با افزایش سن میزان کلاژن و الاستین در پوست کم شده و ممکن است در برخی از نواحی صورت مانند اطراف چشم ها، ابرو ها، گونه ها و… شاهد افتادگی پوست باشیم. لیفت با نخ نوعی روش زیبایی برای درمان نواحی افتاده صورت بدون جراحی است. در این روش پزشک از نخ هایی برای کشیدگی پوست استفاده می کند که علاوه بر اثر کشیدگی تولید میزان الاستین و کلاژن را در سطح پوست تحریک می کند. در این روش به جای برش پوست ناحیه مورد نظر فقط به وسیله نخ های بسیار ظریف اما مشهود جمع می شود. امروزه این روش در بسیاری از افراد برای جوانسازی پوست انتخاب می شود. بسیاری از افراد این سوال را می پرسند که آیا کسانی که دارای بیماری پوستی هستند می توانند لیفت با نخ را انجام دهند یا خیر؟ در این مطلب قصد داریم به این مورد که آیا ماندگاری نخ لیفت به نوع و برند آن بستگی دارد اشاره کنیم.

چه بیماری های پوستی مانع انجام لیفت نخ می شود؟

طی عمل لیفت نخ پزشک بدون جراحی و با ایجاد بخیه‌ هایی روی پوست اقدام به لیفت و جمع کردن نواحی که دچار چروک شده اند می کند. بنابراین می توان دریافت که طی این روش، سوزن جهت بخیه زدن وارد پوست خواهد شد. از این رو لیفت نخ برای بیماران پوستی به هیچ وجه مناسب نیست. از جمله انواع بیماری پوستی که مجاز به انجام لیفت با نخ نیستند می توان به اگزما، قارچ، تبخال، زگیل، جوش چرکی، آکنه، زخم باز و… اشاره کرد‌. افرادی که به این بیماری ها مبتلا هستند نه تنها از لیفت با نخ نتیجه دلخواهشان را نخواهند گرفت بلکه با ورود سوزن به پوست بیماری آنها تشدید می یابد. ورود سوزن به پوست سبب افزایش خونریزی، التهاب، تورم و عفونت زخم در افرادی که دارای بیماری پوستی هستند خواهد شد. این افراد می توانند ابتدا با روش های توصیه شده توسط پزشک اقدام به درمان بیماری پوستی خود کنند و سپس لیفت نخ انجام دهند یا این که از روش های جایگزین برای لیفت پوست خود استفاده کنند.

آیا لیفت نخ باعث تشدید بیماری های پوستی صورت می گردد؟

لیفت با نخ نوعی روش غیر تهاجمی برای درمان چین و چروک صورت است که نیازی به جراحی ندارد اما ممکن است با عوارض احتمالی همراه باشد. از جمله عوارض لیفت با نخ می توان به خونریزی حین عمل اشاره کرد. به دلیل این که طی لیفت با نخ، پوست اضافه توسط بخیه جمع می شود ممکن است در افرادی که دارای بیماری های خاص و بیماری های پوستی هستند میزان خونریزی هنگام بخیه زدن بیشتر شود. بنابراین می توان گفت که لیفت با نخ سبب تشدید بیماری های پوستی می شود. همچنین افزایش خونریزی از سطح پوست و عدم بهبود زخم سبب ایجاد عفونت در سطح پوست خواهد شد و علاوه بر بیماری پوستی شما را به دردسر جدید می اندازد. بنابراین در صورتی که مبتلا به بیماری پوستی هستید تا زمان بهبودی اقدام به لیفت با نخ نکنید.

بهترین روش جایگزین لیفت نخ برای بیماران پوستی چیست؟

همان گونه که توضیح داده شد بیماران پوستی مجاز به انجام لیفت با نخ نخواهند بود بنابراین بهتر است برای کشیدگی و لیفت پوست خود به دنبال روش جایگزینی باشند. امروزه انواع مختلفی از ماسک‌ ها و محصولات مراقبتی پوست وجود دارند که اثر لیفت کننده برای صورت دارند. درست است که با مصرف ماسک و محصولات مراقبتی ممکن است در طولانی مدت نتیجه کمتری به نسبت لیفت با نخ بگیرید اما اگر مبتلا به بیماری‌ های پوستی اعم از قارچ، اگزما، زخم باز، جوش و آکنه چرکی و… هستید تنها راه کشیدن پوست شما استفاده از این محصولات است. همچنین می توانید با استفاده از محصولات مراقبتی و داروها اقدام به درمان بیماری های پوستی کرده و پس از بهبود کامل پوست شروع به درمان پوست با لیفت نخ کنید.

