در رابطه با مدل صورت برای تزریق ژل چانه باید به این مطلب توجه کرد که زاویه سازی چهره بسته به فرم صورتی که فرد دارد صورت می گیرد مثلا: گرد، پهن، کشیده یا بیضی بودن ، صورت های جلو آمده عقب رفته و انواع دیگر. زاویه سازی چانه به وسیله ی تزریق کردن ژل یکی از روش های پرطرفدار در بین افراد می باشد. بانوان و حتی آقایانی که صورتی گرد دارند و از فرم، چانه، گونه و فک خود شان نیز راضی نیستند، سمت راه های مختلفی برای زاویه دار کردن چهره خود می روند. روش ‌های مختلفی برای زاویه سازی چانه ،فک و صورت وجود دارند که یکی از این راه ها تزریق کردن ژل و زاویه سازی چانه با فیلر می باشد. زاویه سازی چانه با تزریق کردن ژل جزء راه هایی کم تهاجم است که قطعا باید زیر نظر پزشک پوست و زیبایی انجام شود. در روش زاویه دار کردن چانه  با تزریق‌ کردن ژل، فیلر نوعی هیالورونیک اسید می باشد که به صورت تزریق می شود. 

با تحریک شدن کلاژن سازی سبب برجسته شدن و حجیم شدن زاویه صورت و چانه می شود. ژل تزریقی افتادگی پوست در نواحی چانه، را از بین می برد و پوست را می کشد. در اثر تزریق کردن ژل ، حجم استخوان چانه بزرگ تر و درشت تر خواهد شد. گذر زمان و بالا رفتن سن انسان جمجمه دچار تغییرات می شود و این امر باعث می شود که چانه کمی به عقب حرکت کند در نتیجه صورت جذابیت خود را از دست داده و بهم می‌ ریزد و حتی ممکن است کمی سن فرد را نیز بالاتر از سن طبیعی نشان دهد. امروزه به کمک روشی به نام تزریق کردن ژل به چانه متخصصان پوست و زیبایی توانسته اند این مشکل را برطرف کنند و باعث زیبا تر شدن و جوان تر شدن صورت افراد شوند.

تزریق ژل چانه برای صورت های عقب رفته

در خصوص تزریق ژل چانه برای صورت های عقب رفته باید بدانید که عقب رفتن چانه در قسمت خط فک می تواند به دلایل متفاوتی اتفاق بیفتد ولی بیشترین دلایلی که باعث عقب رفتگی چانه و صورت میباشد شامل موارد زیر است : کاهش وزن به صورت شدید ، کاهش قوام بافت پوست فرد به علت افزایش سن، ژنتیک افراد. چانه و صورت عقب‌ رفته، سبب نا متقارن شدن چهره به خصوص در زاویه نیمرخ می شود. با تزریق کردن ژل و فیلر در قسمت چانه می توان نامتقارن بودن و عقب رفتگی چانه را که به خاطر کوچک بودن فک پایین است به اندازه قابل توجهی اصلاح کرد. بنابراین، جلو آوردن چانه به وسیله ی ژل، بهترین و کم خطر ترین روش برای اصلاح کردن این ناهنجاری ها می باشد. هر فردی برای جلو آوردن چانه خود دلیلی دارد از جمله این دلایل: تقویت کردن فرم و شکل چانه، افزایش دادن برآمدگی چانه، تقارن صورت، کانتورینگ صورت، بازسازی چهره ، پر کردن چانه، افزایش حجم چهره، افرادی که دارای پوسته وا رفته اند، کسانی که در بافت چانه خود چین و چروک های عمیقی دارند، ناراحتی بابت عقب رفتگی چانه خود، افرادی که آویزانی غبغب دارند، پوکی و یا پیر بودن پوست چانه، افتادگی چانه.

تزریق ژل چانه برای صورت کشیده یک خانم

تزریق ژل چانه برای صورت های جلو آمده

در ارتباط با موضوع تزریق ژل چانه برای صورت های جلو آمده، نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که در واقع تزریق کردن ژل چانه به منظور زاویه سازی صورت و افزودن حجم و شکلی مناسب به محل چانه و کانتور فک پایین می باشد. این ژل ها که از موادی طبیعی و یا مصنوعی ساخته شده اند برای پر کردن و حجم دادن و بزرگ کردن محل مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع ژل چانه می تواند خط فک پایینی را تقویت کند، زاویه ی چهره را متعادل کند و چانه را برجسته‌‌‌ تر و حجیم تر کند. به صورت کلی تزریق کردن ژل چانه به علت از بین بردن مشکلات زیر صورت می گیرد. از جمله این مشکلات عبارت اند از :گودی بسیار عمیق چانه و فرو رفتگی آن ، ضعیف بودن ماهیچه چانه، بر فرم بودن چانه، زاویه سازی صورت و فک، از بین بردن شکاف یا چال روی چانه فرد. پس در کل برای هر صورتی با هر مدلی به منظور زاویه سازی صورت می گیرد.

