لیفت گردن با نخ

مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مصطفی مهدوی نیا 

لیفت گردن با نخ، یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است که برای لیفت و سفت کردن پوست افتاده روی گردن و خط فک طراحی شده است. این شامل استفاده از نخ‌هایی است که معمولاً از مواد قابل حلی مانند پلی‌دیوکسانون (PDO) ساخته می‌شوند تا پوست را بلند کرده و حمایت کنند.

021-22654580-85

برای دریافت نوبت تماس بگیرید

تهران – ولیعصر- بالاتر از چهارراه پارک وی- بعد از خیابان فرشته- خیابان خیام قبل از تقاطع نصیبی- سمت راست- پلاک ۳۰/۱

برای دریافت نوبت یا مشاوره فرم زیر را پر کنید

جهت دریافت نوبت یا مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

به طور کلی، شادابی و جوان سازی پوست در اثر پارامتر های مختلفی از قبیل افزایش سن، عوامل ژنتیکی، استرس، سبک زندگی و نور مستقیم خورشید در خطر می باشد. این خطر بیشتر پوست ناحیه گردن را تهدید می کند؛ چون که پوست این ناحیه نازک تر می باشد و در اثر رخداد دادن هر یک از موارد ذکر شده، مستعد افتادن و چروک شدن خواهند بود. به طور کلی، شل شدن پوست گردن به همراه کاهش یافتن قابلیت ارتجاعی اتفاق می افتد که سبب می شود، این ناحیه شکل ظاهری بد و نا زیبایی به خودش بگیرد. لذا بعضی از افراد برای رفع این مسئله از روش های مدرنی که در حیطه درمان زیبایی می باشد، استفاده می کنند. یکی از این راه ها، لیفت گردن با نخ می باشد که عوارض جراحی ندارد و در حال حاضر، در بین مردم بسیار محبوب است. اگر قصد دارید گردن چروکیده خودتان را اصلاح کنید ولی نمی  خواهید به زیر تیغ بروید، بهترین راه لیفت با نخ می باشد. لیفت با نخ گردن نوعی روش زیبایی و البته کم تهاجمی خواهد بود که به عنوان جایگزین به جای جراحی لیفت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این روش به عنوان لیفت بخیه خاردار هم شناخته می  شود. در این نوع لیفت، از نخ درجه پزشکی جهت سفت کردن پوست گردن با قرار دادن آن و سپس کشیدنش استفاده می شود. مناطقی که برای استفاده از این روش باید تحت تاثیر قرار بگیرند، شامل زیر چانه و نواحی اطراف گردن خواهند بود. هدف از انجام این تکنیک افزایش، حفظ شکل و جوانسازی گردن می باشد. این روش، به جوان  سازی پایدار پوست گردن کمک می کند و افرادی که تحت درمان این روش قرار می  گیرند، به تدریج بهبود مستمری در رنگ پوست خود تجربه خواهند کرد. به طور کلی، قرار دادن نخ  لیفت پاسخ درمانی بدن بیمار را فعال کرده و افزایش می دهد. در مراحل بعدی نواحی بخیه شده پس از مدتی بهبود پیدا می کنند و سپس بخیه  ها خارج خواهند شد. این اتفاق به خاطر برنامه  ریزی بیولوژیک بدن بیمار برای پاسخ به زمان برخورد با اجسام خارجی رخ می  دهد. به خاطر اندازه کوچک این نخ  ها، بیشتر بیماران حتی حضورشان را احساس نخواهند کرد.

عکس قبل و بعدتاثیر لیفت گردن با نخ رو نشون میده - لیفت گردن با نخ

لیفت گردن با نخ به چه صورت انجام می شود؟

شاید برای شما هم این سوال که لیفت گردن با نخ  به چه صورت انجام میشود مطرح شده باشد. همان طور که گفتیم بالا کشیدن یا لیفت پوست گردن با نخ، نوعی روش غیر تهاجمی و البته ایمن است که برای انجام آن به نه بیهوشی احتیاجی نیست و نتیجه آن هم ایجاد پوست صاف و لطیف خواهد بود. برای انجام دادن این تکنیک در ابتدا لازم است پوست ناحیه گردن به وسیله پزشک متخصص بررسی و معاینه شود تا بعد از تعیین صلاحیت برای انجام این شیوه، روز خاصی مشخص شود. در جلسه درمانی باید پوست گردن از آلودگی تمیز شود و در مرحله بعد نواحی مورد نظر به وسیله متخصص مجددا تعیین می گردد. در مرحله بعدی از مواد بی حس کننده موضعی روی پوست گردن استفاده خواهد شد تا هیچ گونه دردی در زمان لیفت احساس نشود. متخصص با سوزن های بسیار ریز و استریل شده ای، نخ های خاصی را وارد پوست می کند. به طور کلی نخ هایی که برای لیفت گردن مورد استفاده قرار می گیرند قابل جذب هستند و با اسم PDO شناسایی می شوند. این نخ ها از خار هایی روی سطح برخوردارند که با اسم کاگ شناخته خواهند شد. در حقیقت به خاطر ساختار خاصی که این نخ ها دارند بعد از آن که توانستند به لایه های زیرین در پوست گردن وارد شوند، امکان لیفت و همچنین بالا کشیدن این ناحیه را فراهم می کنند. زمانی که نخ ها توانستند در جای معین شان قرار بگیرند و لیفت انجام شد، فرآیند مربوط به کلاژن سازی پوست گردن به خاطر حضور  نخ ها، سرعت می یابد. در واقع پس ماه سوم، تغییرات محسوسی درون پوست گردن مشاهده می شود که به مرور زمان باعث افزایش یافتن سفتی و همچنین ضخامت گردن خواهد شد. از طرفی ۹ ماه بعد از انجام لیفت گردن با نخ، پوست این ناحیه بسیار شاداب و بدون چروک می شود. در این مدت زمان، نخ ها تقریبا جذب می شوند و اثرات آن تا ۳ سال باقی می ماند. پس از این مدت هم در صورت صلاحدید متخصص میتوان لیفت گردن را مجددا انجام داد.

بهترین روش لیفت گردن

امروزه از روش های مختلفی برای لیفت گردن استفاده می شود اما بهترین روش لیفت گردن استفاده از نخ است که در حال حاضر طرفداران زیادی پیدا کرده است. شاید مزایای لیفت گردن با نخ دلیل این محبوبیت در بین خانم ها و آقایان است. کشیدن و همچنین لیفت گردن با نخ مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توانیم به موقتی بودن، داشتن ظاهر بهتر پس از انجام این روش، درد، خونریزی اندک و همچنین دوران نقاهت کوتاه اشاره کنیم. استفاده کردن از نخ برای کشیدن و رفع افتادگی پوست گردن هم کارایی دارد. برای انجام این کار لازم است پوست گردن را به کمک یک پماد بی حسی قوی، بی حس کرد و پزشک متخصص با کمک سوزن بسیار باریکی این نخ ها را وارد پوست کند . به طور کلی این نخ ها می توانند پوست گردن را بالا بکشند و تا زمان طولانی، این ناحیه را زیبا نگه دارند. ولی پس از تمام شدن دوران ماندگاری لیفت، می توان با تجدید دوباره جوان سازی پوست گردنتان را به دست بیاورید. برخی از پزشکان و متخصصان ادعا دارند که پس از انجام دادن چند جلسه لیفت پوست گردن با این نخ دوران ماندگاریش افزایش پیدا می کند. البته به خاطر تعداد بالای نخ که برای این کار استفاده می شود، کمی ورم در صورت ایجاد خواهد شد و این امکان وجود دارد که رفع کردن آن حداقل بیشتر از 2 روز زمان ببرد. بهتر پس از انجام این روش بر اساس نظر پزشک، آنتی بیوتیک استفاده کرد و مراقب قسمت هایی که زخم و خراش سطحی دارند، بود تا دچار عفونت نشوند. برای این که بفهمید آیا لیفت گردن با نخ برای شما بهترین انتخاب است، باید ببینید که کاندیدای مناسبی برای این کار هستید یا خیر. در صورتی لیفت گردن با این روش ایده آل است که افراد شرایط لازم را داشته باشند؛ از این رو پزشکان قبل از اعمال جراحی بیمار را به طور دقیق معاینه می  کند. در مرحله بعد پزشک با صلاحدید خود کار ها و اقدامات لازم را جهت لیفت گردن انجام می دهد. بهترین کاندیدا برای انجام عمل لیفت گردن با نخ، به شرح زیر می باشند.

 ▪︎ افرادی که از سلامت کامل جسمانی برخوردار هستند.
▪︎ افرادی که پوست گردن آن ها با افزایش یافتن سن شان دچار افتادگی شده باشد.
▪︎ بیمارانی که چربی گردن شان کاهش یافته است.
▪︎ اشخاصی که به خاطر وجود غبغب، ظاهری بد و ناخوشایندی در گردن شان دارند و به همین دلیل اعتماد به نفس شان را از دست داده  اند.
▪︎ کسانی که پوست گردن آن  ها حالت جوانی شان را از دست داده باشند.

مزایای لیفت گردن با نخ

مزایا لیفت گردن با نخ بسیار است. اما مهم ترین مزیت لیفت گردن با نخ، غیر تهاجمی بودن آن است. از طرفی این روش بسیار ایمن خواهد بود و خطری برای فرد ندارد. از طرفی زمان ریکاوری آن بسیار کمتر از جراحی خواهد بود. سایر مزایای استفاده از لیفت گردن با نخ به شرح زیر هستند.

 ▪︎ چین و چروک و افتادگی پوست در ناحیه گردن به آسانی با این روش قابل درمان است و نتیجه آن مشهود می باشد.
▪︎ ماندگاری لیفت گردن با این روش بالا می باشد و پوست این ناحیه را شاداب، جوان و بسیار سرزنده خواهد کرد. به همین دلیل این روش باعث افزایش یافتن اعتماد به نفس در بیماران می شود.
▪︎ بهبودی بعد از لیفت در طول چند روز حاصل خواهد شد و بیماران به آسانی می توانند پس از ۳ روز استراحت به امور روزانه خود برسند.
▪︎ عوارض جانبی و خطر های احتمالی این روش نسبت به عمل جراحی برای بالا کشیدن پوست گردن کمتر است.
▪︎ لیفت گردن با نخ ظاهری طبیعی برای بیماران ایجاد می کند و همچنین فرآیند اجرای آن به وسیله پزشک متخصص، در زمان کوتاهی انجام می گیرد که دردناک نیست.

تصویر خانمی که لیفت گردن با نخ انجام داده

عوارض جانبی لیفت گردن با نخ

یکی دیگر از موضوعات حائز اهمیت عوارض جانبی لیفت گردن با نخ است. لیفت گردن با استفاده از نخ در برخی افراد باعث بروز حساسیت و آلرژی پوستی به خاطر نخ ها خواهد شد. همچنین این روش در برخی اشخاص امکان بروز قرمزی، یا التهاب را به همراه دارد. از سایر عوارض جانبی لیفت گردن با نخ هم می توان به کبودی و ورم اشاره کرد. توجه داشته باشید که این عوارض جانبی کوتاه مدت هستند و اگر بیمار به خوبی مراقبت های بعد از انجام لیفت و توصیه های را انجام دهد، در طول چند روز رفع می شوند . مهم ترین نکته ای که در مورد انجام لیفت گردن با نخ وجود دارد، این است که باید در یک کلینیک معتبر انجام بگیرد. در صورتی که خانم ها و آقایان برای انجام دادن این روش به کلینیک یا مراکز نامعتبر مراجعه کنند که پزشکان آن هیچ گونه تجربه ای برای انجام لیفت گردن نداشته باشند، عوارض شدیدتری از قبیل آسیب جدی به عروق خونی یا غدد لنفاوی به سراغشان می آید. حتی ممکن است نخ ها در پوست گردن به حرکت دربیاید یا آسیب شدیدی به اعصاب حسی پوست وارد شود. علاوه بر این، خونریزی طولانی مدت هم از عوارض جانبی لیفت گردن با استفاده از نخ می باشد. با توجه به این موضوع، در انتخاب کردن کلینیک و از همه مهم ت پزشک متخصص خود نهایت توجه را داشته باشید.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که لیفت گردن با نخ را چه کسانی می توانند انجام دهند؟ لیفت گردن با نخ یک روش زیبایی غیر جراحی است که برای لیفت و سفت کردن پوست افتاده در گردن و خط فک با استفاده از نخ های قابل حل انجام میشود. این روش برای افرادی مناسب است که علائم خفیف یا متوسط ​​پیری در ناحیه گردن دارند و به دنبال روش جایگزینی برای عمل جراحی هستند.

دریافت مشاوره و رزو نوبت رایگان

برای لیفت گردن با نخ خود می توانید از طریق دکمه روبه رو جهت مشاوره با مشاورین مرکز و یا تعیین وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید.

آدرس مرکز کلینیک دکتر مهدوی نیا 

تهران، فرشته، خیام، نبش تختی دوم، پلاک۳۰/۱
 
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها