مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا 

لیفت نخ

  🌱 لیفت نخ🌱 یکی از موثرترین روش های غیرتهاجمی درمان افتادگی صورت است،

که به شما کمک می‌کند جوانی را به فرم و مدل صورت خود بازگردانید.

برای دریافت نوبت یا مشاوره فرم زیر را پر کنید

جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

دریافت مشاوره

کشیدن پوست با استفاده از نخ است که یک کار درمانی زیبایی بسیار ظریف برای از بین بردن چین و چروک ها و افتادگی  صورت است و همچنین لیفت با نخ  راهی برای متعادل کردن، زیبا سازی و کانتورینگ صورت است. در لیفت با نخ پوست به آرامی کشیده می شود تا صورت هایی که بر اثر بالا رفتن سن و سال  و همچنین  در اثر نیروی جاذبه زمین  افتاده و شل شده اند و دچار چین و چروک گردیده اند صاف و جوان  و شاداب شوند. البته که مانند سایر عمل های زیبایی برای لیفت نخ هم عوارضی وجود دارد.

دکتر مصطفی مهدوی نیا

لیفت نخ صورت

شاید نتوان زمان را متوقف کرد و از روند پیری جلوگیری کرد اما با استفاده از روش های نوین جوان سازی  مانند لیفت، جوانی اتفاقی دور از ذهن نیست. جالب است بدانید که روش های متفاوتی برای لیفت صورت وجود دارد که یکی از آن ها لیفت نخ است.

در لیفت نخ صورت شما می توانید در قسمتهای مختلف صورت مانند پیشانی، گونه، ابرو، پلک، بینی و… تغییراتی ایجاد کنید  که این تغییرات یا جنبه جوانسازی دارند یا جنبه متعادل سازی که در مجموع به زیبایی رسیدن شما را به ارمغان دارند.

در لیفت نخ صورت از نخ های مخصوصی استفاده می شود که این نخ ها در زیر جلد پوست صورت به صورت بخیه  قرار می گیرند  و به صورت غیر دائم  و برای مدت زمان چند ساله شما را به هدف دلخواهتان در زیبایی صورت می رسانند. یکی از روش های لیفت نخ صورت، لیفت با نخ های جذبی پروتئینی می باشد.

این بخیه‌های موقت که در زیر پوست کار می‌شوند ۲ تاثیر جوانسازی فوق‌العاده بر صورت می‌گذارند:

دکتر مهدوی نیا در حال لیفت نخ صورت
 

1. لیفت و سفت کردن پوست

در این روش  بدون استفاده از تیغ و بدن ایجاد هیچ برش یا برداشتی متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست ایجاد میکند که باعث سفت شدن پوست می شود و  دردسر های جراحی لیفت را هم نداشته باشد. به خصوص لیفت دور چشم برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم طرفداران بسیاری دارد.

2. تحریک کلاژن سازی

نخ‌های کار شده در زیر پوست علاوه بر این که پوست را سفت و خوش حالت می‌کنند، فرآیند پیری پوست را کند و با آن مبارزه می‌کنند. این بخیه‌ها با تحریک فرآیند ترمیمی پوست کاری می‌کنند که بدن در نزدیکی نواحی درمان شده، مقدار زیادی کلاژن بسازد. این تاثیر شگفت‌انگیز در رسیدن به اهداف ما که جوانسازی پوست است نقش مهمی دارد؛ چون کلاژن‌  یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست است.

کلاژن رشته های پروتئینی موجود در پوست است که کاربردهای بسیاری در بدن دارد. این رشته‌های پروتئینی در ترمیم زخم‌ها خیلی خوب عمل می کنند و کاری می‌کنند که پوست ما سرزنده و شاداب ، حجیم و با طراوت به نظر برسد. به مرور که سن‌ بالاتر می‌رود، بدن کلاژن‌های کمتری تولید می‌کند  و پوست نازک می شود طوری که در نهایت ۸۰٪ از ضخامت پوست تا حدود ۷۰ سالگی کاهش می‌یابد.

لیفت نخ و درمان افتادگی صورت

در این روش از هیچگونه تیغ جراحی استفاده نمی شود و هیچ برشی روی پوست انجام نمی‌شود. به جای آن پزشک متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست، پوست صورت را بالا می آورد و سفت می کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست قابل مشاهده نباشد.

لیفت نخ به شما کمک می کند تا صورتهای افتاده و شل شده خود را که در راستای گذر زمان و کهولت سن و در اثر  نیروی جاذبه ایجاد شده  را درمان کنید.

در این روش نخ ها در لایه زیرین پوست فیکس می شوند و بر خلاف افتادگی صورت و در زاویه‌ای که پزشک متخصص  تشخیص داده اند کشیده، جمع و سفت می شوند این کار بدون جراحت و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود که البته به مهارت پزشک متخصص وابسته است.

در پی لیفت افتادگی صورت شما در زمان کوتاهی صورتی صاف و سفت داشته و دیگر از افتادگی و شلی صورت اثری نخواهد ماند . نتیجه کشیدگی پوست   بسیار فوری است و بسته به سبک زندگی فرد و نوع و جنس نخ تا چند سال ماندگار است. یکی از روش های درمان افتادگی پلک نیز همین لیفت نخ است که بسیار توصیه می شود.

موارد مصرف لیفت نخ

 • صورت گرد و ضعیف – کشیدن صورت با نخ با روشی غیرجراحی
 • گونه‌ها و فک (متوسط تا شدید)
 • چین‌های اطراف لب و بینی (متوسط تا شدید)
 • خطوط ماریونت (متوسط تا شدید)
 • کشیدن ابرو و پیشانی برای افتادگی ابرو (هر درجه از افتادگی)
 • افزایش کلاژن (زیر چشم، گونه‌ها، چین‌های اطراف لب و بینی، شیارهای روی پوست)
 • بهبود بافت پوست ( درمان چین و چروک صورت ، رنگ‌دانه‌های پوستی، خلل و فرج و سُستی پوست)

مزایای لیفت نخ

مهم‌ترین مزیت لیفت با نخ داشتن نتایج بسیار طبیعی و زیبا است.  مثلاً بعد از جراحی‌ های لیفت، انحناب طبیعی صورت از بین می رود  طوری  که انگار آن را کشیده‌اند  و حجم برخی نواحی مثل گونه یا لب‌  کاهش پیدا می کند که‌ این امر در مورد لیفت با نخ اینگونه  نیست و شکل و  ویژگی‌های اصلی صورت حفظ می‌شود. نخ‌ها با ظرافت ایرادات صورت را برطرف می‌کنند و جلوه‌ پوست را زیبا می کنند.

 • کاهش اثرات نمایان شده پیری در صورت
 • سفت شدن پوست صورت
 • کاهش چین و چروک پوست
 • هیچ برش و برداشتی روی پوست ایجاد نمی شود
 • نتیجه کار بلافاصله و فوری قابل مشاهده است
 • نتایج و اثرات درمان تا مدتها پایدار  است
 • از سنین پایین، ۲۰ سالگی قابل انجام است
 • التهاب و قرمزی پوست پس از انجام لیفت، کم است
 • دوران نقاهت  کوتاهی دارد  و در واقع ریکاوری سریع دارد
 • نسبت به عمل جراحی لیفت کم تهاجمی تر است و ایمنی بالایی دارد
 • هزینه بسیار مناسب

لیفت صورت با نخ برای چه سنی مناسب است؟

فردی که سلامت روحی و جسمی خوبی داشته باشد، سیگاری نباشد و قوام پوست وی ملایم تا متوسط باشد، کاندید مناسبی برای این روش خواهد بود. کسی که سستی پوست شدیدتری داشته باشد، نیاز به عمل جراحی دارد.

هر بیمار منحصر به فرد است و بسته به سن، درجه شلی پوست و ساختار صورت، لیفت با نخ متناسب با هر فرد تنظیم می شود.

اگر به دنبال بهبود قسمت تحتانی صورت خود باشید، بیماران جوان می توانند کاندید خوبی باشند. برای خانم های بین ۲۵ تا ۴۵ سال، لیفت با نخ برای رفع چین و چروک به دلیل علائم اولیه پیری موثر است. با شروع دهه ۵۰، زنان می توانند از لیفت با نخ برای کاهش چین و چروک و افتادگی پوست استفاده کنند.

لیفت صورت با نخ می تواند قسمت بیرونی ابروها، گونه ها، فاصله بین بینی و لب، قسمت های پایین چشم، فک و گردن را درمان کند. بسیاری از این مناطق می توانند همزمان انجام شوند.

این روش غیر جراحی برای گونه های از شکل افتاده، چروک های  پیشانی و غبغب مناسب است. همچنین کسی که ناحیه غبغب یا خطوط عمیقی بین بینی و لب دارد، کاندید مناسبی برای لیفت صورت است

دریافت مشاوره و رزو نوبت رایگان

برای لیزر موهای زائد خود می توانید از طریق دکمه رو به رو جهت مشاوره با مشاورین مرکز و یا تعیین وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید.

انواع نخ های لیفت نخ 

 در روش لیف نخ، جوانسازی پوست با استفاده از نخ‌ های فلزی که ضخامتی در حد یک تار مو دارند انجام می شود . این نخ‌ها ممکن است از فلزات گران بهایی مثل پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل کاپرون، پلی استر یا ترکیبی از پلیمرهای مصنوعی با سایر مواد باشند.

لیفت با نخ  با استفاده از ۳ نوع نخ انجام می‌ شود:

 1.  نخ های جذبی
 2.  نخ های غیر قابل جذب
 3.  نخ های ترکیبی

۱.نخ های جذبی

این نخ‌ها بعد از مدتی جذب بدن می‌شوند و از مواد زیست سازگار ساخته شده‌اند. این  یعنی بافت‌های بدن انسان به آنها واکنش نشان نمی‌دهد و سازگاری دارد . سلول‌های پوست در جوار داربست تشکیل شده از این نخ‌ها تقسیم و مستقر می‌شوند. برای همین است که حتی بعد از جذب  این نخ‌ها اثرات آن ماندگار و قابل مشاهده است.

۱.نخ‌های غیر قابل جذب

نخ‌هایی  که از  طلا یا برخی فیبرهای سنتتیک ساخته شده اند در این دسته قرار می‌گیرند. این نخ‌ها تا آخر عمر در زیر پوست باقی می‌مانند و بیشتر برای درمان مشکلات حاد و  جدی  پوست استفاده می‌شوند. مثلاً برای لیفت خیلی قوی گردن از این‌ نخ ها استفاده می‌ شود.

۲.نخ‌های ترکیبی

این‌ نخ ها  به این صورت هستند که بخشی از مواد تشکیل دهنده آنها جذب پوست می‌شود و بخشی از نخ به شکل تکه‌های ریز  در زیر پوست باقی می‌ماند. معروف‌ترین نخ‌های ترکیبی نخ‌های سیلهوئت اینستالیفت (Silhouette instalift) هستند.

ساختار این نخ‌ها به این شکل است که خودشان جذب پوست می‌شود ولی  تکه‌های مخروطی در آن قرار دارند که این‌ها جذب پوست نمی‌شوند و  برای همیشه در زیر پوست باقی می‌مانند. البته این مخروط‌ها بسیار کوچک‌ بوده و از روی پوست دیده نمی‌شوند. پس از مدت زمانی دیگر زیر پوست هم  احساسشان نمی‌کنید.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

 • قبل از شروع کار با نخ لیفت، بیماران در ناحیه ای که می خواهند عمل لیفتینگ با نخ را انجام دهند (معمولا در قسمت های میانی صورت، غبغب یا گردن) بی حسی موضعی دریافت می کنند. 
 • متخصص پوست یک سوزن ظریف و از قبل نخ شده را به سطح زیر پوست بافت های صورت وارد می کند، به این معنی که سوزن زیر لایه ای از پوست که قابل مشاهده می باشد، وارد می شود. سوزن به شکل دو طرفه از طریق بافت های نرم صورت، گردن یا بدن برای گرفتن، بلند کردن و کشیدن نخ در آن ناحیه قرار داده می شود.
 • پس از بارگذاری نخ ها در قسمت های مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ ها تشکیل می شود که سبب نگه داشتن بافت و سفت شدن پوست می شود.

لیفت نخ صورت با نخ پی دی او (pdo)

لیفت نخ  صورت روشی بی خطر است که با اجتناب از جراحی، نتایج لیفت را به بافت های شل شده صورت می دهد. نخ های PDO  قابل جذب زیستی هستند. نخ‌های PDO یک شبکه حمایتی را تشکیل می‌دهند که بافت‌های صورت و بدن را بالا می‌برد و حمایت می‌کنند و همچنین یک روش کاملاً ایمن محسوب می شوند. نخ های PDO برای کسانی است که افتادگی ملایمی در صورتشان  هستند و تمایلی به جراحی ندارند. لیفت با نخ یک اقدام غیر جراحی جدید برای بازگرداندن جوانی صورت است که طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است.

روش لیفت نخ نسبتاً غیر تهاجمی است و شما پس از خروج از انجام لیفت نخ هنگام خروج از مطب بدون هیچ علامت قابل توجهی مبنی بر اینکه تحت هر نوع عمل زیبایی قرار گرفته اید، خواهید بود.

علاوه بر این، از آن جایی که در این اقدام زیبایی، نخ ها فقط در لایه بالایی پوست که انتهای عصبی بسیار کمی در آن وجود دارد، وارد می شود، درمان نسبتاً بدون درد است. بنابراین، بیماران ممکن است تصمیم بگیرند که این روش را بدون هیچ گونه عامل بی ‌حس ‌کننده انجام دهند، با این حال، این روش معمولاً برای کسانی که آستانه درد بالاتری دارند، راحت تر می باشد.

کاربرد نخ های پی دی او (PDO) در لیفت نخ

درمان و لیفت صورت با نخ PDO شامل قرار گرفتن نخ های نازک و قابل جذب به زیر پوست شما است. قرار گرفتن این نخ ها در زیر پوست شما، به پر کردن پوست شل، رفع چین و چروک و داشتن ظاهری جوان تر کمک می کند. در این روش ابتدا پزشک از یک عامل بی حس کننده برای حساسیت زدایی پوست شما استفاده می کند. سپس، او از یک سوزن بسیار نازک برای وارد کردن نخ ها به لایه بالایی پوست شما استفاده می کند. هنگامی که نخ به درستی قرار گرفت، سوزن برداشته می شود و در این مرحله، نخ ها به پوست شما فشار می آورند و شما فوراً  می توانید تفاوت قابل توجهی را در چهره ی خود مشاهده کنید. به طور کلی، لیفت با نخ های PDO نسبتا کوتاه است و می تواند به طور کامل در کمتر از 20 دقیقه انجام شود. بلافاصله بعد از لیفت نخ نیز بیماران باید بتوانند افزایش جزئی در کاهش چین و چروک را در صورت خود مشاهده کنند. با این حال، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا اثرات کامل لیفت نخ خود را نشان دهند.

لیفت نخ دندانه دار (خاردار)

شگفت انگیز ترین و جدیدترین ترین پیشرفت در اقدام  کشیدن (لیفت) با نخ ، نخ های خاردار است. این نخ ها دارای چند قلاب میکروسکوپی در طول نخ  هستند (مانند شاخه های درخت) که آنها را درون پوست متصل می کند و بافت را در کل طول نخ  نگه می دارد و از آن حمایت می کند.

تفاوت بین  نخ های مونو و نخ های دندانه دار در شکل آنها است. در طی وارد کردن نخ های مونو، سوزن بلافاصله از پوست خارج می شود و نخ ها زیر پوست می مانند. با این حال نخ های خاردار ، همچنان که نام آنها نشان می دهد، ، دارای چند قلاب میکروسکوپی در امتداد نخ هایی هستند که هدف آنها اتصال به پوست است؛ بنابراین، آنها به هدف کشیدن فوری پوست، به ویژه گونه ها و لب ها(چین های بین بینی و لب) به کار می روند. این نخ های خاردار نیز نخ های  PDO هستند که در طول 6-8 ماه توسط بدن دوباره جذب می شوند و بر اساس تحقیقات، نتایج بین 2-3 سال به طول می انجامد(دوام می آورد) .

در این روش، یک سوزن 23G با پر شدن با نخ  خاردار مورد استفاده قرار می گیرد و به طور مستقیم آن را در زیر پوست در ناحیه شقیقه (گیجگاه) در هر طرف قرار می دهد؛ بنابراین، نیازی به منگنه کردن یا برش به خط مو نیست تا سوزن را از طریق آن فشار دهیم. تعداد نخ های خاردار و طول آنها بستگی به اندازه صورت بیمار دارد.

مزایای انجام لیفت نخ کدام اند؟

مهم‌ترین مزیت لیفت با نخ داشتن نتایج بسیار طبیعی و زیبا است.  مثلاً بعد از جراحی‌ های لیفت، انحناب طبیعی صورت از بین می رود  طوری  که انگار آن را کشیده‌اند  و حجم برخی نواحی مثل گونه یا لب‌  کاهش پیدا می کند که‌ این امر در مورد لیفت با نخ اینگونه  نیست و شکل و  ویژگی‌های اصلی صورت حفظ می‌شود. نخ‌ها با ظرافت ایرادات صورت را برطرف می‌کنند و جلوه‌ پوست را زیبا می کنند.