تزریق ژل چانه برای صورت گرد

در مورد تزریق ژل چانه برای صورت گرد، باید به این نکته توجه کرد که زاویه سازی چهره گرد با فیلر که با استفاده از تزریق ژل هیالورونیک اسید صورت می گیرد تا صورت گرد و تپل را به شکلی زیبا تر و زاویه دار تر تبدیل کرد. اکنون سوالی که پیش می آید این است که چرا صورت گرد نیاز به تزریق ژل دارد؟ عقب رفتگی چانه، در افرادی که صورت گرد دارند چانه عقب تر از حالت مطلوب قرار گرفته است بنابراین برای ایجاد برجستگی در چانه از تزریق ژل استفاده می شود. کوتاه بودن عمودی چانه، در افرادی که صورت گرد دارند عمق عمودی چانه کم است که با تزریق ژل قابل درمان است. کوچک بودن یا بزرگ بودن بیش از اندازه زاویه ی گونیال، که باعث تپل بودن و گرد شدن صورت می شود و با تزریق ژل برطرف می شود. ساختار کوچک فک پایین، که باعث ضعف در زاویه سازی چهره می شود ولی با تزریق ژل قابل درمان می باشد. پس در کل بهترین  و کم تهاجمی ترین روش برای زاویه دادن به صورت های گرد تزریق ژل خواهد بود به دلایل زیر که در ادامه ذکر خواهیم کرد: این روش نیازی به جراحی ندارد، عدم خونریزی، نیاز نبودن به عمل بیهوشی، مشاهده نتایج سریع بعد از تزریق ژل، دوره نقاهت ندارد، عوارض بسیار کمتری نسبت به روش های دیگر دارد، هزینه کمتر در مقایسه با سایر روش ها، موقتی بودن زیرا در صورت راضی نبودن از زاویه ایجاد شده امکان بازگشت آن وجود دارد.

تزریق ژل چانه برای جانه عقب رفته یک زیبایی جو

تزریق ژل چانه برای صورت کشیده

در خصوص تزریق ژل چانه برای صورت های کشیده باید به این مطلب توجه کرد که تزریق کردن ژل در زاویه دار کردن فک و چانه باعث کشیدگی چهره خواهد شد. همچنین بهبودی خط فک و تقارن آن را نیز به همراه دارد. کسانی که صورتی کشیده یا لاغر و نحیف دارند مانند افراد با صورت گرد می توانند به کمک تزریق کردن زل اقدام به زاویه سازی چانه و صورت خود کنند. این موضوع بیشتر در مردان دیده می شود که توسط تزریق می خواهند چهره شان مردانه تر به نظر برسد. تزریق ژل چانه برای صورت های کشیده یک روش زیبایی می باشد که شامل تزریق کردن یک ماده ژل مانند به چانه افراد برای افزایش دادن حجم و همچنین افزایش دادن شکل آن است. ژلی که برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد معمولا از اسید هیالورونیک درست  شده، ماده ای طبیعی که در بدن هر فردی وجود دارد و به آب رسانی پوست همچنین، حفظ رطوبت پوست کمک می کند.

تزریق ژل چانه برای اصلاح صورت بهتر است یا تزریق چربی؟

به طور کلی تزریق ژل چانه بهتر است یا تزریق چربی؟ کدام روش باعث اصلاح بهتر صورت می شود؟ عوارض کدام روش بیشتر و کدام روش کمتر است؟ قطعا هر کدام از روش ها عوارض خاص خود را دارند ولی در تزریق چربی حجم کبودی و التهاب خیلی بیشتر از تزریق کردن ژل می باشد و همچنین به خاطر برداشتن حجم چربی از نواحی که در آن ها چربی بیشتر است احتمال دارد این کبودی و التهاب و تورم در آن قسمت ها نیز دیده شود، ولی در تزریق کردن  ژل نیز ایجاد حساسیت و آلرژی به موادی که تزریق می کنند وجود دارد اما در تزریق چربی آلرژی و حساسیتی وجود ندارد.  معمولا ماندگاری تزریق کردن به وسیله ی ژل حدودا ۶ تا 12 ماه می باشد که بعد از آن برای ترمیم کردن و تمدید شدن حتما باید مجددا تمدید شود اما در تزریق کردن چربی بعد از انجام دادن تزریق چربی به فاصله ی 3 ماه می بایست هر ماه انجام شود سپس بعد از آن به مدت چند سال می تواند ماندگار باشد. در روش تزریق کردن ژل علاوه بر دستمزد متخصص و میزان ژل و هزینه ی نوع ژلی که تزریق می شود بسیار مهم می باشد. 

 تزریق چربی به چانه

ولی در روش تزریق کردن چربی دستمزد متخصص موثر است و مقدار چربی که برداشته می شود. به صورت کلی می توان گفت که قیمت چربی بیشتر است اما اگر بخواهیم تزریق کردن را در وسعت بیشتری انجام دهیم قیمت تزریق کردن ژل بسیار بیشتر خواهد شد. پس به صورت کلی نمی توان تخمین زد که کدام روش ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد زیرا به عوامل بسیاری بستگی دارد. همچنین استفاده کردن از چربی برای جوان سازی صورت گزینه مناسبی هست کسانی که می خواهند چهره خود را به علت افزایش سن و لاغر بودن بازسازی و جوان کنند به کمک تزریق چربی می توانند این کارو انجام دهند. زیرا از آن جایی که در تزریق چربی از سلول های چربی بدن فرد به جای ژل استفاده می شود ، مواد تزریق شده در چربی در محل درمان برای نتایجی طبیعی و ماندگار ادغام خواهد شد.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها