لیفت ابرو با نخ

مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا 

لیفت ابرو با نخ روشی نوین برای بالا کشیدن ابروها و رفع افتادگی است. این عمل بسیار کم تهاجمی است و خطر و عوارضی برای فرد نخواهد داشت. با این حال باید عمل‌های زیبایی مانند لیفت نخ را در کلینیکی معتبر انجام داد و کلینیک دکتر مهدوی‌نیا با سابقه درخشان برای این کار ایده‌آل است.

021-22654580-85

برای دریافت نوبت تماس بگیرید

تهران – ولیعصر- بالاتر از چهارراه پارک وی- بعد از خیابان فرشته- خیابان خیام قبل از تقاطع نصیبی- سمت راست- پلاک ۳۰/۱

برای دریافت نوبت یا مشاوره فرم زیر را پر کنید

جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

دریافت مشاوره

لیفت ابرو با نخ یکی از روش‌هایی است که امروزه برای زیبایی بکار گرفته میشود. در این روش با نخ افتادگی پوست را با کاشت نخ‌هایی از جنس نایلون از بین میبریم. این کار با برش‌های بسیار دقیقی رخ میدهد که طی آن ابرو‌ها خیلی دقیق و ظریف بالا برده میشوند. لیفت ابرو با نخ یک روش درمانی و یکی از انواع لیفت نخ است، به شکل کوتاه مدت است که هدف از انجام آن از بین بردن افتادگی پوست است که اغلب به خاطر افزایش سن اتفاق می‌افتد.

این عمل زیبایی بسیار در تغییر چهره و جوانسازی و زیبایی آن اثر دارد اما نقش مهم دیگری که دارد در از بین بردن افتادگی در نواحی گردن و غبغب است. لیفت ابرو با نخ سیلوئیت به معنی قرار دادن نخ‌های مخصوص به زیر پوست است که جهت از بین بردن افتادگی صورت می‌باشد.

در واقع کاری که این عمل زیبایی یا لیفت دیگر نواحی صورت انجام میدهد بازسازی پوست با تولید کلاژن پوست است. این عمل کاری حساس است که توسط پزشک متخصص و یا جراح پلاستیک انجام میشود. در ابتدا پزشک یک سوزن را وارد پوست کرده و آن را از دو طرف از بافت‌های نرم خارج میکند و از آن برای بلند کردن و کشیدن ناحیه مورد نظر استفاده می‌کند.

جنس نخ در لیفت ابرو با نخ

با توجه به حساسیتی که این عمل زیبایی دارد، جنس این نخ‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند. حساسیت این کار ما را به داشتن نخ‌هایی با استحکام مناسب ملزم میکند.

تاثیرات لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش خیلی خوب به جهت زیباسازی چهره است. برای تعیین مقدار نخ لازم برای لیفت باید به دکتر مراجعه کرده و مقدار آن با تشخیص متخصص است. علاوه بر افتادگی ابرو، با لیفت ابرو با نخ میتوان بر افتادگی پلک نیز تاثیر مثبتی گذاشت.

عوارض موقت لیفت ابرو با نخ

این عمل زیبایی منجر به ایجاد جوش‌ها و چروک‌های موقت می‌شود که بعد از گذر چند روز از بین رفته و با گذشت شش ماه تغییرات زیادی در زیبایی چهره افراد به وجود می‌آورد.

سوال مهمی که خیلی از افراد به هنگام مراجعه به جراح میپرسند، بحث عوارض این عمل زیبایی است. عمل لیفت ابرو با نخ عوارضی نداشته و در موارد بسیار کمی منجر به حساسیت میشود که با انتی بیوتیک‌ها قابل درمان و پیشگیری است.

مزایای لیفت ابرو با نخ

  • کوتاه بودن زمان فرآیند عمل زیبایی
  • دوران نقاهت و ریکاوری بعد از فرآیند لیفت کوتاه است
  • روشی با حداقل آسیب و تهاجم

رفع افتادگی پوست با لیفت ابرو با نخ

در این عمل و این گونه عمل‌های زیبایی جراح برای رسیدن به کشیدگی و لیفت بافت مورد نظر با یک ترتیب خاصی که از پیش تعیین شده است جلو میرود. این روش کم تهاجم بوده که در عین کم تهاجم بودن، نتایج را به صورت فوری به ارمغان می‌آورد. هدف اصلی این نوع از عمل‌های زیبایی تحریک و تولید کلاژن میباشد.

علت لیفت کردن ابرو با نخ

افزایش سن، کاهش کیفیت پوست، عوامل محیطی مثل آب و هوا، استرس و حالات روحی متفاوت همگی در آسیب رسانی به پوست موثرند. این عمل زیبایی یکی از موثرترین روش‌های زیباسازی پوست است که در بین روش‌های دیگر از پیچیدگی و سختی کمتری برخوردار است. لیفت ابرو با نخ میتواند حتی بر افتادگی پلک نیز تاثیر مثبتی بگذارد.

تاثیرات لیفت ابرو با نخ بر چهره

این عمل زیبایی منجر به تغییرات قابل توجهی در چهره میشود. درشت‌تر به نظر آمد چشم‌ها، ایجاد نمایی متفاوت، رفع چروک‌های ناحیه ابرو و تغییراتی از این قبیل به زیبایی و تفاوت نمای صورت شما کمک شایانی میکند. در خیلی از موارد به خصوص در خانم‌ها در آرایشگاه‌ها برای رسیدن به این موارد از اقداماتی چون میکروبیلدینگ و تتو استفاده میکنند. لازم به ذکر است که لیفت ابرو با نخ تاثیراتی به مراتب بیشتر نسبت به این روش‌ها دارد.

لیفت ابرو با نخ مردان

در سال‌های اخیر شاهد تغییرات زیادی در فرهنگ زیبایی در بین مردم بوده ایم طوری که تمایل مردان نیز نسبت به گذشته به عمل‌های زیبایی و تغییرات ظاهری بسیار زیاد شده است. لذا اهمیت این گونه عمل‌های زیبایی بیش از پیش خود را نشان میدهد. لازم به ذکر است که فارغ از جنسیت یا هر چیز دیگری عمل‌های زیبایی مثل لیفت ابرو با نخ باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

هزینه لیفت ابرو با نخ

این عمل زیبایی دارای اثرات بسیار قبل توجه و دائمی است اما همانطور که اشاره شد خطرات و هزینه‌های بالایی دارد. برای همین با پیشرفت علم روش‌های ساده‌تری و کم هزینه‌تری بوجود آمد که به لحاظ جسمی و روانی نیز تاثیرات منفی کمتری داشتند. این عمل زیبایی یکی از این روش‌های ابداعی است که لیفت ابرو با نخ نیز در همین دسته قرار میگیرد.

تا چند سال پیش جوانسازی پوست هزینه‌های مالی و سختی‌های بسیاری داشت چرا که تنها راه ممکن جراحی کشیدن پوست بود که هزینه بالا، درد قابل توجه با نقاهت طولانی از ویژگی‌های منفی آن بود. روش‌های متنوع قدیمی بود که بر جوانسازی پوست تاثیر داشت ولی هیچکدام دوام جراحی را نداشت. در واقع حذف افتادگی فقط با جراحی و برش قسمت اضافه پوست ممکن بود.

کاندید مناسب لیفت ابرو با نخ

همانطور که اشاره شد این عمل زیبایی از روش‌های نسبتا ساده تری نسبت به دیگر روش‌ها برای زیباسازی و رفع افتادگی پوست است. اما با این حال برای همه افراد با همه شرایط جسمی پپیشنهاد نمیشود. در حالت کلی این روش برای افراد بین سی تا پنجاه سال پیشنهاد میشود که دارای نشانه‌هایی از افتادگی و شلی در پوست خود هستند. انجام لیفت ابرو با نخ به افراد با ویژگی‌های زیر توصیه نمیشود:

  • افراد با پوست نازک
  • افرادی که چربی پوست آنها کم است
  • کسانی که پوست ناحیه فک و زاویه فکی آنها حالت کیسه ای زیادی دارد

انواع لیفت با نخ

در جوانسازی پوست و رفع افتادگی‌های صورت از نخ‌های متفاوتی استفاده میشود. نخ‌های فلزی داربستی با ضخامت یک تار مو از جنس فلزات گرانبهایی چون پلاتینیوم، طلا و یا ترکیبی از پلیمر‌های ارزشمند سازنده اصلی این نخ‌ها هستند.

سه نوع نخ در لیفت ابرو با نخ استفاده میشود:

۱.نخ های جذبی

در این روش لیفتینگ ابرو یکی از انواع نخ‌هایی که استفاده میشود، مواد زیست سازگاری هستند که پس از مدتی جذب بدن میشوند بدون آنکه واکنشی از طرف بدن رخ دهد. البته که بعضا روی پوست جای آنها میماند.

۲.نخ‌های غیرقابل جذب

این نخ‌ها به هیچ وجه در فرآیند لیفت جذب بدن نشده و تا آخر عمر نیز بدون تغییر میمانند. برای همین در مشکلات جدی از اینها استفاده میشوند. برای مثال برای کشیدن پوست گردن از این نخ‌ها استفده میکنیم.

۳.نخ های ترکیبی

این نخ‌ها بعد از فرآیند عمل زیبایی، بخشی از آنها جذب پوست میشوند و مابقی آنها به شکل تکه تکه و مخروط‌های بسیار ریز که دیده نمیشوند و بعد از مدتی هم حس نمی‌شوند، باقی میمانند. ایراد اصلی این نخ‌ها برای این نوع عمل زیبایی، سخت تکان خوردن آنهاست.

روش نخ گذاری برای لیفت ابرو با نخ

ابتدا تعداد نخ‌های مورد نظر را مشخص میکنیم. سپس برای هر ابرو محل کارگذاری آن‌ها را مشخص میکنیم و پس از آن شروع به کار میکنیم. ابتدا نخ را در خط رویش مو کار میگذاریم. بعد از کارگذاری آنها، آنها را به یک اندازه میکشیم تا از نگاه روبرو کاملا متقارن به نظر برسند. نکته مهم مساوی بودن آن‌ها در سطح پوست است.

مراقبت های قبل از لیفت ابرو با نخ

مشورت با پزشک متخصص قبل از اقدام به عمل

متخصصان همگی متفق القول هستند که در عمل لیفت ابرو با نخ در حالت کلی باید به مدت حداقل یک هفته فرد مورد نظر از مصرف الکل و دخانیات اجتناب کند تا کمبود آب حس نشود.

داروهایی که بر پایه اسپرین هستند باید با هماهنگی پزشک قطع شوند چرا مه به خونریزی غیرضروری در دوران نقاهت می‌انجامند.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ

گاهی اوقات بیماران به خاطر بی حسی یا شرایط عمل دچار حالت تهوع شوند که در این صورت با تشخیص پزشک کمی مایعات مصر میکنند.

در صورت بروز تورم غیر عادی، به مدت سی دقیقه در روز چهار بار در پنج روز اول از یخ استفاده کنید.

هر گونه تحرک و انقباض عضلانی را در بیست و چهار ساعت بعد از عمل محدود کنید.

از مصرف کرم و محصولات آرایشی تا چهل و هشت ساعت خودداری کنید

با نی نوشیدنی استفاده نکنید.

سر را بالا نگه داشته و از پنج تا هفت روز پس از عمل سر را با زاویه چهل و پنج درجه نگه دارید. از خم کردن سر نیز خودداری کنید.

هفت تا ده روز بعد از عمل غذای نرم و مایعات استفده کنید.

تا دو هفته آدامس نجوید.

از فشار شدید یا کشیدگی صورت از دو تا سه هفته خودداری بعد از عمل کنید.

تا سه هفته بعد از این عمل زیبایی صورت خود را ماساژ نداده و یا دچار کشیدگی نکنید.

آیا لیفت صورت با نخ همیشه موثر است؟

  • عمل لیفت ابرو با نخ گاهی اوقات روی بعضی از افراد به اندازه جراحی پلاستیک تاثیری نداشته و کشیدگی لازم را به همراه ندارد. همه این موارد با مراجعه به پزشک متخصص به شکل درست قابل پیشبینی است. این عمل نمی‌تواند پوست اضافی در برخی نواحی صورت را جمع کند فقط می‌تواند سبب کشیده شدن در ناحیه ی مورد نظر شود.
  • افرادی که شرایط پوستی مناسبی ندارند در این عمل زیبایی درصد موفقیت کمتری دارند که این مورد به اهمیت مشاوره و نظر پزشک متخصص می‌افزاید.

آیا لیفت ابرو با نخ درد دارد؟

در امری بدیهی در طی این عمل زیبایی است که با توجه به ساده‌تر بودن این عمل نسبت به دیگر عمل‌های زیبایی، این درد بسیار کمتر است. به هر حال نخ از زیر پوست شما رد میشود که مشخصا کمی درد را به همراه خود دارد. با این حال با دارو‌های بی حسی سعی بر به حداقل رساندن این درد را برای شما داریم.

معایب لیفت ابرو و صورت با نخ

یکی از معایب این روش تغییرات کمتر پوست نسبت به دیگر روش‌هایی از قبیل جراحی پلاستیک است.

این روش بیشتر به مراجعین جوان بین بیست تا پنجاه پیشنهاد میشود چرا که فقط با تغییراتی که در پوست ایجاد میشود منجر به کشیده شدن و تغییرات سطحی پوست میشویم.

نتایج و ماندگاری لیفت با نخ

عمل زیبایی لیفتینگ ابرو دارای نتایج کوتاه مدتی به نسبت روش‌های تهاجمی‌تری مثل جراحی پلاستیک است. جراحی‌ها معمولا بین هشت تا ده سال دوام داشته ولیکن لیفت ابرو با نخ معمولا بین یک تا دو سال دوام دارد و پس از آن نیاز به تجدید دوباره عمل داریم.

در این روش از پویایی کلاژن‌های پوست که مدام در حال تخریب و ساخت هستند استفاده میکنیم تا پوست را تحریک کنیم تا کلاژن‌های جدید ساخته و منجر به رفع افتادگی‌ها شود. این کلاژن‌ها حداکثر دو سال عمر میکنند برای همین تاثیر این عمل خیلی نیست.

قیمت و هزینه های جانبی لیفت نخ ابرو

در بحث اقتصادی شرایط شما تعیین کننده میباشد. این نوع از عمل‌های زیبایی دارای دوام کمتر و البته هزینه کمتری است که بعد از مدتی نیاز به تجدید دارد ولی عمل‌های پلاستیک هزینه بالاتر و دوام بیشتری دارند. شرایط پوستی نیز بسیار موثر است چرا که بعضا در این عمل زیبایی در بعضی از افراد حتی کمتر از یک سال دوام می‌آورد. برای همین شرایط شما در بحث‌های اقتصادی بسیار تعیین کننده میباشد.

دریافت مشاوره و رزو نوبت رایگان

برای لیفت ابرو با نخ خود می توانید از طریق دکمه رو به رو جهت مشاوره با مشاورین مرکز و یا تعیین وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید.

در طول عمل لیفت ابرو با نخ، به شما بیهوشی داده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که در طول جراحی راحت و بدون درد هستید. جراح برش‌هایی را در پوست سر شما ایجاد می‌کند برای دسترسی به عضلات و بافت‌های زیرین و بلند کردن آن‌ها. پس از جراحی ممکن است کمی تورم، کبودی و ناراحتی را تجربه کنید، اما این عوارض را می‌توان با دارو و استراحت کنترل کرد. همچنین باید دستورالعمل‌های بعد از عمل جراحی را به دقت دنبال کنید، از جمله بالا نگه داشتن سر، اجتناب از فعالیت‌های شدید و شرکت در قرار ملاقات‌های بعدی با پزشک. نتایج لیفت پیشانی می‌تواند چندین سال باقی بماند، اما بسته به عواملی مانند سن، کیفیت پوست و عادات سبک زندگی ممکن است متفاوت باشد.

لیفت ابرو با نخ که به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی زیبایی است که برای کاهش چین و چروک و افتادگی پوست پیشانی و ناحیه بالایی ابرو انجام می‌شود. این روش را می‌توان با استفاده از تکنیک‌های مختلف از جمله لیفت پیشانی آندوسکوپی انجام داد.

اگر چین و چروک، افتادگی پوست یا افتادگی ابرو‌هایی که باعث می‌شود پیرتر، خسته یا عصبانی به نظر برسید آزارتان می‌دهد، عمل لیفت پیشانی ممکن است برای شما مناسب باشد. با این حال، بهترین راه برای تصمیم گیری مشورت با یک جراح پلاستیک مجرب و با تجربه است که می‌تواند آناتومی صورت، سابقه پزشکی و اهداف شما را ارزیابی کند.

آدرس مرکز کلینیک دکتر مهدوی نیا 

تهران، فرشته، خیام، نبش تختی دوم، پلاک۳۰/۱
 

امتیاز شما به این پست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.