اگر شما هم می خواهید چین و چروک های پوست خود را از بین ببرید، تزریق ژل یکی از بهترین روش هاست. با این حال، باید نکات بعد از تزریق ژل را رعایت کنید تا عوارض شدیدی بعد از انجام این عمل برای شما به وجود نیاید. در صورتی که این نکات را بعد از تزریق رعایت نکنید، امکان بروز عوارض زیادی به وجود می آید که تأثیر خیلی بدی بر چهره شما می گذارد. البته نمی توان از تخصص و تجربه پزشک برای کاهش این عوارض چشم پوشی کرد.

خیلی از افراد از داشتن چین و چروک در صورت خود دچار کمبود اعتماد به نفس شده اند. این موضوع بیشتر در سنین میانسالی دیده می شود. به همین دلیل هم خیلی از کسانی که باید نکات بعد از تزریق ژل را رعایت کنند، جزو افراد میانسال هستند. البته افراد جوان هم می توانند برای تأخیر ددر فرایند پیری و جوان سازی پوست خود، از این روش استفاده می کنند.

عوارض جانبی شایع بعد از تزریق ژل

در صورتی که نکات بعد از تزریق ژل را رعایت نکنید، احتمال بروز عوارض زیادی به وجود می آید. از آنجا که تزریق ژل در صورت انجام می شود، اصلاً نباید ریسک کنید و تا حد امکان، از هر عوارضی پیشگیری نمایید. تزریق ژل هم مانند هر روش زیبایی دیگری از عوارض مصون نیست.
با این حال، اصلاً لازم نیست که نگران عوارض این روش باشید. زیرا اگر به پزشک متخصص و کلینیک معتبر برای انجام این کار مراجعه کنید، احتمال بروز عوارض تا حد خیلی زیادی پایین می آِید. البته رعایت نکات بعد از تزریق ژل در مراکز معتبر هم ضروری است. کلینیک فرشته با در دست داشتن تجهزات مدرن و پیشرفته و پزشک مهدوی نیا با تجربه فوق العاده خود در این زمینه، شما را مطمئن می کند که تزریق ژل برای شما هیچ عوارض جدی نخواهد داشت.
با این حال، عوارض سطحی و معمولی برای هر روش زیبایی به وجود می آید. اغلب این عوارض کاملاً بی خطر هستند و فقط در صورتی که تا مدت طولانی ادامه داشتند و تشدید شدند، باید با پزشک متخصص خود تماس بگیرید. از این رو، با رعایت نکات بعد از تزریق ژل می توانید بخش زیادی از این عوارض را کاهش دهید.
برخی از رایج ترین و ساده ترین عوارض تزریق ژل برای زاویه صورت ، شامل مواردی مانند تورم، درد، خارش و یا التهاب جزئی می شوند. همه این گونه عوارض بعد از گذشت چند ساعت تا چند روز کاملاً از بین می رود. علاوه بر این، اگر پزشک انتخابی شما در این زمینه تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است احتمال بروز عفونت در نواحی تحت درمان به وجود بیاید.
این گونه عفونت ها را باید جدی بگیرید و برای جلوگیری از آن ها، پیشنهاد می کنیم به کلینیک فرشته و دکتر مهدوی نیا مراجعه کنید. البته باید بگوییم که خیلی از این عوارض جدی ممکن است در اثر رعایت نکردن نکات بعد از تزریق ژل به وجود بیایند.

ورم بعد از تزریق ژل

یکی از رایج ترین عوارضی که در صورت رعایت نکردن نکات بعد از تزریق ژل به وجود می آید، تورم است. البته این تورم کاملاً عادی است و بعد از گذشت چند رز اثرات آن کاملاً از بین می رود. به همین دلیل هم نباید نگران این موضوع باشید. در صورتی که تورم بعد از تزریق ژل بعد از گذشت چند روز هم از بین نرفت و یا تشدید شد، بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

ورم بعد از تزریق ژل

کبودی بعد از تزریق ژل

اگر همچنان نکات بعد از تزریق ژل را به درستی رعایت نکنید، علاوه بر تورم، احتمال بروز کبودی هم افزایش پیدا می کند. این کبودی در هر فرد با شخص دیگر متفاوت است و شاید در برخی افراد کمتر باشد. این در حالی است که افرادی که پوست حساس تری دارند، احتمالاً با کبودی بیشتری هم مواجه می شوند.
این کبودی بیشتر به دلیل تزریق سوزن و اثرات ژل است که چندان جای نگرانی نیست. زیرا بعد از گذشت چند روز تمام اثرات آن از بین خواهد رفت. با این حال، برای این که مدت زمان ماندگاری این کبودی را کاهش دهید، بهتر از تمام نکات بعد از تزریق ژل را رعایت کنید. در این شرایط، استفاده از کمپرس آب سرد می تواند برای کم کردن کبودی بعد از تزریق صورت مؤثر باشد.

درد بعد از تزریق ژل

یکی دیگر از عوارضی که در صورت رعایت نکردن نکات بعد از تزریق ژل در نواحی مختلف صورت مانند تزریق ژل زیر خط چشم ، تزریق ژل خط خنده، تزریق ژل چانه، تزریق ژل بینی و… به وجود می آید، احساس درد است. البته حتی اگر این نکات ر رعایت کنید هم ممکن است احساس درد داشته باشید. با این حال، چندان جای نگرانی نیست و بعد از گذشت چند روز، دیگر هیچ دردی احساس نخواهید کرد.
این در حالی است که اگر بعد از تزریق ژل، همچنان درد آن کم نشد و همچنان درد بیشتر از قبل شد، باید حتماً با پزشک مشورت کنید. در شرایط معمولی هم برای کاهش دادن به این درد، می توانید با تجویز پزشک، مسکن های معمولی مصرف نمایید.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل

همان طور که در بالا متوجه شدید، نکات بعد از تزریق ژل برای کاهش عوارض آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در حالی که اکثر عوارض تزریق ژل کاملاً طبیعی و رایج بودند، با رعایت این نکات می توانید شدت آن ها را تا حد خیلی زیادی کم کنید. پس اصلاً این موضوعات را دست کم نگیرید.

نکات مهم بعد از تزریق ژل

در اینجا برخی از مهم ترین نکات بعد از تزریق ژل را برای شما توضیح می دهیم تا از عوارض ناشی از تزریق ژل صورت در امان بمانید. استفاده از کمپرس آب سرد می تواند تأثیر فوق العاده ای برای کاهش کبودی و تورم صورت داشته باشد. علاوه بر این، باید نکات دیگری را نیز باید رعایت کنید که برخی از مهم ترین آن ها را در اینجا شرح داده ایم.

• اصلاح صورت بعد از یک هفته
• شستن صورت با شوینده های ملایم
• نکشیدن محکم حوله روی پوست
• قرار نگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید
• نرفتن به سونا، جکوزی و محل های گرم
• پرهیز از فعالیت های سنگین ورزشی و تحرکات زیاد تا دو هفته
• ماساژهای درست در نقاط تحت درمان (بر اساس توصیه پزشک)
• پرهیز از خواهید روی صورت
• داشتن تغذیه مناسب (پرهیز از خوردن غذاهای خیلی داغ و نوشیدن بیشتر آب، عدم مصرف الکل)
فراموش نکنید که همه نکات بعد از تزریق ژل که در بالا گفتیم، تا وقتی مهم هستند که طبق نظر یک پزشک متخصص و حرفه ای انجام شود. برای این که مطمئن باشید پزشک منتخب شما اطلاعات درست درباره این نکات در اختیار شما قرار داده، ما مراجعه به دکتر مهدوی نیا را پیشنهاد می منم. این پزشک متخصص و باتجربه در کلینیک فرشته با استفاده از به روز ترین تجهیزات لازم برای تزریق ژل، زیبایی را به شما باز می گرداند. به کمک دکتر مهدوی نیا، برای همیشه از چین و چروک ها خداحافظی کنید.

نکات مهم بعد از تزریق ژل

سوالات متداول درباره بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

چند نمونه از سوالات کاربران در مورد بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد

اگر نکات بعد از تزریق ژل را رعایت نکنیم، چه اتفاقی می افتد؟

عوارضی مانند تورم، درد و کبودی بعد از تزریق ژل تقریباً در همه افراد دیده می شود. این در حالی است که رعایت نکردن نکات بعد از تزریق ژل باعث تشدید این عوارض می شود و شما بیشتر از قبل از آن ها اذیت می شوید.

چه زمانی باید برای عوارض بعد از تزریق ژل نگران شویم؟

در صورتی که عوارض معمولی بعد از تزریق ژل برای شما ادامه دار بود، باید حتماً با پزشک خود مشورت کنید. همچنین بروز عفونت یکی از مهم ترین مشکلاتی است که در صورت تزریق ژل توسط فرد غیرمتخصص بروز پیدا می کند.