بهترین روش جایگزین لیفت نخ برای بیماران پوستی چیست؟

چگونه می توان از خطرات لیفت نخ برای بیماران پوستی جلوگیری نمود؟

لیفت نخ برای بیماران پوستی سبب تشدید بیماری آنها خواهد شد بنابراین این روش راهی غیر ایمن بوده و به هیچ وجه برای بیماران پوستی توصیه نمی شود. بسیاری از افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند اصرار بر انجام لیفت با نخ دارند و همواره این سوال را می پرسند که چگونه می توان از خطرات لیفت نخ برای بیماران پوستی جلوگیری نمود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این تا زمانی که شما مبتلا به بیماری پوستی هستید نمی توانید اقدام به لیفت نخ کنید و با هیچ روشی نمی توان این محل را برای افراد مبتلا به بیماری پوستی ایمن ساخت مگر این که این افراد ابتدا جهت درمان بیماری خود به پزشک مراجعه کنند و پس از آن اقدام به لیفت با نخ کنند. لیفت با نخ برای افراد سالم نیز ممکن است با عوارض احتمالی مانند خونریزی، درد موضعی، عفونت، نا پیوستگی نخ ها، کبودی و تورم همراه باشد که این عوارض صد در صد در افرادی که دارای بیماری پوستی هستند بیشتر بروز می کند.

بهترین پزشک برای لیفت نخ

دکتر مهدوی نیا متخصص و جراح پوست، مو و زیبایی است که با کسب تجربه و مهارت بالا در زمینه درمان بیماری های پوستی و خدمات زیبایی پوست توانسته است نام خود را در میان پزشکان برتر متخصص پوست جای دهد. دکتر مهدوی نیا تاکنون عمل های موفقیت آمیز زیبایی پوست را روی افراد بی شماری انجام داده است. اگر شما نیز از چین و چروک های پوست خود خسته شده اید و قصد لیفت صورت را دارید یا برای انجام این عمل مبتلا به بیماری پوستی هستید می توانید جهت درمان به دکتر مهدوی نیا مراجعه کنید و اطمینان داشته باشید که از این عمل نتایج صد در صدی خواهید گرفت. دکتر مهدوی نیا طی جلسه مشاوره تمامی زوایای صورت بیمار را بررسی می کند و پس از شنیدن خواسته ها و انتظارات مراجعین کم خطرترین و مناسب ترین روش را برای خدمات زیبایی انتخاب می کند. با انتخاب دکتر مهدوی نیا عوارض ناشی از عمل لیفت را به حداقل برسانید. جهت رزرو نوبت می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در تماس باشید.

آیا لیفت نخ باعث تشدید بیماری های پوستی صورت می گردد؟

به دلیل این که طی لیفت با نخ، پوست اضافه توسط بخیه جمع می شود ممکن است در افرادی که دارای بیماری های خاص و بیماری های پوستی هستند میزان خونریزی هنگام بخیه زدن بیشتر شود. بنابراین می توان گفت که لیفت با نخ سبب تشدید بیماری های پوستی می شود.

بهترین روش جایگزین لیفت نخ برای بیماران پوستی چیست؟

امروزه انواع مختلفی از ماسک‌ ها و محصولات مراقبتی پوست وجود دارند که اثر لیفت کننده برای صورت دارند. درست است که با مصرف ماسک و محصولات مراقبتی ممکن است در طولانی مدت نتیجه کمتری به نسبت لیفت با نخ بگیرید اما اگر مبتلا به بیماری‌ های پوستی اعم از قارچ، اگزما، زخم باز، جوش و آکنه چرکی و… هستید تنها راه کشیدن پوست شما استفاده از این محصولات است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها