جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

عناوین مطرح شده در این پست

تزریق ژل گونه ، افزایش سن و کم شدن کلاژن‌های پوستی باعث شل شدگی پوست افراد شده و افتادگی گونه‌های آن‌ها را به دنبال دارد. به همین دلیل افراد برای رفع اشکالات به وجود آمده و جوان‌تر شدن پوستشان به دنبال راهی مطمئن، کم‌خطر و کم‌هزینه هستند. تزریق ژل به نواحی مختلف صورت برای رفع افتادگی‌ها و چین و چروک‌های ایجاد شده یکی از این روش‌ها است. روشی که سن و سال در آن چندان اهمیتی نداشته و افراد مختلف می‌توانند آن را برای زیباتر شدن و جوان‌تر شدن انتخاب کنند.

مراقبت قبل از تزریق ژل در گونه

به منظور نتیجه گیری بهتر از فیلر گونه ، تسریع در روند بهبودی و ترمیم و داشتن یک تزریق ایمن، رعایت مراقبت های قبل و بعد از انجام این فرآیند الزامی است. در ادامه مهم ترین اقدامات قبل از انجام پروسه مذکور زیبایی را بیان می کنیم:

 1. مهم ترین و اولین اقدام قبل از برجسته سازی گونه ، انتخاب یک پزشک مجرب و با تجربه است. انتخاب یک پزشک مجرب احتمال بروز عوارض را کاهش می دهد و در حصول بهترین نتیجه از فیلر گونه ، موثر است
 2. به مدت 14 روزقبل از تزریق ، از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، خودداری نمایید.
 3. مصرف داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن و انعقاد خون می شوند را به مدت 2 هفته قبل ازانجام فرآیند گونه ، متوقف نمایید.
 4. آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل انجام دهید.
 5. چنانچه مبتلا به بیماری مزمنی هستید یا از داروی خاصی استفاده می کنید، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 6. چنانچه به داروی خاصی حساسیت دارید، پزشک خود را از آن مطلع سازید.

مراقبت بعد از تزریق ژل گونه

 1. تا 24 ساعت پس از تزریق ژل گونه ، ناحیه تزریق را شستشو نداده و با مواد آرایشی نپوشانید.
 2. تا 48 ساعت پس از تزریق از لمس ناحیه تزریقی و ماساژ و فشار دادن آن بپرهیزید.
 3. تا 48 ساعت پس از تزریق ژل گونه تا حد امکان از گریستن ، خندیدن ، حرف زدن طولانی مدت اجتناب کنید.
 4. مشاهده تورم و کبودی در یکی دو روز اول و حتی تا 10 روز پس از تزریق ، کاملا طبیعی است و به مرور برطرف می شود.
 5. به هیچ وجه سر خود را پایین نگیرید و یا به مدت طولانی خم نشوید.
 6. تا 2 روز بعد ، از کمپرس آب سرد به منظور التیام و بهبودی سریع ورم و کبودی ها و پس از آن از کمپرس آب گرم استفاده نمایید.
 7. اگر پس از تزریق به تب شدید و درد دچار شدید ، به گونه ای که وخامت آن رو به افزایش بود یا شاهد ترشح مواد عفونی از ناحیه تزریق بودید ، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.
 8. از مصرف داروهای گیاهی و مکمل یا داروهای ضد التهاب خون نظیر ویتامین E اجتناب کنید.
 9. آنتی بیوتیک هایی که توسط پزشک تجویز شده است را حداقل به مدت 5 روز به طور مرتب مصرف نمایید.
 10. اگر مایل بودید که ژل گونه را ترمیم کنید حداقل باید 1 ماه از تزریق ژل قبلی گذشته باشد.
 11. تا مدتی از سونا ، جکوزی و در کل حمام های آب گرم با بخار زیاد بپرهیزید ، اما دوش گرفتن معمولی مانعی ندارد.
 12. برای تمدید تزریق مانعی وجود ندارد و می توان هر ساله این کار را انجام داد.
 13. از ورزش های سنگین و یا هر فعالیتی که به قرمز شدن صورتتان می انجامد به شدت دوری کنید.
 14. به منظور پیشگیری از افزایش ورم و حتی کمک به کاهش آن ، سعی کنید پس از تزریق ، مصرف نمک خود را پایین آورید.
 15. تا 2 هفته پس از تزریق ، از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و استفاده ازسولاریم جدا بپرهیزید.

