در عصر حاضر، خیلی از افرادی که لب های باریک یا نامتقارنی دارند، از روش تزریق ژل لب برای برطرف کردن آن استفاده می کنند. این در حالی است که حتی خیلی از خانم های باردار و یا کسانی که در دوران شیردهی هستند هم از این روش کمک می گیرند. با این حال، باید به شما بگوییم که تزریق ژل لب در شیردهی توصیه نمیشود و بهتر است تا حد امکان، از انجام این عمل در این دوران خودداری کنید.

لب تاثیر بسیار زیادی در جذابیت چهره دارد و می تواند کمک کند که چهره زیبا و جذابی داشته باشید. با این حال، ممکن است برخی از افراد لب های باریک و یا نامتقارنی داشته باشند که این موضوع باعث شود چهره آن ها به کلی تغییر کند.

این گونه افراد با تزریق ژل لب می توانند به فرم دلخواه خود دست پیدا کنند. این در حالی است که باید بدانند تزریق ژل لب در دوران شیردهی با الزامات زیادی روبه رو است که باید حتماً درباره آن ها مطلع شوید تا هیچ آسیبی به فرزند شما وارد نشود.

تزریق ژل لب برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، تزریق ژل لب برای کسانی مناسب است که به خاطر دلایل مختلف، لب های نامتقارن و یا نازکی دارند. مثلاً اگر بخشی از لب های شما بالا و بخش دیگر آن پایین بود، با تزریق ژل به لب می توانید این مشکل را برطرف کنید.

این در حالی است که شاید برخی از افراد برای تزریق ژل لب در شیردهی عجله داشته باشند و نتوانند تا بعد از پایان این دوره صبر کنند. پس اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که لب های باریک و یا نامتوازنی دارید، در صورتی که شرایط جسمی کاملاً متعادلی داشته باشید، می توانید از این روش استفاده کنید.

تزریق ژل لب برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

علاوه بر این که تزریق ژل لب در شیردهی با محدودیت هایی روبرو است، برخی از افراد دیگر نیز نمی توانند از این روش استفاده کنند. در اینجا برخی از مهم ترین کسانی که نمی توانند از تزریق ژل لب استفاده کنند را به اختصار نام می بریم. پس اگر شما هم هر یک از شرایط زیر را دارید، نمی توانید از تزریق ژل لب استفاده کنید و باید همه این علائم و نشانه ها در شما از بین بروند.

تزریق ژل لب برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

اگر هر یک از شرایط بالا را دارید، قبل از تزریق ژل لب باید حتما با پزشک مشورت کنید تا متوجه شوید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. اما به طور کلی، تزریق ژل لب در شیردهی اصلا توصیه نمیشود و باید تا حد امکان، این عمل را به تعویق بیاندازید.

آیا تزریق ژل لب در شیردهی امکان پذیر است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که درباره تزریق ژل لب در شیردهی می پرسند، این است که آیا در این دوران می توان این عمل را انجام داد؟ همانطور که میدانید، فرزند شما در دوران شیردهی تمام انرژی و مواد غذایی مورد نیاز خود را از شیر شما می گیرد.

در این شرایط، در صورتی که در همین مدت زمان دوران شیردهی از تزریق ژل لب برای فرم دهی لب بر اساس فرم صورت خود استفاده کنید، احتمال دارد مواد بخش ژل، به صورت ناخواسته به بدن آن ها نیز وارد شود. این موضوع می تواند باعث بروز عوارض زیادی در فرزند شود و همین دلیل هم تا حد امکان باید تزریق ژل لب در شیردهی را به تعویق بیندازید.

عوارض تزریق ژل در دوران شیردهی

مطمئناً همه شما می دانید که بدن کودکان نسبت به افراد بزرگ، مقاومت خیلی کمتری دارد. به همین دلیل هم این امکان وجود دارد که ژل های تزریق شده در لب برای فرم دهی و برجسته کردن، باعث بروز عوارض شدیدی در کودک در حال رشد شود. به همین دلیل هم اگر سلامتی کودکتان برای شما مهم است، توصیه می کنیم تا حد امکان، تزریق ژل لب در شیردهی را به تعویق بیندازید تا بتوانید از عوارض آن کاهش دهید.

نه تنها تزریق ژل لب در شیردهی که خیلی از افراد نگران آن هستند، بلکه بسیاری از عمل های زیبایی دیگر نیز مانند تزریق ژل به بینی باید در دوران شیردهی متوقف شوند. بعد از گذشت چند ماه و بعد از این که دوران شیردهی شما به اتمام رسید، می توانید از این روش برای فرم دهی لب خود استفاده کنید.

دلایل ممنوعیت تزریق ژل و بوتاکس در شیردهی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید وقتی ما درباره تزریق ژل در شیردهی مطالعه کردیم، متوجه شدیم که هیچ گونه دلیل علمی و رسمی برای ممنوعیت این روش برای زنان شیرده وجود ندارد. با این حال، چرا باز هم تاکید می کنیم که از این روش در این بازه زمانی برای فرم دهی لب خود استفاده نکنید.

متخصص با با دستکش در حال تزریق ژل به متقاضی می باشد - تزریق ژل لب در شیردهی

دلیل این موضوع این است که تا حد امکان، از انجام تزریق همزمان ژل لب و بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی بپرهیزید. زیرا اگر این موضوع را رعایت نکنید، احتمال دارد مشکلات زیادی برای کودک شما به وجود بیاید. همین دلیل هم بهترین و منطقی ترین شرایط برای انجام این کار، این است که تزریق ژل در شیردهی و بارداری را به تعویق بیندازید و بعد از به پایان رسیدن این دوران، می توانید مجدداً از یکی از روش های تزریق ژل و بوتاکس استفاده نمایید.