لیفت نخ نیز مانند هر تکنیک زیبایی و جوانسازی چهره دارای مزایا و معایبی است. این روش یکی از کم خطرترین و موثرترین روش‌ های رفع افتادگی و چین و چروک‌ های پوست به شمار می‌ رود؛ اما ممکن است بر اثر دلایل مختلفی لیفت با نخ بدون جراحی عوارضی به همراه داشته باشد. در ادامه به بررسی 10 مورد از عوارض لیفت با نخ بدون جراحی می پردازیم.

عوارض احتمالی درهنگام و یا بعد از لیفت نخ 

در این بخش به برخی از عوارض احتمالی لیفت نخ می‌پردازیم:

1. واکنش آلرژیک به مواد بی حسی

برای انجام عمل لیفت با نخ از بی حسی موضعی در نواحی مورد نظر صورت استفاده می‌ شود. ممکن است برخی افراد به این مواد آلرژی داشته باشند. شدت واکنش آلرژیک به مواد بی حسی ممکن است کم یا زیاد باشد که در صورت زیاد بودن می‌ تواند باعث بروز مشکلاتی در پوست شود و اثرات لیفت با نخ را خنثی نماید و یا حتی منجر به بروز حساسیت‌ های پوستی گردد.

برای دریافت نوبت یا مشاوره فرم زیر را پر کنید

جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

آیا لیفت صورت با نخ عوارض دارد؟

2. پس زدن

اکستروژن یا پس زدن یکی دیگر از عوارض لیفت با نخ است. بدن انسان گاهی اوقات چیزی که متعلق به خودش نباشد را نمی‌ پذیرد و آن را پس می‌ زند. ممکن است بعضی از افرادی که لیفت با نخ انجام داده‌ اند پس از جایگذاری نخ‌ ها در لایه‌ های زیرین پوست صورتشان، بدن آنها این نخ‌ ها را پس بزند و موجب بروز مشکلاتی گردد.

3. بروز عفونت

در صورتی که هنگام لیفت با نخ موارد بهداشتی مانند استریل بودن لوازم و تجهیزات رعایت نشوند، ممکن است در اثر آلودگی عفونت ایجاد شود. بنابراین انتخاب کلینیکی معتبر که از نخ‌ ها و سوزن‌ های کاملا ضدعفونی شده و کادر درمان مجرب استفاده می‌ کنند، امری حیاتی و ضروری است.

4. حرکت کردن نخ ها

همان طور که می دانید لیفت با نخ یکی از روش های درمان چین و چروک صورت است. گاهی اوقات در اثر اشتباه پزشک و درست قرار ندادن نخ‌ ها ممکن است بعد از لیفت نخ‌ ها جابجا شوند. در این مواقع کشیدگی پوست به درستی انجام نمی‌ شود و موجب عدم تقارن می‌ گردد. همچنین اگر بیمار  مراقبت‌ های بعد از لیفت با نخ را مورد توجه قرار ندهد، ممکن است در اثر وارد آمدن فشار به صورت و محل‌ های قرار گیری نخ‌ ها، جابجایی صورت بگیرد و علاوه بر درد و احساس ناراحتی، تقارن و زاویه‌ های مورد نظر برهم بخورند.

5. آسیب عصبی و بی حس شدن دائمی پوست

از دیگر عوارض لیفت با نخ می‌ توان به آسیب عصبی اشاره نمود. اگر عمل لیفت به درستی صورت نگیرد و در طی فرآیند آن آسیبی به عصب‌ های زیر پوست وارد شود؛ ممکن است آن ناحیه به طور دائم بی حس‌گردد و خاصیت عصبی خود را از دست دهد. این آسیب می‌ تواند در توانایی حرکتی صورت مانند بالا بردن ابروها، لبخند زدن و … تاثیر منفی بگذارد.

آشنایی با عوارض لیفت با نخ

6. خونریزی

یکی دیگر از 10 مورد از عوارض لیفت با نخ کبودی و تورم صورت است. اما این امری طبیعی است و مقدار آن کم است. التهابات پس از لیفت با نخ با مراقبت‌ های لازم به سرعت برطرف می‌ شوند. اما گاهی اوقات ممکن است بر اثر عواملی همچون بی دقتی هنگام ایجاد برش‌ ها یا جایگذاری نامناسب نخ‌ ها و … پوست صورت آسیب جدی ببیند. اگر هنگام لیفت با نخ به عروق خونی و لنفاوی پوست صورت فشار بیش از حد و آسیب وارد شود، خونریزی حاصل می‌ گردد.

اگر پوست صورت بیش از اندازه سوراخ شود و تورم و التهاب شدید باشد علاوه بر خونریزی ممکن است ماندگاری لیفت با نخ نیز به میزان زیادی کاهش یابد.

7. بازگشت چین و چروک

ممکن است بعد از لیفت با نخ دندانه‌ های قابل مشاهده‌ ای روی پوست ظاهر شوند. اگر هنگام فرایند لیفت یکی از خارهای نخ‌ ها در نقطه‌ ای بیش از حد وارد بافت پوست شود و جذب آن گردد احتمال بروز این اتفاق بسیار است. زمانی که پوست به نقطه‌ ای خاص بیش از حد محکم قلاب شود،  اثر چروک ظاهر می‌ گردد.

