مانع از انجام لیفت نخ می شوند. البته بهتر است پیش از انجام لیفت با پزشک در این مورد مشورت کنید و کوچکترین بیماری یا حساسیتی را به ایشان اطلاع دهید.

قبل از انجام لیفت نخ به چه نکاتی باید توجه نمود؟

با توجه به مطالب بالا اطلاعاتی در زمینه لیفت نخ و ممنوعیت های لیفت نخ بدست آوردیم. اکثریت افرادی که خواستار این روش هستند، در محدوده سنی 25 تا 50 سال قرار دارند. اگر چروک ها عمیق تر شوند دیگر این روش موثر نخواهد بود. رفع چین و چروک صورت باعث می شود تا چهره شما جوان تر به نظر برسد. همین عامل سبب افزایش روحیه و اعتماد بنفس در افراد خواهد شد.

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در نتیجه لیفت نخ، پزشک است. سعی کنید به پزشکی مجرب و متخصص مراجعه نمایید تا کار را در محیط و کلینیک زیبایی و با رعایت اصول بهداشتی انجام دهد. پیشنهاد ما به شما عزیزان برای انجام لیفت نخ، دکتر مهدوی نیا است. مهارت و تجربه فوق العاده دکتر مهدوی نیا در زمینه لیفت نخ باعث شده تا شما با اطمینان خاطر به ایشان مراجعه کنید و بهترین نتیجه را از این کار کسب کنید. برای جلوگیری از عوارض احتمالی حتما جلسات مشاوره را به طور کامل انجام دهید.