و همچنین :

 1. کاهش اثرات نمایان شده پیری در صورت
 2. سفت شدن پوست صورت
 3. کاهش چین و چروک پوست
 4. هیچ برش و برداشتی روی پوست ایجاد نمی شود
 5. نتیجه کار بلافاصله و فوری قابل مشاهده است
 6. نتایج و اثرات درمان تا مدتها پایدار  است
 7. از سنین پایین، ۲۰ سالگی قابل انجام است
 8. التهاب و قرمزی پوست پس از انجام لیفت، کم است
 9. دوران نقاهت  کوتاهی دارد  و در واقع ریکاوری سریع دارد
 10. نسبت به عمل جراحی لیفت کم تهاجمی تر است و ایمنی بالایی دارد
 11. هزینه بسیار مناسب

از مزایای لیفت با نخ هستند.


آیا نخ های لیفت قابل جذب می شوند؟

نیازی به نگرانی نیست که چرا نخ های لیفت زیر پوست باقی مانده اند؛ آن ها تشکیل رشته های فیبری جدید که تشکیل دهنده و تحریک کننده کلاژن هستند را تسهیل می کنند و به طور کلی، در طی چند ماه از طریق یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده از این نخ های جذبی باعث می شوند که شما دیگر هیچ دردی را برای کشیدن بخیه ها تجربه نکنید.

عمل تجزیه و هیدرولیز نخ در پوست، روندی کاملا بدون درد است و به سادگی انجام می شود (هیدرولیز تجزیه شیمیایی نخ ناشی از واکنش آن با آب پوست می باشد). پس از حل شدن نخ ها، کلاژن جدید و بافت های فیبری از قبل در مناطق تحت درمان شکل گرفته اند، بازسازی و اثر خود را در مناطق تحت درمان با لیفتینگ نشان می دهند و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گردانند.

مراقبت های قبل از لیفت نخ

۱. بهتر است قبل از شروع لیفت با نخ حتما با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید تا بهترین برنامه درمانی را با توجه به نوع پوست شما تعیین کند.

۲. متخصصان موافق هستند که افراد کاندید جهت انجام نخ لیفت باید حداقل از یک هفته قبل از عمل از مصرف نوشیدنی های الکلی و سیگار اجتناب نمایند؛ زیرا مواد موجود در این فرآورده ها باعث کمبود آب بدن می شوند و ممکن است که با مواد بی حسی تداخل ایجاد کنند.

۳. از تمام محصولات دارویی بر پایه آسپرین باید اجتناب شود (این دارو ها رقت خون را بالا می برند و می توانند باعث خونریزی غیر ضروری در هنگام انجام این پروسه درمانی شوند) این مورد می تواند عوارض جانبی و ناخواسته ای را به همراه داشته باشد (جهت قطع دارو حتما از دستورالعمل های پزشک معالج خود پیروی کنید)

مراقبت های بعد از لیفت نخ

 1.  برخی از بیماران ممکن است در اثر عوارض جانبی مواد بی حسی، حالت تهوع داشته باشند. در صورت داشتن حالت تهوع، در حد چند جرعه کوچک مایعات استفاده کنید (البته با صلاحدید پزشک)
 2.  سر را بالا نگه دارید (از خم شدن سر پایین تر از سطح قلب خودداری کنید) به مدت ۵ – ۷ روز با زاویه ۴۵ درجه سر خود را نگه دارید.
 3.  اگر پوست شما متورم یا کبود شده است، به مدت ۳۰ دقیقه ۴ بار در روز برای ۵ روز اول، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 4.  به مدت ۲ – ۳ هفته از وارد آوردن فشار شدید یا کشیدگی پوست صورت اجتناب کنید.
 5.   انجام حرکات مختلف بر روی اجزای صورت را به مدت ۲۴ ساعت محدود کنید.
 6.  از مصرف کرم های صورت یا آرایشی صورت برای ۴۸ ساعت خودداری کنید.
 7.  از کشیدن صورت یا ماساژ آن به مدت ۳ هفته خودداری کنید.
 8.  به مدت ۷ – ۱۰ روز غذاهای نرم و یا مایعات مصرف کنید.
 9.  از جویدن آدامس به مدت ۲ هفته اجتناب کنید.
 10.  نوشیدنی ها را با نی مصرف نکنید.

لیفت صورت با نخ

تا چند سال قبل تنها راه درمان افتادگی و شل شدگی پوست، جراحی لیفت صورت بود که یک جراحی دشوار همراه با خطرات بسیار  زیاد و دوران نقاهت طولانی  است . در واقع تنها راه برطرف کردن افتادگی پوست را  حذف و برداشتن پوست اضافی به کمک تیغ جراحی می دانستند.

ضمن اینکه جراحی لیفت صورت  با این که  نتایج فوق‌العاده‌ای را  در پی دارد ، خطرات بسیار و هزینه‌های بالایی  هم دارد؛ برای همین بسیاری از متقاضیان یا علاقه‌ای به رفتن زیر تیغ جراحی ندارند یا از لحاظ شرایط جسمی و روحی روانی، توان انجام این کار را ندارند. به همین دلیل روش‌ های مدرن‌ تر و کم‌ تهاجمی‌ تری برای لیفت صورت  ابداع شد که لیفت صورت با نخ یکی از آنها است.