8. عدم تحریک سلول های کلاژن ساز

علاوه بر کشیدن پوست به سمت بالا و رفع افتادگی آن، یکی دیگر از اهداف لیفت با نخ تحریک سلول‌ های کلاژن ساز است. نخ‌ ها دارای مواد پروتئینی هستند که با قرارگیری در لایه‌ های زیرین بافت پوست باعث ترمیم سلول‌ ها شده و تولید کلاژن را فراهم می‌ نمایند. اگر از نخ‌ های نامرغوب استفاده گردد، ممکن است این فرایند انجام نگیرد و میزان ماندگاری لیفت با نخ کاهش یابد.

آیا لیفت نخ صورت عوارض دارد ؟

9. حساسیت به نخ

یکی دیگر از عوارض لیفت با نخ بروز حساسیت به نخ است. سیستم ایمنی بدن ممکن است نخ را به عنوان یک عامل بیگانه شناسایی نموده و باعث بروز مشکلات مختلفی‌گردد. در این مواقع باید نخ‌ ها از بدن خارج شوند تا علائم سیستم ایمنی تشدید نگردند.

10.  باقی ماندن جای زخم ها

در صورتی که برش‌ های لازم برای ورود نخ‌ ها به لایه‌ های زیرین پوست به درستی ایجاد نگردند، ممکن است اثرات آنها به عنوان عوارض جانبی بعد از لیفت با نخ باقی بمانند. این برش‌ ها و سوراخ‌ ها باید توسط سوزن‌ های مخصوص باکیفیت ایجاد شده تا از بروز این مشکل جلوگیری گردد. همچنین اگر مراقبت‌ های بعد از لیفت با نخ به خوبی انجام نگیرند، احتمال از بین نرفتن جای اسکار وجود دارد.

چرا باید از لیفت نخ برای جوانسازی و از بین بردن چین و چروک استفاده کنیم؟

با افزایش سن افتادگی پوست صورت اتفاق می‌ افتد که یکی از روش‌ های درمان آن و جوانسازی چهره، لیفت با نخ است. اما اگر این فرایند به درستی انجام نشود، ممکن است عوارض جانبی مختلفی ایجاد شوند. در سال‌ های اخیر این تکنیک زیبایی برای درمان چین و چروک های صورت طرفداران زیادی در بین خانم‌ها و آقایان پیدا کرده است و افراد زیادی به دنبال جوانسازی خود هستند. از این رو عوارض لیفت با نخ به یکی از دغدغه‌ ها و مسائل مهم متقاضیان تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم 10 مورد از عوارض لیفت با نخ را بررسی نماییم. اگر شما هم به دنبال استفاده از این روش برای رفع نشانه‌های پیری در صورت خود هستید، با ما همراه باشید.

لیفت نخ؛ درمانی برای از بین بردن چین و چروک صورت

برای درمان افتادگی پوست صورت می‌ توان از روش‌ های مختلفی مانند جراحی، تزریق چربی و … استفاده نمود که لیفت با نخ جزو بهترین تکنیک‌ های جوانسازی محسوب می‌ شود. البته که روش های لیفت با نخ نیز متفاوت است. در این روش نخ‌ هایی مخصوص در لایه‌ های زیرین پوست قرار گرفته و باعث بالا کشیده شدن پوست می‌ شوند. همچنین این نخ‌ ها دارای موادی هستند که به تحریک سلول‌ های فیبروبلاست کمک کرده و باعث تولید کلاژن و در نهایت بازگشت طراوت و لطافت پوست می‌ شوند.

جوانسازی صورت با عمل لیفت نخ

در بالا به 10 مورد از عوارض لیفت با نخ اشاره کردیم. اگر قصد دارید برای جوانسازی چهره خود از روش لیفت با نخ استفاده کنید، اما نگران عوارض احتمالی آن هستید، می‌ توانید به مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مهدوی نیا مراجعه نمایید. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی پوست مانند لیفت با نخ در بهترین شرایط و با بالاترین کیفیت توسط پزشک متخصص و کادر درمان مجرب انجام می‌ شود.

خطرات و اثرات جانبی لیفت با نخ بر روی بدن

لیفت با نخ یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که شامل قرار دادن نخ هایی در زیر پوست برای لیفت و سفت کردن پوست افتاده است. در حالی که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است، مانند هر عمل زیبایی، خطرات و عوارض جانبی بالقوه ای وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. برخی از شایع ترین عوارض جانبی بلند کردن با نخ شامل کبودی، تورم و حساسیت در اطراف ناحیه تحت درمان است که می تواند چند روز یا چند هفته ادامه داشته باشد. در برخی موارد، بیماران ممکن است عفونت، آسیب عصبی یا مهاجرت نخ را تجربه کنند، جایی که نخ ها از موقعیت اصلی خود حرکت می کنند و باعث ناراحتی یا بی نظمی های قابل مشاهده می شوند. توجه به این نکته ضروری است که همه بیماران کاندید مناسبی برای بلند کردن نخ نیستند و افرادی که دارای شرایط پزشکی خاصی مانند اختلالات خودایمنی یا اختلالات لخته شدن خون هستند، باید از این روش اجتناب کنند. بیماران باید همیشه با یک پزشک متخصص و با تجربه برای بحث در مورد خطرات مشورت کنند و مزایای لیفت با نخ قبل از انجام عمل.

میزان چین و چروک و شل شدگی پوست صورت، جنس و کیفیت نخ استفاده شده برای لیفت، کلینیک زیبایی و … همه از عواملی هستند که بر قیمت انجام لیفت نخ تاثیر گذار هستند.

در صورتی که لیفت نخ در یک کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود، عوارض جدی نخواهد داشت. و تنها عوارض محدودی پس از لیفت مشاهده خواهد شد که با گذشت زمان از بین می روند.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها