جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

عناوین مطرح شده در این پست

تزریق ژل خط خنده ، خط عمیق خنده یکی عارضه هایی است که برطرف شدن آن  می‌تواند تا حد قابل توجهی چهره ‌ی شما را زیباتر و جذاب تر کند. خط خنده‌ی عمیق، خطی است که در اطراف لب شما ایجاد می‌شود و در هنگام خنده یا صحبت کردن جلب توجه زیادی می‌کند. باید گفت عوامل زیادی در ایجاد شدن این عارضه در صورت افراد موثر است که از همه بیشتر می‌توان به  بالارفتن سن و یا از دست رفتن آب و کلاژن زیر پوست صورت و در نتیجه  افتادگی صورت اشاره کرد. به دلیل همین مشکلات، باید بگوییم یکی از پرطرفدار ترین و موثرترین اقدامات زیبایی برای جوان ‌سازی صورت و حفظ زیبایی افراد،  تزریق ژل خط خنده است که ما در این مقاله به طور کامل به بررسی این اقدام زیبایی می پردازیم.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

بعد از ژل خط خنده لازم است که فرد یکسری اقدامات را جهت بهبودی کامل انجام دهد. در واقع تزریق ژل نیازمند مراقبت ‌های ویژه ‌ای است و فرد باید این توصیه ‌های پزشکی را به طور کامل رعایت نماید. در صورتی که مراقبت ‌های لازم پس از تزریق ژل خط خنده جدی گرفته نشود ممکن است که تزریق ژل، شما را به نتیجه‌ی دلخواه نرساند. تمامی توصیه‌های لازم به منظور مراقبت پس از تزریق ژل توسط پزشک و یا پرستار در جلسه‌ مشاوره‌ای که قبل از تزریق ژل خط خنده برگزار می‌شود، به شما گفته می‌شود و لازم است که شما پس از تزریق ژل خط خنده به آن‌ها عمل کنید. در ادامه به برخی از این نکات و مراقبت های پس از تزریق ژل خط خنده اشاره می نماییم.

آرایش کردن بعد از تزریق ژل

توصیه می شود تا یک هفته از آرایش کردن صورت پرهیز کنید چون از یک سو فشار آوردن به صورت باعث جابجایی ژل شده و از سوی دیگر مواد آرایشی از طریق روزنه ایجاد شده در اثر ورود سوزن، به پوست نفوذ کرده و باعث عفونت می‌شوند.

تغذیه بعد از تزریق  

پس از تزریق ژل خط خنده روزانه باید آب کافی بنوشید تا سرعت جذب اسید هیالورونیک در بدن پایین بیاید. همچنین میوه و سبزیجات را به مدت یک هفته بیشتر کنید تا سرعت ریکاوری بدن بالا رفته و عوارضی همانند التهاب و ورم برطرف شوند.

ورم بعد از تزریق ژل خط خنده

هر عمل جراحی و یا اقدام زیبایی می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد كه با توجه به مهارت متخصص، استفاده درست از منابع و مواد مناسب و باكیفیت، قابل پیشگیری است. تزریق فیلر خط لبخند نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که گفته شد تزریق ژل نیز مانند سایر روش‌ها دارای عوارضی هر چند ناچیز است و از جمله این عوارض می‌توان به ورم بعد از تزریق ژل خط لبخند، کبودی و قرمزی اشاره کرد که عوارضی موقت بوده و بعد از مدتی بهبود می ‌یابند. اگر چه که این عوارض طبیعی و ناچیز هستند و جای نگرانی در این باره وجود ندارد. اما در صورت رعایت نکردن نکات تزریق و در صورت داشتن حساسیت به این مواد، ممکن است که عوارض جدی ‌تری را به همراه داشته باشد. همچنین استفاده‌ از یك سری دارو‌های رقیق كننده‌ خون قبل از تزریق می‌تواند عوارض را تشدید نماید. به همین دلیل شما باید با مشورت پزشك متخصص خود نسبت به قطع یا ادامه آن‌ها اقدام كنید.به طور مثال مصرف دارو‌هایی مانند آسپرین و یا وارفارین كه اثرات رقیق‌كنندگی بر خون دارند باید چند روز قبل از عمل و تا چند مدت بعد از آن قطع شوند. مواردی مانند كبودی، تورم، قرمزی و… از عوارض‌های طبیعی و غیر قابل نگران کننده برای تزریق ژل خط لبخند هستند. این عوارض خود به خود از بین ‌می‌روند اما در صورتی که روند بهبودی طولانی‌تر شد، شما می‌توانید این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته و از او بخواهید با پیشنهاد دارو‌هایی به روند بهبودی سرعت بخشد.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل 

پس از اتمام تزریق ژل خط خنده به هنگام خواب، استراحت و دراز کشیدن با استفاده از چند بالش سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید. توجه داشته باشید که به روی صورت یا به پهلو نخوابید و تنها به صورت طاقباز دراز بکشید. تا چند ساعت  پس از تزریق ژل خط خنده دراز نکشید. بهتر است تا یک هفته در زمان خوابیدن به پشت بخوابید تا فشاری به محل تزریق وارد نشود. همچنین تا یک هفته در زمان خواب سر زاویه ۴۵ درجه با بدن داشته باشد تا ورم برطرف شود.

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

پس از تزریق ژل خط خنده تا ۲۴ ساعت صورت خود را نشویید و پس از آن حداقل تا مدت یک هفته از شوینده ملایم و آب ولرم برای شستن صورت استفاده کنید. بهتر است در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ژل صورت خود را نشویید و حمام نکنید. پس از ۲۴ ساعت با آب ولرم و به آرامی بدون ماساژ یا فشار به ناحیه تزریق ژل خط خنده صورت خود را بشویید. اما اگر لازم باشد چند ساعت پس از تزریق ژل نیز می‌توانید صورت خود را به آرامی و بدون هیچ فشاری بشویید.

بهتر است بهترین زمان اولین شستشوی صورت بعد از تزریق ژل را از پزشک خود بپرسید زیرا ممکن است پزشک با توجه به هر فرد یا نحوه تزریق دستورالعمل متفاوتی برای شستشوی صورت داشته باشد. در هفته‌های اول پس از تزریق ژل از حمام‌های طولانی، با فشار آب زیاد و آب بسیار گرم یا سرد خودداری کنید.

ماندگاری ژل خط خنده

در میزان ماندگاری ژل در تزریق به صورت و دیگر نقاط بدن، چند عامل نقش دارد: نوع ژل و ترکیبات سازنده آن، محل تزریق ژل، شیوه و تکنیک تزریق، مهارت پزشک و در نهایت شیوه مراقبت از پوست و سبک زندگی هر فرد.

همگی این عوامل باعث می‌شود که در یک فرد ژل تزریق شده بیش از یک سال باقی بماند اما در شخص دیگر پس از چند ماه نتایج آن از دست برود. همواره در کنار ویژگی‌های یک ژل و برند مورد مصرف، باید به دانش و مهارت پزشک نیز توجه داشت. چه در انتخاب بهترین ژل و فیلر، چه در تکنیک تزریق و فرم‌دهی، تخصص و مهارت پزشک نقش مهمی بازی می‌کند.

حتی یک پزشک با دانش مناسب ممکن است به شما روش‌های جوان‌سازی بهتری نسبت به تزریق ژل به شما پیشنهاد کند که برای شما مناسب‌تر باشد. و یا پیشنهاد روش‌های درمانی مکمل نیز می‌تواند به ماندگاری بیشتر ژل و زیباتر شدن چهره شما کمک کند.

در صورتی که تزریق ژل خط خنده توسط پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه انجام بشود و از بهترین برند های ژل استفاده بشود، درد و یا عوارضی برای فرد وجود نخواهد داشت.

توصیه ی پزشکان این است که تا یک هفته پس از تزریق ژل خط خنده آرایش انجام نشود. علت این موضوع این است که امکان نفوذ موارد آرایشی از محل های تزریق ژل به زیر پوست وجود دارد و ممکن است باعث ایجاد عفونت در فرد شود.

آدرس مرکز کلینیک دکتر مهدوی نیا 

تهران، فرشته، خیام، نبش تختی دوم، پلاک۳۰/۱