می توان گفت  لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی ادامه‌دار به دلیل تولید کلاژن است. متقاضیانی که برای تحریک کلاژن سازی، لیفت با نخ را انجام می‌دهند به تدریج متوجه سفتی پوست و بهبود حجم پوست  خود خواهند شد. تا زمانی که نخ‌ها در زیر پوست قرار دارند ، فرآیند ترمیمی بدن به طور مداوم فعال است زیرا بدن می‌خواهد بخش‌های بخیه خورده را ترمیم کند و نخ‌های بخیه را که یک  جسم خارجی شناسایی کرده از بین ببرد و چون نخ‌های استفاده شده در این روش بسیار ظریف هستند، فعل و انفعالات زیر پوست را متوجه نخواهید شد و احساس ناراحتی یا درد نخواهید داشت.

لیفت پیشانی با نخ

با بالا رفتن سن و تاثیرات جاذبه زمین بر بدن، اندامها به سمت پایین کشیده می شوند و دچار افتادگی شوند. همچنین در راستای بالا رفتن سن  کلازن سازی پوست کم و کم تر می شود و این عوامل باعث چروک شدن بافتها در اثر از دست دادن کشسانی پوست می شوند .

از آنجایی که صورت از این قاعده مستثنی نیست با بالارفتن سن یا در اثر عوامل محیطی چروکها و افتادگی هایی در آن دیده می شود که چون در معرض دید است نا خوشایند جلوه می کند.

پیشانی یکی از اعضایی است که بدلیل تحرکات ابروها و میمیک صورت زودتر دچار خط و خطوط می شود لیفت پیشانی با نخ این مشکل را براحتی، فوری و بدون عوارض  برطرف می کند.

لیفت غبغب با نخ

خوشبختانه با پیشرفت علم و دانش در زمینه های پزشکی و زیبایی، افرادی که در نواحی مختلف بدن یا صورت خود  مشکلات و نواقصی دارند می توانند با انجام برخی عمل های زیبایی این نواقص را تا حد زیادی برطرف کرده و از بین ببرند و ظاهری زیبا تر  بدست آورند.

 لیفت صورت با نخ هم  راهی برای درمان و از بین بردن  چین و چروک و ضد پیری است. با بالا رفتن سن که کلاژن به تدریج از بین می رود و باعث ایجاد چین و چروک روی پوست می شود. ترمیم صورت با نخ  راه حلی برای ایجاد پوستی زیبا و صاف می باشد.

در این میان غبغب  یا زیرچانه از جمله نواحی است که زود تر از بقیه اندامهای صورت دچار شل شدگی می شود و ظاهری آویزان به خود می گیرد که  تاثیرات بسیار منفی در ظاهر شخص و حتی در روحیه فرد می تواند داشته باشد. و همچنین به مخاطبان حس ناخوشایندی انتقال میدهد.

یکی از راهکارکار های درمان و رفع این مشکل در غبغب که بدون عوارص و کم تهاجم محسوب می شود، استفاده از روش لیفت نخ است‌  که امروزه در بین این دسته از افراد محبوبیت بسیار زیادی بدست آورده است. لیفت نخ در ناحیه غبغب به معنی بالا کشیدن پوست است که افزایش سفتی و کشش پوست در ناحیه غبغب را بدنبال دارد.

در روش لیفت نخ غبغب، پزشک متخصص ابتدا ناحیه مورد نظر را بی حس می کند تا بیمار دردی را حس نکند، سپس با استفاده از سوزن نازک و ظریف نخ های پلیمری را که از نوع نخ  بخیه بوده و می تواند قابل جذب توسط پوست  هم باشد را وارد ناحیه غبغب می کند. معمولا 24 ساعت بعد متقاضی به روال برمی گردد.

لیفت بینی با نخ

خیلی از افراد دوست دارند مدل بینی خود را کمی تغییر داده و یا ایراد و مشکلات ظاهری آن را برطرف کنند. اما جراحی همواره راه‌ حل استرس‌ آور و گران‌ قیمت است و هرکسی حاضر نیست زیر تیغ جراحی برود.

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی روش‌های مختلفی را برای زیباتر کردن بینی بدون نیاز به جراحی می توان انتخاب کرد که یکی از بهترین و موثرترین این روش‌ها لیفت بینی با نخ  است. این روش بدون نیاز به جراحی و حتی بدون نیاز به  بیهوشی با کمترین عوارض شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

 لیفت بینی با نخ روشی موثر و ماندگار است. اما هنوز افراد بسیار زیادی هستند که نمی‌دانند این عمل چگونه انجام می شود و چقدر ماندگاری دارد. علاوه بر این‌ سوالات متعدد دیگری درباره نحوه انجام شدن این عمل، هزینه و عوارض پس از لیفت با نخ وجود دارد.

با استفاده از این روش می‌توان در قسمتهای مختلف بینی تغییر ایجاد کرده و آن متناسب کرد. نکته قابل توجه این است که  از این روش می توان حتی  برای رفع برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب‌های ورزشی نیز استفاده کرد . این عمل با روش‌های مختلفی انجام می‌شود و نیاز به جراحی ندارد.

در لیفت بینی با نخ شما می توانید همه قسمتهای بینی مثل پره ها، قوز، تیغه بینی، نوک  و انحراف بینی را  بدون جراحت درمان کنید و از نتیجه فوری و بدون نقاهت آن لذت ببرید. در این روش جای زخم  بر ردی بینی دیده نمی شود اما ماندگاری آن از جراحی کمتر است.

اثرات جانبی لیفت نخ

روش ترد لیفت  نسبتا بدون درد است. بی حسی موضعی و در بعضی موارد بی حسی  تزریقی قبل از عمل استفاده می شود. نخ های PDO خطرناک نیستند و اثرات جانبی بر بدن ندارند. ممکن است نخ های لیفت باعث ایجاد گذاری قرمزی، تورم و کبودی ناشی از تزریق شود. با این حال، افراد مختلف می توانند به درمان متفاوت واکنش نشان دهند. این عوارض جانبی ظرف چند روز ناپدید می شوند. هیچ برش و هیچ بخیه ای  در این روش وجود ندارد بنابراین، هیچ  جای زخمی وجود ندارد.

لیفت شقیقه با نخ

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که دوست داشتید چشم هایتان کشیده تر بود یا ابروهایتان بالاتر بود و یا حتی چروک های ریز دور چشم را نداشتید. لیفت شقیقه  با نخ به شما کمک می کند که بدون جراحی برای مدت زمانی طولانی به خواسته تان برسید و چهره دلخواه تان را داشته باشید.

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال عملی است که به‌ منظور از بین بردن چروک های پنجه کلاغی  زیر چشم و  بالا بردن انتهای ابروها و زیباتر کردن حالت آنها انجام می‌شود. با این کار به چشم‌ها و ابروهای خود فرم می دهید و جذابیت آن‌ها را دوچندان می کنید. درواقع با استفاده از لیفت شقیقه با نخ چشم‌های شما درشت‌تر  دیده می شوند  و فاصله آنها با ابروها نیز متناسب خواهد شد. در این روش علاوه بر لیفت ابروها  چروک‌های پنجه کلاغی  هم  از بین می روند. بنابراین می‌توان گفت که لیفت شقیقه فقط  برای زیباتر کردن جوان‌ها نیست و افرادی که با افزایش سن دچار افتادگی ابروشده اند و یا از چین و چروک‌های ایجاد شده در گوشه‌های چشم ناراضی هستند نیز می‌توانند این کار را به‌عنوان گزینه مناسب و کم دردسر برای جوان‌سازی صورت خود انجام دهند و به نتیجه دلخواه و مطلوب برسند.

در لیفت شقیقه با نخ که یک روش بدون جراحی است، از نخ‌های PDO استفاده می شود. این نخ‌ها از انواع نخ‌ های بخیه قابل‌ جذب هستند که  حدودا بعد از 2 یا 3 سال جذب پوست می‌شوند. بنابراین می توان گفت که لیفت شقیقه با نخ بین 2 تا 3 سال ماندگار خواهد بود و همچنین به‌ غیر از  افراد میان‌سال، جوانان بالاتر از 22 سال هم می‌توانند حالت چهره خود را با روش  لیفت شقیقه با نخ جذاب‌تر کنند.

لیفت ابرو با نخ

در صورتی که مدتی است در فکر بالابردن و لیفت ابروهای خود هستید با ما همراه باشید تا آگاهی های لازم را جهت انجام این روش در اختیارتان بگذاریم.

با گذر زمان عضلات پیشانی در اثر بالا رفتن سن و گرانش زمین شروع به ضعیف شدن و در نتیجه  شل شدن می کنند و  باعث افتادگی ابرو می شوند. این حالت افتاده ابرو ، چهره فرد را خسته و بی حال نشان می دهد. و همچنین سایه ابروها روی چشم، موجب ایجاد تصویری خشمگین از فرد می شود. بنابراین، برای از بین بردن این ناخوشایندی ها و ایجاد چهره ای جوان و مهربان از لیفت ابرو با نخ استفاده می کنیم.

کسانی که ابروهای افتاده دارند، خطوط عمیق در پیشانی دارند، خطوط اخم بین دو ابرو دارند. برای حذف این خطوط و افتادگی چه جوان باشند و چه میانسال می توانند لیفت ابرو با نخ انجام دهند.

در این روش به وسیله سوزن های بسیار ظریف نخ هایی وارد پوست زیرین ابرو  شده و در انجا سفت می شود که موجب محو افتادگی  و رفع خطوط چروک می شوند.

در لیف ابرو با نخ، ابرو حالت طبیعی خود را حفط کرده و چهره مصنوعی به نظر نمی رسد. اثرات این روش موقت بوده و حدود 1 سال ماندگار است.

هرچند این روش دائمی نیست ولی بدون عوارض بوده. تورم و قرمزی بسیار کمی دارد که به زودی از بین می رود و همچنین هزینه کم آن نسبت به انجام روش های دیگز نکته حائز اهمیت است.

لیفت چشم با نخ

همه ما انسان ها با گذشت زمان و افزایش سن  دچار برخی تغییرات در ظاهر و چهره خود می شویم و پوست  دیگر همانند گذشته صاف و یکدست نخواهد بود و دچار چین و چروک و پف در زیر چشم خواهد شد.

از جمله راه هایی که برای  رفع خطوط چروک دور چشم و نیز پف زیر چشم می توان انجام داد لیف چشم با نخ است.

لیفت ابرو با نخ یکی از روش های زیبایی چشم  بدون جراحی است که برای بالا کشیدن گوشه چشم به کار می رود که در اصطلاح به آن چشم گربه ای هم می گویند. این عمل در کمتر از 1 ساعت بدون جراحت و بدون بیهوشی  انجام می شود. در این روش که با بی حسی موضعی انجام می شود با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و نازک نخ مخصوص را وارد پوست گوشه چشم می کنند، سپس به سمت بالا می کشند. در نتیجه علاوه بر بالا رفتن گوشه چشم ، چین و چروک های اطراف چشم نیز صاف می شوند. نخ های استفاده شده در این روش از نوع نخ جذبی بوده و پس از گذشت 4 الی 6 ماه  کاملا جذب پوست می شوند. بنابراین پس از این مدت نیاز به ترمیم مجدد دارد. پس از انجام لیفت چشم فرد باید دوره نقاهت 2 روزه  را طی کند  و به استراحت بپردازد و پس از آن می تواند بدون هیچ مشکلی به  روال انجام فعالیت های روزانه خود برگردد.

دریافت مشاوره و رزو نوبت رایگان

برای لیزر موهای زائد خود می توانید از طریق دکمه رو به رو جهت مشاوره با مشاورین مرکز و یا تعیین وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید.

لیفت پلک با نخ

با بالا رفتن سن اشخاص زیادی دچار افتادگی پلک، گودی دور چشم و پف زیر چشم می شوند. اين مشکلات باعث می‌شود که صورت خسته و پیر به نظر آید.

  زمانی که مرز پلک بالا به حالتی پایین تر از حد طبیعی سقوط می کند در اصطلاح پلک افتاده یا پتوز نامیده می شود. در موارد شدیدتر، افتادگی پلک می تواند تمام یا بخشی از مردمک چشم را هم بپوشاند و باعث اختلال در بینایی شود. این مشکل می تواند یک چشم یا هر دو چشم را تحت تاثیر قرار دهد.

افتادگی پلک ممکن است از زمان تولد وجود داشته و یا با افزایش سن گسترش یابد.

در سال‌های اخیر لیفت پلک با نخ طرفداران زیادی پیدا کرده است و به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

در این روش درمانی فرد زیر تیغ جراحی نخواهد رفت و تنها با یک نخ توسط متخصص مجرب چشمانی زیبا و بدون پلک افتاده خواهد داشت.

لیفت خط خنده با نخ

داشتن چهره زیبا و جوان خواسته اکثر افراد در دنیا می باشد و همواره سعی می کنند تا با انجام روش های جوانسازی چهره خود را جوان تر و زیبا تر نشان دهند؛ اما با این وجود چهره افراد به دلایل مختلف مثل افزایش سن و پیری و عوامل محیطی  پیرتر شده و زیبایی گذشته را ندارد.

 یکی از  چین و چروک ها و خطوطی که معمولا در اثر افزایش سن و از بین رفتن کلاژن های پوست به وجود می آید و سبب پیر به نظر رسیدن چهره افراد می شود، خطوط  خط خنده می باشد. این خطوط و چروک ها در اطراف دهان به وجود می آیند  که در حین خندیدن در صورت ایجاد می شوند و به مرور زمان در جای خود ماندگار می شوند.

برای رفع خط خنده امروزه متدها و عمل های زیبایی بسیار زیاد و مختلفی وجود دارد و هر یک به طریقی انجام می شوند و دارای مزیت ها و معایب مختص خود هستند؛ اما در این میان از جمله عمل های زیبایی که در سال های اخیر توسط بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی به عنوان یک روش مطمئن و کم خطر تایید شده است، لیفت نخ می باشد.

لیفت خط خنده با نخ به این معنی است که  با استفاده از نخ های مخصوص و سازگار با پوست و بدن، پوست ناحیه خط خنده را به سمت بالا  می کشند و به این ترتیب خطوط  اطراف دهان و خط خنده به طور قابل توجهی محو می شوند و  به پوست صاف با حالت طبیعی  تبدیل خواهد شد.

در واقع در طی این روش، متخصص پوست ابتدا موضع را با کرم بی حس کننده، بی حس کرده  و سپس نخ های قابل جذب استریل را با سوزن های بسیار نازک مخصوص ، زیر لایه پوست قرار داده تا  چین و چروک و خطوط ایجاد شده  روی سطح پوست را از بین ببرد.

لیفت خط اخم با نخ

 چین و چروک‌ هایی که در پیشانی و در بین دو ابرو قرار دارد خط اخم نام دارند. این خطوط که ممکن است در افراد جوان نیز بدلیل پایدار نگاه داشتن اخم برای مدت زمان طولانی در روز به مرور ظاهر شوند،  یکی از نشانه‌های بارز پیری پوست است. خط اخم سبب می شود چهره ‌شخص پیر، خسته  و عصبانی به نظر برسد. دلایلی مانند افزایش سن، عوامل ژنتیکی، جنس پوست،سیگار کشیدن، قرار گرفتن بیش‌ از حد در معرض نور آفتاب و … باعث ایجاد این خطوط عمیق اخم در افراد می شود.

همانطور که گفته شد بوجود آمدن خط اخم دلایل زیادی دارد ولی مهم‌ترین علت ایجاد خط اخم  میان دو ابرو، آسیب‌های ناشی از تابش نور آفتاب است. اشعه آفتاب الاستین و کلاژن موجود در پوست را از بین می برد و موجب نازک شدن پوست می شود  بعد از این که پوست آسیب دید، عضلات صورت که با پوست در تعامل هستند خودشان را با حالت جدید پوست وفق می‌دهند، بدین ترتیب خط اخم بین دو ابرو به صورت دائمی روی پوست ماندگار می شود.

یکی دیگر از دلایل ایجاد خطوط اخم بین دو ابرو ، روند طبیعی پیر شدن پوست است. با بالا رفتن سن، رطوبت پوست کم می شود و همچنین درمیس، لایه‌ داخلی پوست ، نازک می‌شود و تکثیر سلولی در آن کاهش می‌یابد و از طرف دیگر بافت های زیر پوست و الاستین شل می‌شوند و درنتیجه پوست، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.

برای از بین بردن خط اخم روش های زیادی وجود دارد مانند ژل. بوتاکس. فیلر. درم ابریژن. میکرودرم. لیزر. جراحی لیفت و..

اما در این بین لیفت با نخ توصیه حال حاصر تمام پزشکان متخصص زیبایی است که روش کم خطر و بدون عوارض است  و هم از نظر اقتصادی و هم زمان رسیدن به نتیجه دلخواه از روش های دیگر پیشی گرفته است.

ماندگاری لیفت با نخ به چه مواردی بستگی دارد؟

لیفت با نخ در حالت عادی ماندگاری بین 12 تا 18 ماه را دارا می باشد؛ که این ماندگاری بنا به شرایطی می تواند کم تر یا بیش تر باشد این شرایط معمولا بستگی به فرد بیمار دارد که در بهترین شرایط رعایت شود و یا اصلا رعایت نشود که در این صورت نتایج خوبی به دست از نظر ماندگاری به دست نخواهد آمد بنابراین برای دریافت نتایج های خوب باید دستوراتی را رعایت کنیم.

