بعد از لیزر موهای زائد صورت چه کنیم؟ برای پاسخ به این سوال در این مقاله همراه باشید. افراد زیادی هستند که برای از بین بردن موهای زائد از لیزر موهای زائد  استفاده می کنند. این افراد با لیزر موهای زائد می توانند از شر موهای ناحیه قفسه سینه و ران صورت بیکینی خود خلاص شوند. لیزر موهای زائد صورت موثرترین روش از بین بردن موهای زائد است. بر خلاف سایر روش ها مانند اپیلاسیون و اصلاح موهای زائد، نتایج طولانی مدت تر دارد.. موها کمتر و نرم تر می شوند، به این معنی که کمتر دیده می شوند و رشد با هر جلسه درمان بیشتر و بیشتر کاهش می یابد.

لیزر موهای زائد از پرتو نور لیزر سبک برای آسیب دائمی یا تخریب فولیکول های مو استفاده می کند. این روش درمانی برای جلوگیری از رشد مجدد ، ریشه های زیر سطح پوست را با استفاده از لیزر پزشکی مورد هدف قرار می دهد.

برای دیدن نتایج طولانی مدت و ماندگار نیاز به چندین جلسه درمانی خواهید داشت. که معمولاً 6-8 جلسه ملاقات با فاصله 4-6 هفته را توصیه می شود. این جلسات به این خاطر می باشد که فولیکول مو باید در زمان مشخصی از چرخه رشد خود لیزر شود تا از بازگشت مو جلوگیری کند. از آنجا که هر زمان موهای شما می توانند در قسمت های مختلف چرخه رشد مو قرار داشته باشند پس این جلسات ضروری می باشند.

[irp posts=”10969″ name=”لیزر موهای زائد صورت”]

مزایای لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت هم برای خانم ها و هم آقایان با هر رنگ پوستی مناسب می باشد. درمان لیزر موهای زائد صورت برای شما پوستی صاف، ایجاد می کند. همچنین ازتحریکات ناشی از اصلاح نیز برخوردار می شوید. نتایج همچنین نسبت به کرم های موم، وکس و اپیلاسیون ماندگارتر هستند.

لیزر موهای زائد صورت کاهش 90 درصدی موها را در بر دارد.و هر مویی که دوباره رشد می کند، لطیف تر، کمتر تر و نرم تر خواهد بود و از مزایای داشتن پوست صاف نیز برخوردار خواهید شد.

با لیزر موهای زائد صورت دیگر مجبور به اپیلاسیون یا تراشیدن و اصلاح موها نیستید لیزر در دراز مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

باید توجه داشته باشید که با لیزر موهای زائد ، برای اجرای آنها لازم نیست منتظر رشد موهای خود باشید. روش لیزر موهای زائد حتی برای موهای کوتاه نیز به خوبی کار می کند.

باید توجه داشته باشید که برای لیزر موهای زائد صورت، نیاز نیست منتظر رشد موهای خود باشید. روش لیزر موهای زائد حتی برای موهای کوتاه نیز به خوبی جواب می دهد.

بعد از لیزر موهای زائد صورت چه کنیم؟

برای حفظ وضعیت پوست، مهم است که، چند مرحله مهم را دنبال کنید. با این پنج مرحله از ناراحتی و مشکلات لیزر درمانی برای پوست صورت خود جلوگیری می کنید:

بعد از لیزر موهای زائد صورت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

پس از اینکه لیزر موهای زائد را انجام دادید، اولین گام برای محافظت از پوست، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب است. باید مطمئن شوید که پوست شما در ممعرض افتاب قرار نمی گیرد به این دلیل که آفتاب پوست شما را تحریک می کند و می تواند باعث آفتاب سوختگی شدید شود. باید به خاطر داشته باشید که به مدت دو هفته از آفتاب گرفتن خودداری کنید و همچنین مواقعی که مجبور هستید برای مدت طولانی در معرض آفتاب قرار بگیرید از ضد آفتاب استفاده کنید.

بعد از لیزر موهای زائد صورت چه کنیم

از روش های دیگر از بین بردن موهای زائد خودداری کنید

برای محافظت از پوست پس از انجام لیزر موهای زائد مورد بعدی پرهیز از روش های دیگر از بین بردن مو است. مانند اپیلاسیون یا وکس موها زیرا این روش ها می توانند پوست و فولیکول های مو را از بین ببرند. اما شما می توانید 24 ساعت پس از لیزر، موهای خود را اصلاح کنید.

از محصولات زیبایی موضعی اجتناب کنید

72 ساعت پس از لیزر موهای زائد صورت نباید از محصولات آرایشی و زیبایی استفاده کنید،به این دلیل که پوست شما در طول روند بهبود بسیار حساس خواهد بود و استفاده از محصولات زیبایی می تواند پوست را تحریک کند. در نتیجه بهتر خواهید بود که از محصولات موضعی مانند آرایش، شستشو و کرم ها استفاده نکنید.

دوش آب خنک بعد از لیزر موهای زائد صورت

به این دلیل که آب گرم ممکن است پوست را بسوزاند و باعث ایجاد  تاول شود، بهتر است بعد از انجام لیزر، دوش های خنک بگیرید. باید از گرفتن دوش آب گرم تا 48 ساعت پس از درمان خودداری کنید. در کنار عدم استفاده از دوش آب گرم، همچنین باید از استفاده از وان های آبگرم یا سونا نیز خودداری کنید. همچنین  استفاده از پدهای گرم کننده نیز ممنوع است زیرا این امر می تواند باعث قرمزی و تحریک پوست شما شود.

مرطوب کننده مخصوص پوست حساس را انتخاب کنید

پس از انجام لیزر موهای زائد صورت، حساسیت پوست شما امری طبیعی است. ممکن است کمی احساس خشکی روی پوست خود داشته باشید در طی زمان بهبودی. استفاده از مرطوب کننده ای که برای پوست حساس می باشد بدون ایجاد تحریک بیشتر، احساس خشکی را تسکین می دهد.

پس از لیزر 2-3 بار در روز می توانید از مرطوب کننده صورت در استفاده کنید. فقط مراقب باشید که آن را به آرامی استفاده کنید. ناحیه تحت درمان را با مالش بیش از حد تحریک نکنید.

منبع: www.sknclinics.co.uk

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها