6 خط فعال
ارتباط با ما از طریق ایمیل

مطالب آموزشی

021-22654580-85 6 خط فعال
شنبه - پنج‌شنبه: 8:00 صبح - 10:00 شب تعطیل در ایام رسمی
info@drmostafamahdavinia.com ارتباط با ما از طریق ایمیل

قبل از لیزر موهای زائد صورت چه باید کرد؟

خانه  /  لیزر مو   /  قبل از لیزر موهای زائد صورت چه باید کرد؟
کم شدن موی صورت - قبل از لیزر موهای زائد صورت چه باید کرد

قبل از لیزر موهای زائد صورت چه باید کرد؟

قبل از لیزر موهای زائد صورت چه باید کرد؟ برای دریافت پایخ این سوال  در این مقاله همراه ما باشید. لیزر موهای زائد صورت یک روش پزشکی برای از بین بردن موهای زائد است که با استفاده از یک پرتو نور متمرکز (لیزر) موهای زائد را از بین می برد. در طی افرایند لیزر موهای زائد، دستگاه لیزر نوری منتشر می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود، که به کیسه های لوله ای شکل موجود در پوست (ریشه های مو) که باعث تولید مو می شوند آسیب می رساند.

لیزر موهای زائد صورت

از لیزر موهای زائد برای کاهش موهای زائد استفاده می شود. می توان از لیزر موهای زائد  علاوه بر صورت برای پاها، زیر بغل، چانه و خط بیکینی نیز استفاده کرد.

رنگ مو و نوع پوست در اثرگذاری لیزر موهای زائد تأثیر زیادی دارد. مهم این است که رنگدانه های مو، باید نور را جذب کنند. لیزر به پوست آسیب نمی زند و هرچقدر تضاد بین رنگ پوست و مو بیشتر باشد تاثیر گذاری لیزر بیشتر است.

  لیزر موهای زائد صورت

خطر ایجاد آسیب به پوست زمانی بیشتر است که تضاد کمی بین رنگ مو و رنگ پوست وجود داشته باشد، فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را به گزینه ای بهتر برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است. لیزر موهای زائد برای رنگ موهایی که نور را به خوبی جذب نمی کنند موثر نیست: خاکستری ، قرمز ، بور و سفید. با این حال، گزینه های لیزر درمانی برای موهای رنگ روشن همچنان در حال توسعه است.

مراقبت های قبل از لیزر صورت

لیزر صورت مردان - قبل از لیزر موهای زائد صورت چه باید کردبرای لیزر موهای زائد صورت، قبل از اولین جلسه لیزر، باید مدت شش هفته از اپیلاسیون خودداری کنید.  لیزر باید بتواند فولیکول مو را شناسایی کند. در این دوره زمانی قبل از لیزر می توانید از  اصلاح موهای زائد استفاده کنید.

قبل از لیزر باید از قرار گرفتن در معرض نور افتاب جلوگیری کنید.  برنزه شدن پوست می تواند منجر به ایجاد رنگدانه در مناطقی شود که لیزر می کنید.

اگر مستعد عصبی شدن هستید، باید 24 ساعت قبل از جلسه خود از مصرف کافئین خودداری کنید.

روز قبل از جلسه لیزر، باید با تیغ تمیز و جدید اصلاح کنید. با اصلاح کردن مو، لیزرها می توانند فولیکول ها را پیدا کنند. اصلاح را با استفاده از تیغ تمیز و جدید انجام  دهید تا مطمئن شوید که هیچ باکتری وجود ندارد که پس از لیزر درمانی باعث درماتیت تماسی شود. (درماتیت تماسی نوعی تاخیر در واکنش آلرژیک پوست است که در اثر تماس پوست با یک ماده حساسیت زا خاص ایجاد می شود).

لیزر موهای زائد صورت چند جلسه وقت می برد؟

در پاسخ به چنین سوالی که لیز موهای زائد صورت چند جلسه وقت می برد باید این گونه گفت با توجه به طبیعت چرخه رشد مو، که در آن برخی از موها به طور فعال در حال رشد هستند در حالی که برخی دیگر در حالت خواب هستند، لیزر موهای زائد برای گرفتن تمام موها نیاز به  جلسات درمانی مختلف دارد. تعداد درمان های لیزر موهای زائد لازم برای از بین بردن کامل موهای زائد در افراد مختلف متفاوت است و بهتر است در هنگام مشاوره تعیین شود. بیشتر بیماران به 4-6 جلسه درمان  نیاز دارند که بین فواصل 4-6 هفته پخش می شود.

آیا لیزر موهای زائد صورت درد دارد

در پاسخ به این سوال که آیا لیزر موهای زائد صورت درد دارد باید چنین گفتلیزر موهای زائد جوری که به نظر می رشد دردناک نیست. این درد بستگی به آستانه تحمل افراد دارد. برای کاهش درد لیزر می توان قبل از لیزر از کرم های بی حسی استفاده کرد. برخی دستگاه های لیزر نیز مجهر به خنک کننده هستند که درد را در طول لیزر کاهش می دهد. اما در کل افراد درد زیادی را در طول لیزر حس نمی کنند.

لیزر موهای زائد صورت تاثیر دارد

در پاسخ به این سوال باید این گونه بگویم که از بین بردن فولیکول مو  به معنای از بین بردن دائمی مو است. با این حال، افرادی که تحت موهای زائد قرار می گیرند می توانند انتظار داشته باشند که برخی از موهای ناحیه مورد نظر دوباره رشد کنند. با گذشت زمان، می توان دوباره ناحیه را درمان کرد تا تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند کاهش یابد. در برخی موارد حتی ممکن است از بین بردن تمام موها نیز امکان پذیر باشد. رشد یا عدم رشد مو به عوامل بیشماری از جمله نوع موی دوباره رشد یافته و مهارت شخصی که مو را از بین می برد بستگی دارد.

طبق تجربیات افراد مختلف حتی زمانی که موو رشد می کند، سبک تر و کمتر از قبل است. زیرا لیزر ممکن است به فولیکول مو آسیب برساند حتی اگر نتواند آن را از بین ببرد. اگر فولیکول مو آسیب ببیند اما از بین نرود، در نهایت مو دوباره رشد می کند. از بین بردن تک تک فولیکول های مو کار دشوار است، بنابراین بیشتر افراد برخی از رشد مجدد موها را مشاهده می کنند. وقتی مو دوباره رشد کرد، درمان مجدد آن امکان پذیر است، بنابراین افرادی که می خواهند همه موها را از بین ببرند ممکن است به چندین روش درمانی نیاز داشته باشند.

لیزر موهای زائد به میزان قابل توجهی می تواند موی بدن فرد را کاهش دهد. در بیشتر افراد، با گذشت زمان برخی از موها دوباره رشد می کنند. اما این رشد دوباره، مانن قبل نیست و خیلی کمتر است. برای اینکه درک واقع بینانه ای از لیزر موهای زائد  داشته باشید، خواسته های خود از  درمان را با پزشک یا متخصص لیزر مو در میان بگذارید. برخی از رنگ های پوستی و انواع موها نتیجه بهتری نسبت به سایرین دارند.

منبع:www.glowmedspa.net

روش های از بین بردن موهای زائد

اما به طور کلی اگر بخواهیم در ارتباط با روش های حذف موهای زائد صحبت کنیم می توانیم به دو روش موقت و دائمی اشاره کنیم که در ارتباط با هر کدام برای شما توضیحات مختصری ارائه خواهیم کرد.

روش موقت حذف موهای زائد

ژیلت و کرم های موبر

برای از بین بردن مو های زائد از دیروز تا به امروزه روش های مختلفی را به کار برده اند که یکی از آن ها استفاده از ژیلت است که از روش های سریع اصلاح موهای زائد می باشد هرچند باید به این موضوع نیز اشاره داشت که رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع تر خواهد شد. البته می توانید از کرم های موبر نیز استفاده کرد هرچند که باید به این نکته اشاره داشت که این کرم ها دارای بوی بد و همچنین در کاهش رشد مو تاثیری ندارند.

موم یا اپیلاسیون

استفاده از موم یا اپیلاسیون نیز از روش های موقت حذف موهای زائد محسوب می شوند از ویژگی های خوب این روش می شود به این اشاره کرد که با استفاده از این روش روش موها هفته ها به تاخیر خواهد افتاد اما باید یاد آور شد که این روش سبب تحریک و خارش پوست می شود و دردناک نیز می باشد.

روش دائمی حذف موهای زائد

در نظر داشته باشد از تنها راه های از بین بردن مو های زائد فقط می توان به لیزر و الکترولیزر اشاره کرد. لازم به زکر است که استفاده از لیزر برای از بین بردن مو های زائد در برخی از نواحی بدن ممکن است که دردناک باشد. لیزر کردن از روش  های طولانی از بین بردن مو های زائد می باشد که حداقل 6جلسه نیاز است که در این 6 جلسه 90% موهای زائد بدن از بین می رود.

چرا لیزر کردن از بقیه روش ها بهتر است؟

با توجه به نوشته ها ژیلت و کرم های موبر، موم یا اپلاسیون نیز برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود اما چرا ما باید لیز کردن را انتخاب کنیم؟ در جواب این سوال می توانم بگویم که لیزر کردن کاراترین روش حذف موهای زائد است که با قرار دادن تمرکز بر فولیکول مو آنها رو می سوزاند و برای همیشه از بین می برد باید خاطر نشان کرد که بعد از چند جلسه لیزر دیگر برای هیچ وقت به ژیلت و یا اپیلاسیون نیاز نخواهید داشت.

متخصص لیزر موهای زائد

باتوجه به گفت ها پیشنهاد می شود حتما برای از بین بردن موهای زائد بدن از لیزر استفاده کنید. ولی این را در نظر داشته باشید که بدون مشورت با پزشک وارد به انجام این کار نشوید زیرا افراد سودجو بسیاری در این مسیر راه یافته اند و پیشنهاد می شود حتی به پزشک متخصص لیزر موهای زائد و با سابقه کاری خوب مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بدون دیدگاه
ارسال یک نظر
نام
ایمیل
وبسایت

تماس با کلینیک دکتر مهدوی نیا