انتخاب پزشک متخصص در زمینه لیفت نخ می تواند باعث ماندگاری این عمل شود به طوری که پزشک متخصص با انجام وظایفی که در عمل لیفت با نخ دارد می تواند باعث ماندگاری بیشتر لیفت نخ شود چرا که این عمل نیاز به ظرافت ها و مهارت های خاصی دارد که یک پزشک متخصص در زمینه لیفت با نخ باید از آن برخوردار باشد تا وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

راهکار افزایش دوام و ماندگاری تاثیرات لیفت نخ

دستوراتی که پزشک پس از انجام عمل برای افراد ارائه می کند جز نکاتی است که باید به آن اشاره کنیم. مراقبت های قبل و بعد از عمل توسط پزشک متخصص در زمینه ی لیفت نخ ارائه خواهد شد و فرد بیمار باید این دستورات برای گرفتن نتایج مثبت به خوبی انجام دهد زیرا با انجام این دستورات فرد می تواند از نظر ماندگاری نتایج خوبی را برای خود رقم خواهد زد.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که فرد در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت بود نیز باید هوشیار بوده و بتواند مراقبت هایی را که برای دوره ی نقاهت او توسط پزشک متخصص در زمینه لیفت نخ گوش زد شده است را انجام داده و دوره ی نقاهت خود را به راحتی و با موفقیت طی کند. طی کردن این دوره زمانی که با موفقیت پشت سر گذاشته می شود می تواند نتایج خوبی را برای فرد بیمار داشته باشد.

رعایت نکات افزایش ماندگاری لیفت نخ

برای اینکه بتوانیم نتایج نزدیک به دائمی بگیریم ملزم به رعایت برخی نکات هستیم این نکات علاوه بر آسان بودن و نداشتن سختی به گونه ای می باشد که انجام آن ها نیاز به کمترین زحمت دارد و هر فردی می تواند آن ها را انجام دهد. معمولا پزشک متخصص در زمینه لیفت با نخ پس از انجام عمل این نکات برای گرفتن نتایج دائمی برای فرد بیمار ارائه می کند.

آیا نتایج لیفت با نخ را می توان دائمی کرد؟

از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که پس از مدت زمانی بین 12 تا 18 ماه هر زمان که احساس شد عمل لیفت با نخ از بین می رود و اثرات آن خنثی می شود دوباره این عمل را تکرار کنیم. این نکته معمولا جز اولین نکاتی است که پزشک متخصص برای فرد بیمار طی مشاوره ای ارائه می کند و فرد بیمار از این اتفاق آگاه می سازد تا فرد بیمار دچار استرس و نگرانی نشده و آرامش خود را حفظ کند.

همچنین در زمانی که عمل لیفت با نخ را انجام داده اید نباید حرکاتی را که باعث فشار دادن صورت و ناحیه هایی که عمل لیفت با نخ بر روی آن ها صورت گرفته انجام شوید. این کار باعث می شود تا نظم عمل و همچنین ظرافت هایی را که پزشک متخصص برای انجام عمل به خرج داده است از بین برود و سبب نتیجه نگرفتن فرد بیمار از انجام عمل لیفت با نخ شود.

توصیه برای دوام نتایج لیفت با نخ

برای اینکه بتوانیم دوام نتایج عمل لیفت با نخ را بالا ببریم ملزم به رعایت برخی نکات می باشیم؛ اما نمی توانیم بعد از انجام این نکات یک مدت زمان دقیق برای دوام عمل لیفت نخ را ارائه کنیم زیرا برای گفتن یک زمان دقیق باید نکاتی را در نظر بگیریم که همه ی افراد در این نکات با یکدیگر یکسان نمی باشند و تفاوت هایی را با یکدیگر دارند برای مثال جنس افراد ار نظر مرد یا زن بودن باعث تفاوت می شود.

مراقبت ها برای ماندگاری نتایج لیفت با نخ

از مهم ترین فاکتور هایی که باعث افزایش دوام عمل لیفت با نخ می شود این است که پس از انجام لیفت نخ فرد می تواند صورت خود را مورد شست و شو قرار دهد اما باید این کار با نهایت احتیاط و بدون فشار آوردن به صورت انجام دهد همچنین اگر پس از انجام عمل صورت فرد بیمار دچار التهاب شد می تواند از یک کمپرس یخ و به مدت 20 دقیقه یک بار استفاده کند.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که پس از انجام عمل لیفت با نخ افراد باید مایعات بیشتری بنوشند و در کنار آن باید پس از انجام لیفت نخ در زمان خواب و به مدت 3 روز الی 2 هفته از بالش هایی که مخصوص گردن می باشد استفاده کنند این کار برای این است که زاویه خوابیدن فرد نسبت به حالت عادی باید کمی بیش تر مثلا 30 درجه بیش تر باشد.

همچنین در کنار رعایت نکات ارائه شده فرد باید از انجام ورزش های سنگین و یا به طور کلی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند. رعایت این نکته به دلیل تجویز دارو های آرام بخش توسط پزشک می باشد که باید آن را رعایت کرده و باعث دوام بیشتر عمل لیفت با نخ (Lift with yarn) شوید.

این عمل زیبایی برای همه افرادی که با بالا رفتن سن عوامل پیری در صورت آن ها ظاهر شده و پوست صورت آن ها دچار افتادگی، شل شدن و چین و چروک در نواحی مختلف صورت می شود، مناسب می باشد.

بهترین پزشک لیفت با نخ باید دانش و تخصص کافی را در این زمینه داشته باشد، علاوه بر این تجربه بالای پزشک امتیاز مثبتی برای او در نظر گرفته می شود، شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی حس نو حرفه ای ترین مشاوره را با پزشکان زیبایی ماهر ما داشته باشید.

آدرس مرکز کلینیک دکتر مهدوی نیا 

تهران، فرشته، خیام، نبش تختی دوم، پلاک۳۰/۱
 

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۵ رای