ماندگاری ژل گونه

ماندگاری اغلب فیلر های پوستی به طور میانگین 12 تا 14 ماه است. با این حال ، برخی فیلر ها می توانند مدت بیشتری نیز ماندگاری داشته باشند. ماندگاری فیلر های پوستی همچنین به سرعت تجزیه شدن آن ها توسط بدن نیز بستگی دارد.

کاندیدای مناسب تزریق ژل یا تزریق فیلر با توجه به هدف این روش می‌تواند طیف سنی گسترده‌ای از تمامی افرادی که نشانه‌های اولیه پیری در پوست آنان نمایان شده ، را شامل شود. تزریق ژل یا تزریق فیلر هم برای افرادی که برای برجسته کردن اجزای صورت خود به دنبال راهی هستند، کاربرد دارد و هم برای افرادی که با نمایان شدن علائم پیری ، به فکر کاهش آثار پیری و چین و چروک هستند ، مفید می باشد.

مارک ژل برای تزریق گونه

تکنولوژی هیالورونیک اسید در چند سال اخیر پیشرفت داشته است. دکتر سوسانا هایتر بیان دارد که امروزه نرمی، کشسانی و شکل گیری فیلر ها بیشتر شده و نتایج طبیعی تر و بهتر، آسان تر بدست می آیند. شرکت هایی همانند ژوودرم و رستیلن فیلر های هیالورونیک اسید را بهبود بخشیده و مدت دوام آن ها را بیشتر (12 ماه) کرده اند.

با این حال، سرعت تجزیه شدن هیالورونیک اسید در بدن افراد متفاوت بوده و به همین دلیل امکان دارد نتایج تزریق فیلر بسیار بیشتر یا کمتر از این مدت ماندگار باشند. دکتر الکس کاریدیس بیان دارد که در مقدار تزریق فیلر ها محدودیت وجود دارد. فیلر ها را تنها تا مقداری می توان تزریق کرد که ظاهری غیر طبیعی ایجاد نکنند. در صورتی که باز هم نیاز به تزریق فیلر باشد جراحی زیبایی نتایج طبیعی تری را به همراه خواهد داشت.

فواید تزریق ژل به گونه

قبل از انجام فرایند چندین عکس از ناحیه درمان گرفته شده تا بعدا به فرد ارائه شوند. پس از امضا کردن رضایت عمل و بررسی وضعیت سلامت فرد، یک پماد بی حس کننده موضعی به نواحی اطراف گونه ها اعمال می شود. فرایند تزریق تنها به مدت چند دقیقه به طول می انجامد. در این فرایند 5 تا 10 بار تزریق ژل به گونه در ناحیه درمان انجام خواهد شد. پس از اینکه پزشک ناحیه درمان را ماساژ داد، فرد می تواند جهت خنک کردن گونه های خود از یک بسته یخ استفاده کند.

به طور کلی حدود ۲ هفته زمان می برد تا نتایج تزریق ژل مشخص شود. اما این مدت زمان ممکن است که بسته به شرایط برای هر فردی متفاوت باشد.

از لمس ناحیه تحت درمان به مدت 3 تا 4 ساعت پس از تزریق خودداری کنید. پس از آن می توان آرایش سبک انجام داد و ناحیه را به آرامی با آب و صابون شستشو داد. تا زمانی که تورم و قرمزی اولیه برطرف نشده است، ناحیه تحت درمان را در معرض گرمای شدید (مانند آفتاب گرفتن یا برنزه کردن) یا سرمای شدید قرار ندهید.

آدرس مرکز کلینیک دکتر مهدوی نیا 

تهران، فرشته، خیام، نبش تختی دوم، پلاک۳۰/۱