6 خط فعال
ارتباط با ما از طریق ایمیل

مطالب آموزشی

021-22654580-85 6 خط فعال
شنبه - پنج‌شنبه: 8:00 صبح - 10:00 شب تعطیل در ایام رسمی
info@drmostafamahdavinia.com ارتباط با ما از طریق ایمیل

چرا از لیزر موهای زائد جواب نمی گیریم

خانه  /  لیزر موهای زائد بدن   /  چرا از لیزر موهای زائد جواب نمی گیریم
خانمی زیبا با موهای مشکی که ذره بینی مقابل چانه اش گرفته است

چرا از لیزر موهای زائد جواب نمی گیریم

لیزر موهای زائد یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است که تضمینی ترین روش برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت و بدن در دنیا محسوب می شود  برای برخی از افراد ، لیزر موهای زائد روی بدن نتایج دائمی یا تقریباً دائمی را به همراه دارد. برای برخی دیگر هم ممکن است کاهش زیادی در میزان و ضخامت موهایی که با گذشت زمان دوباره رشد می کنند ، مشاهد شود.اما متاسفانه برای افرادی دیگر که تعدادشان هم کم نیست نه تنها از لیزر نتیجه نمی گیرند بلکه با رویش بیشتر مو هم مواجه می شوند. جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد بدن مشکلی است که این روزها بسیاری از افراد با آن مواجه اند. این مشکل دلایل متعددی دارد در این مقاله با ما همراه باشید تا علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد را متوجه شوید.

  لیزر موهای زائد بدن

مراحل رشد مو و علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد

قبل از این که به سراغ دلایل جواب نگرفتن از لیزر برویم ، مراحل رشد مو را بررسی می کنیم تا بدانیم لیزر موهای زائد بدن چگونه بر موها تاثیر می گذارد. از طرفی برای تعیین اینکه چه مدت طول می کشد تا موهای شما رشد کند ، باید با الگوی رشد مو آشنا باشیم.

مو چهار مرحله از رشد را طی می کند :

  • آناژن ، مرحله رشد
  • کاتاژن ، مرحله انتقالی
  • تلوجن ، مرحله استراحت
  • اگزوژن ، مرحله ریزش

در هر زمان مشخص ، موهایی دارید که از هر چهار مرحله عبور می کنند.لیزر موهای زائد با سوزاندن فولیکول موهای موجود در زیر پوست و ریشه عمل می کند. به همین دلیل ، فقط می تواند موها را در مرحله آناژن یا مرحله رشد هدف قرار دهد. به همین دلیل است که برای رسیدن به تمام موهایی که در یک نقطه خاص رشد می کنند ،  مدت زمان درمان های لیزر باید از یکدیگر فاصله داشته باشند.در طول دوره های درمانی با لیزر گاهی شاهد رشد دوباره موها هستیم. جای نگرانی نیست این ها بیشتر آن موهایی است که هنوز درمان نشده اند. خبر خوب در مورد لیزر با دستگاه های با کیفیت این است که هنگامی که دوره درمان شما به پایان رسید ، ممکن است سالها شاهد رشد مجدد نباشید.

جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد

 عوامل جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد

مشکلات هورمونی

یکی از دلایل مهم جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد مشکلات هورمونی است. در صورتی که علائم و نشانه های اختلالات هورمونی مانند موهای زخیم زیر چانه، روی شکم و جوش های عفونی را دارید بهتر است قبل انجام لیزر موهای زائد به پزشک مراجعه کرده و آزمایش های هورمونی بدهید. اختلالات هورمونی از جمله دلایلی است که باعث جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد شود. یکی از مهم ترین دلایل رشد موهای زايد در صورت خانم ها پلی کیستیک بودن تخمدان و یا همان تنبلی تخمدان است این مشکل قبل از انجام لیزر باید رفع شود.

  لیزر موهای زائد بیکینی

دستگاههای لیزر نامناسب علت مهم جواب نگرفتن از لیزر موهای زاید

متاسفانه وجود دستگاه های بی کیفیت و قدیمی لیزر یکی از دلایل مهمی است که افراد پس از رفتن تعداد زیادی از جلسات لیزر ، نه تنها رشد موهایشان متوقف نمی شود بلکه با جواب نگرفتن از لیزر و تحریک موها، با رشد مضاعف موها مواجه می شوند.

در شرایط فعلی تبلیغات زیادی با تمرکز بر ارزان بودن برای لیزر موهای زاید انجام می شود. افراد زیادی هم به دلیل ارزان بودن به این مراکز مراجعه کرده و از طریق دستگاه های لیزر بی کیفیت لیزر بدن را انجام می دهند. نکته اینجاست که دلیل ارزان بودن این دستگاه ها بی کیفیتی و عدم داشتن استانداردهای لازم است. از این رو پس از پایان دوره شما نه تنها موهایتان کم نمی شود بلکه با افزایش ضخامت مو و رشد مضاعف آن مواجه می شویم. نکته اینجاست که خیلی از این مراکز ارزان قیمت لیزر به مراجعان توصیه می کنند که موهای خود را در فواصل لیزر، اپیلاسیپون کنند و این در حالی است که در مدت درمان موهای زائد با لیزر تنها از طریق شیو کردن باید موهای خود را اصلاح کنید و هر روش دیگر در درمان مداخله ایجاد می کند.

  اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد، کدام روش بهتر است؟

جواب نگرفتن از لیزر موهای زائددر زمان فعلی بهترین دستگاه لیزر، دستگاه کندلا الکساندرایت است. این دستگاه قدرتمند با استفاده از انرژی نور متمرکز، باعث از بین رفتن فولیکول های مو می شود. یکی از دلایل این که مراکز ارزان این دستگاه را ندارند به دلیل قیمت بالای این دستگاه  و هم چنین هزینه نگهداری بالای آن است .

  دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

در نگاه اول هزینه استفاده از دستگاه لیزر الکس کندلا نسبت به سایر دستگاه های موجود در بازار قدری گران تر است اما با حسابی سر انگشتی متوجه می شویم که این قیمت در مقایسه با تعداد جلسات کمی که نسبت به سایر دستگاه ها برای حذف موهای زائد بدن به صرفه تر است چرا که سایر دستگاه ها باید تعداد ده الی ۱۵ جلسه برویم و در آخر نیز موهای بدن حذف نمی شود و این درحالیست که با دستگاه الکس کندلا با ۶الی ۷ جلسه ما شاهد از بین رفتن ۹۰ درصد موهای زائد بدن خود هستیم.

در پایان باید گفتِ ؛ در طول دوره های درمانی با لیزر گاهی شاهد رشد دوباره موها هستیم. جای نگرانی نیست این ها بیشتر آن موهایی است که هنوز درمان نشده اند. خبر خوب در مورد لیزر با دستگاه های با کیفیت مانند الکس کندلا این است که هنگامی که دوره درمان شما به پایان رسید ، ممکن است سالها شاهد رشد مجدد نباشید. پس علت جواب نگرفتن از لیزر موهای زاید به دو دلیل هورمونی و دستگاه های بی کیفیت است. مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا یکی از معدود مراکز زیبایی هستند که دستگاه الکس کندلا را دارند و توسط اپراتور حرفه ای لیزر موهای زائد را انجام می دهند و خوشبختانه مراجعین از این مرکز راضی بوده اند.

  تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیکینی
بدون دیدگاه
ارسال یک نظر
نام
ایمیل
وبسایت