6 خط فعال
ارتباط با ما از طریق ایمیل

مطالب آموزشی

021-22654580-85 6 خط فعال
شنبه - پنج‌شنبه: 8:00 صبح - 10:00 شب تعطیل در ایام رسمی
info@drmostafamahdavinia.com ارتباط با ما از طریق ایمیل

لیفت نخ

لیفت نخ یکی از موثرترین روش های غیرتهاجمی درمان افتادگی صورت است که به شما کمک می‌کند جوانی را به فرم و مدل صورت خود بازگردانید

لیغت صورت با نخ

لیفت نخ چیست؟

لیفت نخ کشیدن پوست با استفاده از نخ است که یک کار درمانی زیبایی بسیار ظریف برای از بین بردن چین و چروک ها و افتادگی  صورت است و همچنین لیفت با نخ  راهی برای متعادل کردن، زیبا سازی و کانتورینگ صورت است.

در لیفت با نخ پوست به آرامی کشیده می شود تا صورت هایی که بر اثر بالا رفتن سن و سال  و همچنین  در اثر نیروی جاذبه زمین  افتاده و شل شده اند و دچار چین و چروک گردیده اند صاف و جوان  و شاداب شوند.

لیفت نخ

بهترین لیفت نخ

لیفت نخ در مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا با بهترین مواد و تکنولوژی توسط مجرب ترین متخصصان لیفت نخ در یک محیط بسیار تمیز و مجهز انجام می شود.

نوع نخ استفده شده در این مرکز از بهترین  و مرغوبترین نوع نخ بوده که باعث می شود مدت زمان طولانی تری ماندگاری خود را حفظ کند. شما می توانید بدون نگرانی چهره خود را بدست این متخصصان سپرده و از زیبایی حاصله لذت ببرید.

انسان زیبایی را دوست دارد
و همواره برای زیباتر شدن در تلاش است

مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا با بهره‌گیری از جدیدترین و به روزترین تجهیزات و تکنولوژی‌های مرتبط با زیبایی و ترمیم پوست، به شما عزیزان در شناسایی و درمان انواع عارضه‌ها و مشکلات پوستی کمک می‌کند. با مراجعه به این مرکز شما می‌توانید بهترین درمان مناسب با وضعیت و سن خود را انتخاب کرده و زیر نظر متخصصان حرفه‌ای این مرکز درمان شوید.

لیفت نخ صورت

شاید نتوان زمان را متوقف کرد و از روند پیری جلوگیری کرد اما با استفاده از روش های نوین جوان سازی  مانند لیفت ، جوانی اتفاقی دور از ذهن نیست .

در لیفت نخ صورت شما می توانید در  قسمتهای مختلف صورت مانند پیشانی، گونه، ابرو، پلک، بینی و… تغییراتی ایجاد کنید  که این تغییرات یا جنبه جوانسازی دارند یا جنبه متعادل سازی که در مجموع به زیبایی رسیدن شما را به ارمغان دارند.

در لیفت نخ صورت از نخ های مخصوصی استفاده می شود که این نخ ها در زیر جلد پوست صورت به صورت بخیه  قرار می گیرند  و به صورت غیر دائم  و برای مدت زمان چند ساله شما را به هدف دلخواهتان در زیبایی صورت می رسانند.

این بخیه‌های موقت که در زیر پوست کار می‌شوند ۲ تاثیر جوانسازی فوق‌العاده بر صورت می‌گذارند:

 

1. لیفت و سفت کردن پوست

در این روش  بدون استفاده از تیغ و بدن ایجاد هیچ برش یا برداشتی متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست ایجاد میکند که باعث سفت شدن پوست می شود و  دردسر های جراحی لیفت را هم نداشته باشد.

 

2. تحریک کلاژن سازی

نخ‌های کار شده در زیر پوست علاوه بر این که پوست را سفت و خوش حالت می‌کنند، فرآیند پیری پوست را کند و با آن مبارزه می‌کنند. این بخیه‌ها با تحریک فرآیند ترمیمی پوست کاری می‌کنند که بدن در نزدیکی نواحی درمان شده، مقدار زیادی کلاژن بسازد. این تاثیر شگفت‌انگیز در رسیدن به اهداف ما که جوانسازی پوست است نقش مهمی دارد؛ چون کلاژن‌  یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست است.

کلاژن  رشته های پروتئینی  موجود در پوست است که کاربردهای بسیاری در بدن دارد. این رشته‌های پروتئینی در ترمیم زخم‌ها خیلی خوب عمل می کنند و کاری می‌کنند که پوست ما سرزنده و شاداب ، حجیم و با طراوت به نظر برسد. به مرور که سن‌ بالاتر می‌رود، بدن کلاژن‌های کمتری تولید می‌کند  و پوست نازک می شود طوری که در نهایت ۸۰٪ از ضخامت پوست تا حدود ۷۰ سالگی کاهش می‌یابد.

لیفت نخ و درمان افتادگی صورت

در این روش از هیچگونه تیغ جراحی استفاده نمی شود و هیچ برشی روی پوست انجام نمی‌شود. به جای آن پزشک متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست، پوست صورت را بالا می آورد و سفت می کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست قابل مشاهده نباشد.

لیفت نخ به شما کمک می کند تا صورتهای افتاده و شل شده خود را که در راستای گذر زمان و کهولت سن و در اثر  نیروی جاذبه ایجاد شده  را درمان کنید.

در این روش نخ ها در لایه زیرین پوست فیکس می شوند و بر خلاف افتادگی صورت و در زاویه‌ای که پزشک متخصص  تشخیص داده اند کشیده، جمع و سفت می شوند این کار بدون جراحت و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود که البته به مهارت پزشک متخصص وابسته است.

در پی لیفت افتادگی صورت شما در زمان کوتاهی صورتی صاف و سفت داشته و دیگر از افتادگی و شلی صورت اثری نخواهد ماند . نتیجه کشیدگی پوست   بسیار فوری است و بسته به سبک زندگی فرد و نوع و جنس نخ تا چند سال ماندگار است. یکی از روش های درمان افتادگی پلک نیز همین لیفت نخ است که بسیار توصیه می شود.

مزایای لیفت نخ

مهم‌ترین مزیت لیفت با نخ داشتن نتایج بسیار طبیعی و زیبا است.  مثلاً بعد از جراحی‌ های لیفت، انحناب طبیعی صورت از بین می رود  طوری  که انگار آن را کشیده‌اند  و حجم برخی نواحی مثل گونه یا لب‌  کاهش پیدا می کند که‌ این امر در مورد لیفت با نخ اینگونه  نیست و شکل و  ویژگی‌های اصلی صورت حفظ می‌شود. نخ‌ها با ظرافت ایرادات صورت را برطرف می‌کنند و جلوه‌ پوست را زیبا می کنند.

 • کاهش اثرات نمایان شده پیری در صورت
 • سفت شدن پوست صورت
 • کاهش چین و چروک پوست
 • هیچ برش و برداشتی روی پوست ایجاد نمی شود
 • نتیجه کار بلافاصله و فوری قابل مشاهده است
 • نتایج و اثرات درمان تا مدتها پایدار  است
 • از سنین پایین، ۲۰ سالگی قابل انجام است
 • التهاب و قرمزی پوست پس از انجام لیفت، کم است
 • دوران نقاهت  کوتاهی دارد  و در واقع ریکاوری سریع دارد
 • نسبت به عمل جراحی لیفت کم تهاجمی تر است و ایمنی بالایی دارد
 • هزینه بسیار مناسب

انواع لیفت نخ

در روش لیف نخ، جوانسازی پوست با استفاده از نخ‌ های فلزی که ضخامتی در حد یک تار مو دارند انجام می شود . این نخ‌ها ممکن است از فلزات گران بهایی مثل پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل کاپرون، پلی استر یا ترکیبی از پلیمرهای مصنوعی با سایر مواد باشند.

لیفت با نخ  با استفاده از ۳ نوع نخ انجام می‌ شود

 1.  نخ های جذبی
 2.  نخ های غیر قابل جذب
 3.  نخ های ترکیبی

نخ های جذبی

این نخ‌ها بعد از مدتی جذب بدن می‌شوند و از مواد زیست سازگار ساخته شده‌اند. این  یعنی بافت‌های بدن انسان به آنها واکنش نشان نمی‌دهد و سازگاری دارد . سلول‌های پوست در جوار داربست تشکیل شده از این نخ‌ها تقسیم و مستقر می‌شوند. برای همین است که حتی بعد از جذب  این نخ‌ها اثرات آن ماندگار و قابل مشاهده است.

نخ‌های غیرقابل جذب

نخ‌هایی  که از  طلا یا برخی فیبرهای سنتتیک ساخته شده اند در این دسته قرار می‌گیرند. این نخ‌ها تا آخر عمر در زیر پوست باقی می‌مانند و بیشتر برای درمان مشکلات حاد و  جدی  پوست استفاده می‌شوند. مثلاً برای لیفت خیلی قوی گردن از این‌ نخ ها استفاده می‌ شود.

نخ‌های ترکیبی

این‌ نخ ها  به این صورت هستند که بخشی از مواد تشکیل دهنده آنها جذب پوست می‌شود و بخشی از نخ به شکل تکه‌های ریز  در زیر پوست باقی می‌ماند. معروف‌ترین نخ‌های ترکیبی نخ‌های سیلهوئت اینستالیفت (Silhouette instalift) هستند.

لیفت خط اخم با نخ

چین و چروک‌ هایی که در پیشانی و در بین دو ابرو قرار دارد خط اخم نام دارند. این خطوط که ممکن است در افراد جوان نیز بدلیل پایدار نگاه داشتن اخم برای مدت زمان طولانی در روز به مرور ظاهر شوند،  یکی از نشانه‌های بارز پیری پوست است. خط اخم سبب می شود چهره ‌شخص پیر، خسته  و عصبانی به نظر برسد. دلایلی مانند افزایش سن، عوامل ژنتیکی، جنس پوست،سیگار کشیدن، قرار گرفتن بیش‌ از حد در معرض نور آفتاب و … باعث ایجاد این خطوط عمیق اخم در افراد می شود.

همانطور که گفته شد بوجود آمدن خط اخم دلایل زیادی دارد ولی مهم‌ترین علت ایجاد خط اخم  میان دو ابرو، آسیب‌های ناشی از تابش نور آفتاب است. اشعه آفتاب الاستین و کلاژن موجود در پوست را از بین می برد و موجب نازک شدن پوست می شود  بعد از این که پوست آسیب دید، عضلات صورت که با پوست در تعامل هستند خودشان را با حالت جدید پوست وفق می‌دهند، بدین ترتیب خط اخم بین دو ابرو به صورت دائمی روی پوست ماندگار می شود.

یکی دیگر از دلایل ایجاد خطوط اخم بین دو ابرو ، روند طبیعی پیر شدن پوست است. با بالا رفتن سن، رطوبت پوست کم می شود و همچنین درمیس، لایه‌ داخلی پوست ، نازک می‌شود و تکثیر سلولی در آن کاهش می‌یابد و از طرف دیگر بافت های زیر پوست و الاستین شل می‌شوند و درنتیجه پوست، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.

لیفت صورت با نخ

تا چند سال قبل تنها راه درمان افتادگی و شل شدگی پوست، جراحی لیفت صورت بود که یک جراحی دشوار همراه با خطرات بسیار  زیاد و دوران نقاهت طولانی  است . در واقع تنها راه برطرف کردن افتادگی پوست را  حذف و برداشتن پوست اضافی به کمک تیغ جراحی می دانستند.

ضمن اینکه جراحی لیفت صورت  با این که  نتایج فوق‌العاده‌ای را  در پی دارد ، خطرات بسیار و هزینه‌های بالایی  هم دارد؛ برای همین بسیاری از متقاضیان یا علاقه‌ای به رفتن زیر تیغ جراحی ندارند یا از لحاظ شرایط جسمی و روحی روانی، توان انجام این کار را ندارند. به همین دلیل روش‌ های مدرن‌ تر و کم‌ تهاجمی‌ تری برای لیفت صورت  ابداع شد که لیفت صورت با نخ یکی از آنها است.

می توان گفت  لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی ادامه‌دار به دلیل تولید کلاژن است. متقاضیانی که برای تحریک کلاژن سازی، لیفت با نخ را انجام می‌دهند به تدریج متوجه سفتی پوست و بهبود حجم پوست  خود خواهند شد.

تا زمانی که نخ‌ها در زیر پوست قرار دارند ، فرآیند ترمیمی بدن به طور مداوم فعال است زیرا بدن می‌خواهد بخش‌های بخیه خورده را ترمیم کند و نخ‌های بخیه را که یک  جسم خارجی شناسایی کرده از بین ببرد و چون نخ‌های استفاده شده در این روش بسیار ظریف هستند، فعل و انفعالات زیر پوست را متوجه نخواهید شد و احساس ناراحتی یا درد نخواهید داشت.

لیفت پیشانی با نخ

با بالا رفتن سن و تاثیرات جاذبه زمین بر بدن، اندامها به سمت پایین کشیده می شوند و دچار افتادگی شوند. همچنین در راستای بالا رفتن سن  کلازن سازی پوست کم و کم تر می شود و این عوامل باعث چروک شدن بافتها در اثر از دست دادن کشسانی پوست می شوند .

از آنجایی که صورت از این قاعده مستثنی نیست با بالارفتن سن یا در اثر عوامل محیطی چروکها و افتادگی هایی در آن دیده می شود که چون در معرض دید است نا خوشایند جلوه می کند.

پیشانی یکی از اعضایی است که بدلیل تحرکات ابروها و میمیک صورت زودتر دچار خط و خطوط می شود لیفت پیشانی با نخ این مشکل را براحتی، فوری و بدون عوارض  برطرف می کند.

داشتن چهره زیبا و جوان خواسته اکثر افراد در دنیا می باشد و همواره سعی می کنند تا با انجام روش های جوانسازی چهره خود را جوان تر و زیبا تر نشان دهند؛ اما با این وجود چهره افراد به دلایل مختلف مثل افزایش سن و پیری و عوامل محیطی  پیرتر شده و زیبایی گذشته را ندارد.

یکی از  چین و چروک ها و خطوطی که معمولا در اثر افزایش سن و از بین رفتن کلاژن های پوست به وجود می آید و سبب پیر به نظر رسیدن چهره افراد می شود، خطوط  خط خنده می باشد. این خطوط و چروک ها در اطراف دهان به وجود می آیند  که در حین خندیدن در صورت ایجاد می شوند و به مرور زمان در جای خود ماندگار می شوند.

برای رفع خط خنده امروزه متدها و عمل های زیبایی بسیار زیاد و مختلفی وجود دارد و هر یک به طریقی انجام می شوند و دارای مزیت ها و معایب مختص خود هستند؛ اما در این میان از جمله عمل های زیبایی که در سال های اخیر توسط بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی به عنوان یک روش مطمئن و کم خطر تایید شده است، لیفت نخ می باشد.

لیفت خط خنده با نخ به این معنی است که  با استفاده از نخ های مخصوص و سازگار با پوست و بدن، پوست ناحیه خط خنده را به سمت بالا  می کشند و به این ترتیب خطوط  اطراف دهان و خط خنده به طور قابل توجهی محو می شوند و  به پوست صاف با حالت طبیعی  تبدیل خواهد شد.

در واقع در طی این روش، متخصص پوست ابتدا موضع را با کرم بی حس کننده، بی حس کرده  و سپس نخ های قابل جذب استریل را با سوزن های بسیار نازک مخصوص ، زیر لایه پوست قرار داده تا  چین و چروک و خطوط ایجاد شده  روی سطح پوست را از بین ببرد.

مقایسه لیفت نخ با جراحی

برای از بین بردن چروکهای پوست و همچنین کشیدن پوست و رفع افتادگی از عمل لیفت صورت کمک می گیرند.

عمل لیفت  صورت دو نوع است:

 • لیفت صورت با نخ
 • لیفت صورت با جراحی

در هر دو نوع لیفت صورت نتیجه حاصله یکسان است ولی تفاوتهایی در انجام آن و مدت زمان و.. وجود دارد . لیفت کشیدن پوست است که در پی آن چروکها و افتادگی ها رفع می شوند و پوست صاف و باطراوت می شود.  معمولا برای چروکها یا افتادگیها و یا حتی نواقص صورت ک خیلی عمیق نیستند پزشک درمان با نخ را توصیه می کند ولی باید دانست که این نوع درمان اگر چه عوارض و خطرات کمتری نسبت به جراحی دارد و کم تهاجمی تر است ولی ماندگاری آن نیز کمتر است و ممکن است بعد از گذشتن چند سال یا چند ماه ک بستگی به عواملی مثل نوع نخ و.. دارد نیاز باد دوباره عمل لیفت با نخ را تکرار کنیم.

همچنین هزینه لیفت با نخ بسیار کمتر از عمل جراحی لیفت بوده و بسیاری از افراد به دلایل اقتصادی ترجیح می دهند لیفت با نخ را انتخاب کنند. ضمن اینکه بعضی از افراد از تیغ جراحی حراص دارند و بدین دلیل است که لیفت با نخ را ترجیح می دهند.

منذکر می شویم که لیفت با نخ و یا جراحی هر دو نتیجه یکسان دارند و تفاوتشان در دوران نقاهت، هزینه، زمان انجام عمل و این قبیل نکات می باشد.

آمادگی ها و موارد احتیاط قبل و بعد از لیفت نخ

هماهنگونه که همه ما می دانیم قبل از انجام هر عمل و درمان باید مواردی را بدانیم و بدان آگاه باشیم. اقدامات قبل از عمل و همچنین رعایت نکاتی بعد از عمل. در لیفت با نخ هم مواردی قابل ذکر است که شما را آگاه می کنیم.

بهتر است بدانید از جمله  اولین و مهم ترین اقدامات قبل از عمل لیفت با نخ انتخاب یک پزشک  متخصص زیبایی خوب و مجرب می باشد.

برای انتخاب یک پزشک خوب برای لیفت با نخ می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید  و یا در گوگل جستجو نمایید. نمونه کارها را ببینید و خوب بررسی کنید.

برای مشاوره قبل عمل لیفت با نخ به مطب پزشکی که برای این کار انتخاب کرده اید  بروید و نمونه کارهای او را ببینید و با او مشاوره کنید.

پس از معاینات اولیه  توسط پزشک منتخب و اطلاع از جزئیات روند درمان باید آمادگی‌های لازم را برای انجام عمل لیفت صورت کسب کنید.

دکتر پیش از عمل لیفت از ممکن است از شما بخواهد که وزن خود را تثبیت کرده و توصیه‌هایی و رژیمی را در زمینه شیوه زندگی سالم می‌دهد، بهتر است از آن‌ها پیروی کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید و احتمال ابتلا به عوارض را به حداقل برسانید.

Custom icon

مراقبت های قبل از لیفت نخ

 •  2 هفته قبل از انجام عمل لیفت با نخ از مصرف الکل، دخانیات،داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، ویتامین ها و داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید  حتما پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.
 • اگر مدت  زمان طولانی است که از داروهای خاصی استفاده می کنید، پزشک معالج خود را مطلع کنید.
 • بانوان بدون آرایش  برای انجام لیفت با نخ مراجعه کنند.
 • آقایان قبل از مراجعه ریش و سبیل خود را شیو کنند.
 • اگر از ژل و بوتاکس در محل اتجام لیفت استفاده شده پزک خود را مطلع کنند.
Custom icon

مراقبت های بعد از لیفت نخ

 • بعد از عمل لیفت با نخ، در محل درمان احساس سفتی و تورم خواهید داشت ک امری طبیعی است.
 •  بی حسی، گزگز و کبودی در ناحیه تحت درمان  ممکن است ایجاد شود. استفاده از کمپرس یخ در موضع درمان، می‌تواند در کنترل التهابات و کبودی بسیار کمک کننده باشد.
 • تا مدتی از جویدن خوراکی‌ها و غذاهای سفت خودداری کنید.
 • پس از لیفت با نخ، به مدت 1 هفته باید زیر سر بلند باشد و از خوابیدن روی محل لیفت هم پرهیز شود.
 •  بعد از لیفت با نخ  از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین اجتناب کنید.
 • ماساژ دادن محل درمان اکیداً ممنوع است.
 • تا مدتی بعد از لیفت با نخ از برنز کردن  صورت  خود داری کنید.
 • تا 2 هفته از ورزشهای سنگین و سخت خودداری شود.
 • با انجام نکات ذکر شده روند بهبودی شما سریعتر بوده و دچار مشکل نیز نخواهید شد.

تفاوت لیفت نخ با جراحی

لیفت صورت هم به صورت جراحی و همچنین به روش های بدون نیاز به جراحی  و با نخ انجام می شود.

وقتی قسمت های مختلف صورت توسط جراح  و متخصص زیبایی در طی یک عمل جراحی کشیده شوند ، لیفت صورت با جراحی انجام گرفته است. لیفت صورت با نخ، کشیدن و صاف کردن  پوست صورت  بوسیله نخ های مخصو ص است.

در این مقاله تفاوتهایی که بین این دو نوع لیفت وجود دارد را  برایتان شرح می دهیم تا با آگاهی لازم به انجام این اعمال بپردازید

 • جراحی لیفت منجر به برش دادن و برداشتن قسمتهایی از پوست می شود ولی در لیفت با نخ فقط بوسیله نخ  و سوزن های مخصوص پوست سفت می شود و کلازن یازی تحریک می شود.
 • طول مدت  انجام  عمل جراحی لیفت بیشتر از لیفت با نخ است.
 • مدت زمانی که بیمار نیاز دارد تا به شرایط عادی برگردد، در جراحی حدود 10 روز تا دو هفته است. در لیفت با نخ  این مدت حدود 2 روز است.
 • بعد از انجام عمل جراحی بیمار نیاز به ریکاوری دارد  و گاهی  لازم است  یک شب تحت نظر باشد ولی در لیفت با نخ بلافاصله بعد از اتمام کار بیمار می تواند به منزل برود و نیاز به بستری ندارد.
 • در جراحی لیفت بیمار را بیهوش می کنند و در مواردی بی حسی موضعی انجام می شود. ولی در لیفت با نخ بیهوشی نداریم و فقط از کرم های بی حس کننده در ناحیه تحت درمان استفاده می شود.
 • هزینه درمان در جراحی بیشتر از لیفت با نخ است.
 • بعد از جراحی پوست کمی متورم می شود که با گذشت زمان رفع خواهد شد. در لیفت با نخ این تورم حداقل  ممکن است.

چه افرادی برای لیفت با نخ مناسب تر هستند

کاندیدای مناسب برای انجام عمل لیفت با نخ افرادی هستند که در اثر پیری پوستشان دچار چین و چروک شده است. همچنین افرادی که پوستهای افتاده و شل شده دارند اما این افتادگیها و چروکها خیلی عمیق نباشد. و یا نقصهایی از  صورت را که می خواهند با لیفت متعادل کنند خیلی شدید نباشند.

روش لیفت با نخ برای آن دسته از  افرادی مناسب است که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند و عوارض نامطلوب احتمالی آن مانند عفونت را تجربه کنند. البته لازم به ذکر است که اینگونه عوارض در عمل های جراحی لیفت پوست بسیار نادر بوده و قریب به اتفاق عمل های زیبایی، اگر در مراکز معتبر و توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود، بدون عوارض بوده  و کاملا موفقیت آمیز خواهند بود.

افرادی هم هستند که بنا به دلایلی و با  تشخیص  و صلاحدید پزشک عمل لیفت با نخ برای آنها انجام نمی شود و باید از راه های دیگری ضایعات پوستی خود را درمان کنند.

سن مناسب برای لیفت صورت با نخ

از آنجایی که لیفت صورت برای درمان افتادگی های پوست و چین چروک ها صورت می گیرد نباید سن افراد بیشتر از حد باشد. در واقع چین و چروک ها اگر  که کم عمق  باشند و افتادگی هایی که در مراحل ابتدایی  قرار دارند را می توان توسط لیفت با نخ  درمان کرد.

می توان گفت لیفت با نخ  در هر سنی که چروک در پوست و یا افتادگی در پوست مشاهده شود می تواند استفاده شود. سن مشخصی برای لیفت با نخ برای افراد در نظر گرفته نشده است.تقریبا در سن بالای 30 سال  ایجاد چروک در پوست خود را مشاهده خواهید کرد.

در واقع زمان پیدایش چروکها در صورت از حدود سن 30 سالگی می باشد و تا 50 سالگی ادامه دارد که انجام لیفت نخ در این گروه سنی بسیار مناسبتر است. در سنین پایینتر حدود 25 سال بهتر است از ژل یا بوتاکس استفاده شود و در سنین بالای 50 و 60 سال در صورت وجود چروک های عمیق و یا افتادگی های زیاد  از لیفت با نخ استفاده نمی‌کنند برای این سنین  می توان از جراحی لیفت بهره برد.

پس در حالت کلی انجام این اقدام برای هر گروه سنی امکان پذیر بوده و می توانید مشکلات و نواقص پوستی خود را با کمک لیفت نخ تا حد قابل توجهی بهبود بخشید . اما معمولا افرادی که در گروه سنی  میان سالی به سر می برند از شرایط ایده آل تری نسبت به افراد مسن و جوانتر جهت انجام این اقدام به شمار می روند.

عوارض لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یکی از آسان ترین راه ها برای راهایی از عوارض پیری روی صورت می باشد.  ولی در صورتی که به درستی انجام نشود می تواند عوارضی را هم در پی داشته باشد.

لیفت با نخ یکی از کم‌خطر‌ترین روش‌های زیبایی صورت و سایر نواحی بدن محسوب می‌شود اما این روش نیز همچون سایر روش‌ها خطراتی را برای متقاضیان زیبایی ایجاد می‌کند. مهم‌ترین عوارض استفاده از این روش زیبایی می‌تواند به شرح ذیل باشد :

 • کبودی و قرمزی ناحیه انجام لیفت
 • خونریزی طولانی در نواحی که عروق خونی زیادی دارند.
 • احتمال  ایجاد حساسیت با نخ
 • بی حسی موقت پوست
 • حرکت نخ هایی که برای لیفت استفاده می شوند
 • عدم تقارن

قابل ذکر است تمامی این موارد و عوارضات به مهارت پزشک برمی گردد و چنانچه پزشک معالج از تبحر و تخصص لازم برخوردار نباشد موجب ایجاد مشکلات این چنینی خواهید شد.

بنابراین، همواره از کلینیک‌های شناخته شده و معتبر و مهم تر از آن  از پزشک  متخصص و ماهر برای دریافت خدمات زیبایی را اولویت انتخاب خود قرار دهید و زیبایی خود را با استفاده از خدمات بی‌کیفیت و پزشکان غیر متخصص تهدید نکنید.

هزینه و قیمت لیفت نخ

لیفت با نخ که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد هزینه مناسبی نسبت به سایر روش‌های زیبایی دارد. هزینه عمل لیفت با نخ به عواملی بستگی دارد که من جمله آن نوع نخ لیفت می باشد استفاده از انواع نخ مثل نخ کاگ یا خاردار،  نخ مونو یا صاف و نخ پیچ دار  می تواند در هزینه انجام آن تاثیر دارند.

همچنین تعداد نخ های استفاده شده که به نوع پوست  شما و نیاز آن به درمان، نوع نخ استفاده شده و به نظر پزشک وابسته است.

نوع لیفت و هزینه آن

لیفت کلاسیک

در این روش از 8 عدد نخ ساده و کوتاه استفاده می شود که در پوست قرار می گیرد، نخ های مورد استفاده  در این روش  نخ های کاگ هستند و باعث تولید کلاژن می شوند و حدود یک سال دوام دارند.

لیفت vip

از 18 عدد نخ کوتاه و بلند و خاردار به طور همزمان استفاده می شود که این نخ ها را به صورت هلالی در پوست می گذارند که استفاده از این نخ، دوام بالایی دارد، اما نسبت به نخ های دیگر گران تر است.

لیفت با نخ دوبل :  از 12 عدد نخ کوتاه و بلند کاگ استفاده می شود و یکسال ماندگار است.

تعداد و نوع  نخ های  استفاده شده در هر کدام متفاوت است و در نتیجه هزينه آن نیز متفاوت خواهد بود.

ناحیه انجام لیفت  و مهارت و تجربه پزشک متخصص در بکارگیری تعداد نخ ها  نیز در هزینه انجام عمل  تاثیرگذار خواهد بود.

بهترین دکتر لیفت با نخ

همانطور که همه ما می دانیم برای انجام هر عملی نیاز است که ما در مورد پزشکی که قرار است خود را به دستانش بسپاریم تحقیق کنیم و بهترین و مجرب ترین پزشک را انتخاب کنیم.

در مورد زیبایی صورت نیز همین گونه است و بهتر است با دقت و تحقیق بیشتری پزشک خود را انتخاب کنیم

برای انجام عمل های زیبایی اگر پزشک متبحر و متخصص نباشد  چه بسا خساراتی چه از نظر مالی و چه از نظر زیبایی  گریبان گیر خواهد شد  و لطمات جبران ناپذیری را به بار خواهد داشت.

پزشکان متخصصی  همچون دکتر مصطفی مهدوی نیا وجود دارند که در کلینیک بسیار مجهز و تخصصی با بهترین نوع نخ  ها و با بهره گیری از بهترین تکنولوژی با خیال آسوده می توانید زیبایی خود را تضمین شده بدانید . ما منتظر تماس شما و حضور در کلینیک هستیم.

سوالات متداول درباره لیفت نخ

یک روش جوانسازی پوست با استفاده از نخ و سوزن های مخصوص است.

مردان و زنانی که دچار افتادگی و چروک در نواحی مختلف صورت هستند

از این روش می توان برای لیفت ابرو ، بینی ، زاویه سازی صورت ، رفع غبغب ، از بین بردن چین و چروک ، کشیدن شقیقه و… استفاده کرد.

این روش یکی از ایمن ترین و کم عوارص ترین  روش های جوانسازی پوست است، اما مهم است که برای به دست آوردن نتیجه ایده آل باید به بهترین مرکز لیفت با نخ مراجعه شود و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نماید.

در این روش جوانسازی پوست تحت بی حسی موضعی انجام می شود و فرد دردی احساس نمی کند.

میزان ماندگاری لیفت با نخ در افراد مختلف متفاوت می باشد، اما به طور کلی می توان گفت  ماندگاری زیادی دارد.

پزشکی که دارای تخصص در این زمینه باشد و همچنین ماهر و با تجربه باشد.

بله، آقابان هم می توانند برای گرفتن خدمات در زمینه لیفت با نخ اقدام کنند.

از سن 30 سالگی می توان از لیفت با نخ برای جوانسازی بهره گرفت.

خیر، بعد از انجام لیفت بیمار می تواند به منزل رجوع کند.

خیر. در انجام عمل لیفت با نخ هیچ بیهوشی صورت نگرفته و فقط بی حسی موضعی انجام می شود.

هزینه  لیفت با نخ با توجه به  دستمزد پزشک، نوع نخ ، تعداد نخ و ناحیه تحت درمان تعیین می شود.

چند روز پس از لیفت با نخ می توان از کرم های جوان ساز و لوازم آرایشی استفاده کرد و منعی وجود ندارد.

خیر. برای بعصی از افراد با بیماریهای خاص نظیر خود ایمنی قابل استفاده نیست.

 با مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مهدوی نیا تماس گرفته و با همکاران متخصص ما مشورت کنید.